כפל ביטוח בריאות – הסבר מלא על התופעה

ינו 24, 2018 (0) comment

כפל ביטוח בריאות

מהו כפל ביטוח בתחום ביטוחי הבריאות? כיצד תוכלו לאתר מצבי כפל ביטוח ומהי המשמעות הכלכלית עבורכם במקרים בהם קיים כפל ביטוחי? כל מה שחשוב לדעת על מצבי כפל ביטוח בריאות בשורות שלפניכם.

בעיית כפל הביטוחים

תחום ביטוחי הבריאות בישראל מורכב ממספר פוליסות ביטוח בריאות שונות המשווקות על ידי קופות החולים (ביטוחי שב"ן-שירותי בריאות נוספים) וחברות הביטוח (ביטוחי בריאות פרטיים), כאשר גם בתחום ביטוחי השב"ן של קופות החולים וגם בתחום ביטוחי הבריאות הפרטיים של חברות הביטוח השונות תוכלו למצוא סוגי פוליסות שונות המציעות לכם כיסויים ביטוחיים.

במקרים בהם מבוטח/ת מחזיק גם באחד מסוגי הביטוח המשלימים של קופות החולים וגם בביטוח בריאות פרטי של חברות הביטוח, עלול להיווצר מצב המכונה: כפל ביטוחי הנוצר כתוצאה מחפיפה חלקית או מלאה בכיסויים השונים המוצעים בכל פוליסה. כפועל יוצא מכך, אלפי ישראלים "נאלצים" לשלם כפול עבור כיסוי ביטוחי והם אינם מודעים לכך אפילו. יתרה מכך, חלק מהמרכיבים הביטוחיים בפוליסות הבריאות השונות הינם על בסיס "שיפוי" (פיצוי עבור ההוצאה הכספית בלבד) והם אינם מאפשרים למבוטח/ת לקבל פעמיים את הפיצוי לו הוא זכאי מטעם הגוף המבטח.

חיסכון בביטוח בריאותכיצד תוכלו לדעת אם גם אתם משלמים כפול על אותו כיסוי?

כפל ביטוח בריאות בהיבט הכלכלי מאלץ אתכם לשלם כפול על אותו כיסוי ביטוחי וכל זאת מבלי שתקבלו את התמורה לה אתם זכאים מכל אחד מהגורמים המבטחים ברגע האמת, ועל פי חוקי הביטוח המונהגים במדינת ישראל תדרשו להסתפק בסכום הכיסוי הקבוע בחוק. כאן עולות שתי שאלות מרכזיות: האחת, למה צריך מספר ביטוחי בריאות שונים, והשנייה, כיצד ניתן לאתר מצבי כפל ביטוח בתחום ביטוח בריאות?

בכל הנוגע לשאלה הראשונה, תוכלו להימנע מראש ממצבי כפל ביטוח בריאות באמצעות רכישת פוליסות בריאות המותאמות עבורכם באופן פרטני בהתאם לצרכים הביטוחיים שלכם ובהתאם לבדיקה מקדימה הנערכת על ידי סוכני ביטוח מנוסים בתחום ביטוחי הבריאות לצורך אפיון הכיסויים העומדים לרשותכם כיום.

בכל הנוגע לשאלה השנייה, תוכלו למצוא תשובה חלקית ב-הר הביטוח, מנוע החיפוש מטעם משרד האוצר המאפשר לכם להיחשף (באופן מאובטח ובחינם) לכל מוצרי הביטוח אותם רכשתם בתחום ביטוחי הבריאות. מנוע חיפוש זה מספק תשובה חלקית לשאלה מכיוון שהוא מציג מידע בסיסי (אך חשוב) לגבי סוג הפוליסה, תקופת הביטוח, המחיר אותו אתם נדרשים לשלם ופרטי חברת הביטוח בה אתם מבוטחים. יחד עם זאת, עבור רוב הציבור המבוטח בישראל אשר איננו יודע לאבחן מצבי כפל ביטוח בריאות, השימוש בהר הביטוח לא מקנה תשובה חד משמעית בנוגע לשאלה: האם גם אתם נדרשים לשלם כפול על אותו כיסוי?חיסכון בביטוח בריאות

אם כך, מה הפתרון לבעיית כפל ביטוח בריאות?

אצלנו בסוכנות הביטוח אנגלמן תוכלו למצוא שירות ייעוץ ובדיקה המיועד למטרות איתור כפל ביטוח בריאות. שירות זה מוענק לכם בחינם וללא עלות כספית מצידכם והוא מיושם על ידי סוכני ביטוח מנוסים הבודקים בעיון רב את מרכיבי הפוליסות השונות אותן אתם מחזיקים בתחום ביטוחי הבריאות ומתארים בעבורכם את כל הסעיפים הכפולים עליהם אתם נדרשים לשלם כפול. במקביל, שירותי הייעוץ והבדיקה כוללים גם מתן פתרונות ביטוחיים לצרכי השלמת כיסויים חסרים בהתאם למאפייני וצרכי הביטוח הנחוצים לכם.

לתיאום פגישת ייעוץ ובדיקה לאיתור מצב כפל ביטוח בריאות ללא התחייבות השאירו פרטיכם ונחזור אליכם:

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים