מה גובה השתתפות עצמית בביטוח רעידה אדמה וכמה לנו לבטח סיכון זה

אוג 07, 2017 (0) comment ,

ביטוח רעידת אדמה

ביטוח רעידת אדמה

האם יש לכם מספיק כספים בבנק לשלם את גובה השתתפות עצמית בביטוח רעידת אדמה? מידע חשוב לכל מי שיש לו ביטוח דירה.

רעידת אדמה בישראל היא לא עניין של האם אלא של מתי. רוב בעלי הדירות מחזיקים בביטוח דירה אשר כולל בתוכו ביטוח רעידת אדמה. רבים מהמבוטחים לא מקדישים מחשבה רבה לטיב הכיסוי ובוחרים בביטוח "ברירת המחדל". האם ידעתם שהשתתפות עצמית בביטוח רעידת אדמה עומדת על 10 אחוז ?. החדשות הן שניתן תמורת פרמיה נוספת להרחיב את הכסוי.

מומחים טוענים שבישראל יש סכנה ממשית לרעידת אדמה בקנה מידה הרסני. זאת משום שמדינת ישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי ומבחינה גאולוגית יש סבירות לתזוזה פתאומית של הלוחות הטקטוניים. עקב כך יש סיכוי רב לרעידת אדמה בסדר גודל הרסני עם נזק בקנה מידה לאומי של מעל למליארד דולר. לאור הסיכוי הרב של התרחשות רעש אדמה בישראל והנזק הפוטנציאלי הגבוה שיכול להגרם כתוצאה מכך, ביטוח רעידת אדמה הינו אחד מהכיסויים היקרים ביותר שניתן לרכוש בביטוח הדירה.

בכל חידוש ביטוח הדירה הלקוחות מתלבטים אם לבטל את כיסוי רעידת אדמה עקב העלות הגבוהה או להשאירו ולא לקחת את הסיכון הרב.

ביטוח רעידת אדמה מחיר:

אספנו עבורכם דוגמאות עבור מחירים של פוליסת ביטוח דירה ללא כיסוי תכולה ובדקנו מהו מחיר הביטוח עם או בלי כיסוי רעידת אדמה.

סוג הדירה

גודל הדירה

מחיר ביטוח דירה כולל כיסוי רעידת אדמה

מחיר ביטוח דירה ללא כיסוי רעידת אדמה

הפרש במחיר

דירת 3 חדרים בקומת ביניים 60 מ"ר 700 ₪ 420 ₪ 280 ₪
דירת 4 חדרים קומת קרקע בבית משותף 95 מ"ר 1,132₪ 679 ₪ 453 ₪

 

בית פרטי 220 מ"ר 1,678 ₪ 1,006 ₪ 672 ₪

 

ניתן לראות שויתור על כיסוי רעידת אדמה מזכה את בעל הפוליסה בסכום לא מבוטל של בין 40% ל 60%  מעלות הפוליסה. עובדה זאת מעמידה רבים בהתלבטות האם לרכוש כיסוי זה או לא.

ישנם דברים נוספים שצריכים לדעת בקשר לכיסוי רעידת אדמה.

ביטוח תכולה לרעידת אדמה:

חשוב לדעת שפוליסת הדירה מכילה פרק המתייחס לביטוח התכולה. ביטוח זה מכסה את רכוש המבוטח בפני נזקי שריפה, נזקי טבע, פריצה וכמובן שגם כיסוי לרעידת אדמה. חשוב לדעת שניתן  להוריד ולבטל את כיסוי רעידת האדמה מפרק התכולה וכמובן לקבל הנחה במחיר בעקבות השינוי.

האם חברות הביטוח ישלמו פיצוי בנזקים בקנה מידה לאומי?

חברות הביטוח בישראל מעבירות חלק מהסיכון שלהן לחברות ביטוח בין לאומיות הנקראות "מבטחי משנה". חברות אלו הם למעשה תאגידי ביטוח בין לאומים ענקיים אשר מסוגלים ביום הנזק לגבות את חברות הביטוח הישראליות. רוב הכסף שאנו משלמים על כיסוי ביטוח רעידת האדמה למעשה מגיע לידי החברות הללו ונותן "כיסוי גג" לחברות הביטוח בישראל.

האם המדינה תפצה את האזרחים ברעידת אדמה?

שאלה רווחת של הציבור היא האם יש כיסוי לרעידת אדמה במסגרת מס הרכוש. התשובה היא לא! המדינה אינה מבטיחה להחזיר את רכוש האזרחים ליום שלפני העסק אלא רק לתת פיצוי מאחר ומדובר בנזק טבע. כמו כן, במידה ותהיה רעידת אדמה בסדר גודל לאומי, המדינה תקצה את משאביה באיתור ניצולים, טיפול בפצועים ושיפור מערך התשתיות ארצי.

השתתפות עצמית ברעידת אדמה

לפי הגדרת פוליסת הדירה התקנית של משרד האוצר ברירת המחדל של השתתפות העצמית בפוליסה הינה 10% מסכום הנזק. כלומר – בנזק של 2,000,000 ₪ חברת הביטוח תפצה את הניזוק ותקזז מהפיצוי 200,000 ₪ . חשוב לדעת שניתן לשנות את ההשתתפות העצמית בכיסוי רעידת האדמה. ניתן לרכוש הרחבה לביטוח רעידת אדמה עם הקטנת השתתפות עצמית בסדר גודל של 5% ושל 2% וזאת בעלות סימלית נוספת.

כיצד ניתן לשנות / לבטל כיסוי רעידת אדמה

באמצעות טופס הנקרא " נספח רעידת אדמה" בביטוח הדירה ניתן לבטל את כיסוי רעידת האדמה למבנה, לתכולה או לכל אחד מהם בנפרד. בנוסף ישנה אפשרות לרכוש את הרחבת צמצום ההשתתפות העצמית בנזק.

לסיכום: נחזור לשאלה האם כדאי לרכוש כיסוי ביטוח רעידת אדמה או לא?

לכולנו יש את מערכת השיקולים שלנו והתשובה תלויה באופי של הנשאל. הדבר החשוב ביותר זה לא לטמון את הראש בחול ולהכיר בסיכון. לאחר מכן יש לחשוב האם השקט הנפשי המגיע בעקבות רכישת כיסוי זה שווה את המחיר או לא.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים