מה זה ביטוח סיעודי – כל מה שצריך להכיר

יונ 13, 2017 (0) comment

מדריך לביטוח סיעודי

נכתב ע"י גדי אנגלמן – סוכן ביטוח באבן יהודה ובעל התמחות בתחום ביטוח הסיעוד החולק את ראייתו בנוגע לעתיד הענף. כסוכנות ביטוח המתמחה בענף ביטוחי הבריאות והסיעוד, החלטנו לעשות עבורכם סדר ולגלות לכם את הטיפים והתובנות שלנו. אז מה זה ביטוח סיעודי ולמה הוא טוב?

ביטוח סיעודי בישראל – מה זה ביטוח סיעודי ולמה חשוב להצטרף בגיל צעיר:

המגמה היום ברורה יותר מתמיד: מכיוון שהעידן המודרני מביא עמו את התקדמות הרפואה נוצר מצב שאנשים מגיעים למצב סיעודי ונשארים בחיים לאורך זמן. לפני 100 שנים, לא היה ניתן להשאיר אדם בחיים לאורך זמן ולכן לא היו הוצאות מצטברות עבור הטיפול. כיום אנו עדים למצב בו אנשים לעיתים נשארים סיעודיים למעלה מ 10 שנים. מפה התרגיל פשוט – 10,000 ש"ח לחודש כפול 12 חודשים כפול 10 שנים – 1,200,000 ₪ הוצאה – וזה עוד ברמה הנמוכה.

אנו חיים יותר אבל לא בצורה צעירה והחלק האחרון של חיינו מאופיין באשפוזים ובדיקות.

הגדרות חשובות בביטוח סיעודי

כל מי שרוכש ביטוח סיעוד חייב להכיר את המושגים הבאים הנשאלים רבות על ידי מבוטחנו:

מה זה ביטוח סיעודי ואיך זה קשור למושג ADL?

Activities of daily living

זוהי הגדרה של מקרה הביטוח – שלילה של יכולות בסיסיות של האדם שמגדירות מצב סיעודי פעילות אלה הם:

  • לשכב ולקום
  • להתפשט וללבוש בגדים
  • יכולת להתנייד
  • להתגלח, להתרחץ
  • לאכול ולשתות
  • שליטה על הסוגרים

3 מתוך 6 הקטגוריות נחשב סיעודי.

תשישות נפש – דמנציה – נחשבת מצב סיעודי גם אילו יתר הADL תקינים.

מה זה ערכי סילוק?

כשרוכשים ביטוח סיעודי ישנו מצב בו המבוטח משלם כל חודש בחודשו תשלומי פרמיה וככל שהשנים עוברות – המבוטח צובר סכום ביטוח אשר מכסה אותו במצב סיעודי גם אם ביטל את הפוליסה

ביטוח סיעוד בפרמיה קבועה

כאשר אדם רוכש פוליסה בגיל מסויים – הפרמיה מתקבעת למשך חיי הפוליסה. חברות הביטוח באמצעות סטטיסטיקאים עושים מחקר הסתברויות והמשמעות היא שאם אדם נכנס צעיר, הסיכוי שאני בריא הוא יותר גדול ולכן הפרמיה שתשולם תיהיה זולה משמעותית ככל שהגיל צעיר

אם אותו אדם היה עושה זאת בגיל 60 לדוגמא הפוליסה הייתה משמעותית יקרה יותר.

ביטוח סיעוד בפרמיה משתנה

במסלול זה הפרמיה מחושבת לפי הגיל, ככל שהאדם מתבגר בשנים, כך גם הפרמיה עולה. הפרמיה מתבססת על סטטיסטיקה של מקרים סיעודיים באוכלוסיה ומשך תקופת היותם סיעודיים. המשמעות היא שאדם צעיר ישלם משמעותית פחות פרמיה מהמבוגר בתוכנית זו בהשוואה למסלול הפרמיה הקבועה.

מחיר פוליסת הסיעוד

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה של התייקרות משמעותית בביטוח זה, חברות הביטוח משדרות לחץ מכיוון שלא ניתן לחזות כמה זמן בממוצע האדם בן 30 שנכנס לביטוח סיעודי היום יהיה סיעודי בעוד כמה עשרות שנים, זאת בעקבות התקדמות הרפואה והגורמים שציינו לעיל ולכן, אדם שלא יודע מה זה ביטוח סיעודי עלול להתעורר ולבקש שיקבלו אותו לביטוח בגיל מבוגרוסביר להניח שישלם הון תועפות.

מאיזה גיל ניתן לבטח ביטוח סיעודי?

כל ילד מגיל 3 ומעלה יכול להיות מבוטח בביטוח סיעודי. ההורים שרוכשים לעצמם ביטוח סיעוד יכולים להכניס באותה הפוליסה את כל הילדים וככה בעצם לשמר לילדיהם את הזכות להיות מבוטחים בביטוח סיעוד בפרמיה קבועה וזולה לכל חייהם.

נקודה חשובה נוספת בנושא ביטוח לילדים היא ערכי הסילוק של הפוליסה, לאור מה שנכתב לעיל בנושא ערכי הסילוק הילד יכול להיות מבוטח בפוליסת ההורים וביום שיהיה בוגר ויחליט שהוא לא מעוניין להמשיך ולשלם את הפוליסה הוא בעצם כבר רכש לעצמו סכום ביטוח מסולק שישמר לו לכל מקרה במידה ובעתיד יהיה סיעודי – וכל זאת ללא תשלום פרמיה בכלל.

מה ההבדל בין הכיסוי הסיעודי שישנו בקופת החולים לבין הכיסוי בפוליסת ביטוח סיעוד פרטית?

נגלה לכם סוד, את שניהם קשה לתבוע ובשניהם חברת הביטוח לא אוהבת "לפזר" כספים. חברות ביטוח מעצם טבען הן גוף שמנסה להשאר רווחי ולכן קשה לתבוע אותן.

בעולם מושלם היינו קונים ישירות מחברת ביטוח אך אין זה המצב.

לסוכן ביטוח יש יתרון גדול בביטוח סיעודי. לצערנו לא אחת ראינו שלא כל מקרי הביטוח מאושרים וזאת בעקבות הגדרות מחמירות מצד המבטחות שאינן שרוצות לשלם. לא אחת, ישנם מקרים "אפורים" שבהם ישנו מקום לפרשנות – האם מצב מסויים מוגדר סיעודי והאם לא. במצב זה, בעל מקצוע מומחה בתחום יכול לעזור למבוטח למצות את זכויותיו ולעיתים גם לקבל אישורים לפנים משורת הדין בחברות הביטוח.

למה לא לעשות ביטוח בקופת חולים בלבד?

הכיסוי בקופת החולים הוא לא רע בכלל, באמת, הוא גם זול יחסית וגם נותן פתרון דומה לפוליסות הפרטיות מבחינת ההגדרה "מהו מצב סיעודי". לכן מומלץ לרכוש ביטוח זה. אבל, ויש אבל – ביטוח זה מכסה סכומי ביטוח מזעריים שלא יכולים לתת לאדם במצב סיעודי לחיות את חיו בכבוד.

5,000 ש"ח לחודש יכולים להספיק לאדם לחיות בכבוד?

כמה עולה בימינו לטפל באדם בעל מצב סיעודי?

להערכתנו במידה והאדם גר בביתו אשר בבעלותו ואינו מוכר את הנכס: בין 10,000-14,000₪ לחודש. ההוצאות מורכבות מעלות המטפל/ת, מזון, טיטולים, רווחה ועוד..

 

כמה עולה טיפול סיעודי בבית אבות?

טיפול במוסד יכול להגיע ל20,000 ₪ לחודש כאשר ישנו הבדל של שמים וארץ בין חלק מהמוסדות מבחינת איכותם.

מה מבדיל בין מוסד של 10,000 ₪ לזה של ה20,000 ₪ ומעלה?

ההבדל הוא כמו מלון של 2 כוכבים ושל 5. זה מתבטא בכל הרמות שרק אפשר לדמיין: איכות המזון, רמת הניקיון, מיומנות הצוות, הרווחה של האדם הסיעודי, הכל למעשה מ-א' עד ת' שונה. לא אחת אנו שומעים מקרים בחדשות על מוסדות שבהם מתוארות הזנחה של מטופלים.

במוסדות האיכותיים יותר הסבירות נמוכה למצבים אלו מכיוון שיש פיקוח ותקנים יותר גבוהים.

אנו משוכנעים שלבן משפחתכם הייתם מבקשים את האופציה הטובה ביותר, לכן הצורך בביטוח סיעודי ברור.

מהו סכום הביטוח המומלץ לרכוש בביטוח סיעוד?

לא בטוח שלבטח את עצמך על סכום של 30,000 ₪ זה הדבר הנכון ביותר עבורך, אפשר לקחת סכום סביר. לדעתנו סכום של 10,000-15,000₪ לחודש יוכלו לספק את המטרה.

מומלץ להחזיק גם בכיסוי של קופת החולים וכך סכום הביטוח והפרמיה הינם סכומים  שאפשר להתמודד עימם.

מה תנאי הקבלה לביטוח סיעודי:

כדי לרכוש ביטוח סיעודי על המבוטחים למלא שאלון פרטים אישיים כגון גיל ומספר תעודת זיהוי ובנוסף למלא שאלון רפואי.

לאחר מכן חברת הביטוח תבצע חיתום להצעת הביטוח ותחליט באלו תנאים היא מוכנה לקבל לביטוח אם בכלל.

על מנת לדעת האם ניתן לבטח אתכם בביטוח סיעודי נא מלאו את פרטיכם ושלחו לנו לקבלת הצעת מחיר.

 

אנו מקווים שלאחר קריאת מאמר זה אתם מבינים מה זה ביטוח סיעודי את החשיבות ברכישתו. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ונשמח לעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה עבורכם.

אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים