מה זה ADL ואיך הוא משפיע על הביטוח הסיעודי של כולנו

פבר 01, 2018 (0) comment

מה זה adl

מה זה ADL

מושג זה הינו מושג חשוב הקשור לביטוח סיעודי. בכדי שאדם סיעודי (או משפחתו) יבקש לתבוע את פוליסת ביטוח הסיעוד עליו לדעת לענות מה זה ADL ובאיזה מצב הוא נמצא לפי הגדרה זו.
ADL – Activities of Daily Living– הינה הדרך לקבוע את חומרת הליקוי הפיזי והמנטלי של הקשיש / או החולה ובאמצעות כך לקבוע את אופי ורמת התפקוד שלו. מבחן זה חשוב במיוחד מאחר והוא קובע פעמים רבות האם יקבל המבוטח פיצוי עבור פוליסת הסיעוד שלו או לא והאם יהיה זכאי לקבל אישור להעסקת עובד זר (מטפל/ת) ועוד.

מבחן תלות ADL

מבחן ADL
מבחן הערכת תלות החולה באדם אחר שיטפל בו. בדיקה זו בודקת את התפקוד היומיומי שנראים לאנשים בריאים כמובנים מאליהם אך לחולים מסוימים נראים כמטלות בלתי אפשריות. הבדיקה מתבצעת על ידי אנשי רפואה מוסמכים כמו אחות, רופא גריאטרי או פיזיותרפיסט.
• קימה ושכיבה – בדיקה בה אדם עובר מישיבה לעמידה ולהפך, וכן בדיקת יכולת לקום מהכיסא ללא סיוע.
• רחצה – יכולת לביצוע פעילויות היגיינה בסיסיות כמו רחצה באמבטיה או במקלחת, כניסה למקלחת והאמבטיה ללא סיוע.
• יכולת התניידות – יכולת האדם לנוע ממקום למקום בכוחות עצמו. אדם שמשתמש בכיסא גלגלים נחשב כחסר ניידות, לעומת זאת – אדם אשר מתנייד באמצעות הליכון או מקל הליכה אינו נחשב כחסר יכולת התניידות.
• יכולת שליטה על סוגרים – יכולת בשליטה על הצרכים, אי יכולת האדם להגיע לשירותים בצורה נורמטיבית למתן שתן נחשבת כאי יכולת שליטה על סוגרים.
• שתיה ואכילה באופן עצמאי. יכולת האדם להזין את עצמו בכל דרך מלבד בצורה רפואית מלאכותית (כולל שתיה באמצעות קשית).
• יכולת להתלבש באופן עצמאי, להרכיב אביזרים רפואיים שונים כמו פרוטזות למיניהן בצורה עצמאית.
ישנו מצב מיוחד בו אדם אינו עובר את מבחן הADL גם כאשר הוא מבצע את כל הפעולות היומיות בצורה תקינה, מצב זה הוא תשישות נפש (דמנציה וכד'). מבחינת הגדרת הסיעוד, אדם המוגדר כתשוש נפש יחשב כאדם סיעודי לכל דבר.

משמעות ADL על ביטוח סיעודי

כל אדם שמבין מה זה ADL ומה המשמעות של מבחן זה חייב לחשוב על הצורך שלו ברכישת ביטוח סיעודי שכן חולה במצב סיעודי עלול לגרום למשפחתו הוצאה של 10,000-20,000 ₪ (תלוי ברמת המחיה). בשנים האחרונות אנו רואים עליה חדה במצבים סיעודיים שנמשכים לתקופה ארוכה (חולים סיעודיים מאריכים בתוחלת החיים) כל זאת לאור התפתחות המדע והרפואה המודרנית שאפשרו לחיות במצב סיעודי שנים ארוכות.
סוכנות הביטוח שלנו מתמחה במתן פתרונות בביטוח סיעודי פרטי.
השאירו פרטיכם ונשמח לסייע לכם בכל אשר תזדקקו.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים