איך בוחרים ביטוח

כאשר בוחרים ביטוח רכב חשוב לדעת שבכל חודש וחודש מתעדכנים תעריפי ותנאי פוליסות ביטוח הרכב. למעשה, בכל חברות הביטוח ישנם אנשי מקצוע שתפקידם לבצע חישוב של שכיחות תאונות, גניבות לפי דגם הרכב וגילאי הנהגים הנוהגים בו ומפרמטרים רבים נוספים. לדוגמה, ככל שיש יותר נזקים בדגם רכב ספציפי כך גם המחיר עולה. מאידך, בחברת ביטוח אחרת כמות הנזקים בדגם הרכב הזהה הוא זניח וכך נוצר מצב שהצעת המחיר עבור הרכב המסויים לעיתים יקר באלפי שקלים בין חברה א' לחברה ב'.

אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן ובניו דואגים  לבחור את הביטוח המשתלם ביותר ללקוח על ידי שיטת "מכרז" בין חברות הביטוח ובוחרים ללקוחותינו את תנאי הביטוח הטובים ביותר.

ישנם שלושה סוגי פוליסות שניתן לרכוש לרכב. סוגי הביטוחים שניתן לבצע הם ביטוח חובה, צד ג' וביטוח מקיף.

ביטוח חובה

ביטוח חובה כשמו כן הוא – כל בעל רכב מחוייב לרכוש כיסוי ביטוח חובה. ביטוח החובה מבוסס בחוק – "חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים" אשר מגדירה המדינה כיצד ומי אחראי על פיצויי נפגעי גוף של תאונות הדרכים – ביטוח החובה מכסה פגיעות גוף של נוסעי הרכב והסביבה שמחוץ לרכב.

ביטוח החובה לא מכסה נזק פיזי לרכב או לרכב של צד ג' ולכן מומלץ מאוד לרכוש בנוסף לביטוח החובה – ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' מעניק למבוטח סכום ביטוח כספי (גבול אחריות) אשר חברת הביטוח מעמידה לרשות המבוטח בשעת הנזק שנגרם לצד שלישי כתוצאה מפגיעה של המבוטח. חשוב מאוד לוודא שגבול האחריות מספיק רחב ויכול לכסות נזקים בהיקפים רחבים.

ביטוח מקיף

משמעות הביטוח המקיף לרכב היא להגן על בעל הרכב מכל בעיה שלא תבוא, והוא למעשה הרחבה לביטוח צד ג' הבסיסי ולכן נקרא "מקיף". ההרחבה  הנוספת היא בגין נזקים הנגרמים לרכב עצמו. בין הכיסויים: תאונה עם כלי רכב אחר, נזקי טבע, גניבת הרכב או נזק הנגרם עקב ניסיון הפריצה לרכב המבוטח, תאונה עצמית ועוד.

מה עשוי להשפיע על מחירי ביטוח הרכב

ביטוח רכב מחושב לפי פרמטרים רבים שיכולים להוזיל או לייקר את ביטוח הרכב. הגורמים העיקריים המשפיעים על המחיר הם כדלקמן:

 • מי נוהג ברכב: האם מדובר בנהג בודד או בכל נהג הרשאי לנהוג ברכב?
 • זכרו – יותר נהגים = יותר סיכון לחברת הביטוח וכך גם המחירים יעלו בהתאם.
 • גיל הנהגים: ככל שגיל הנהגים יהיה גבוה יותר כך המחירים ירדו בהתאמה, זה לא סוד שנהגים מבוגרים יותר נוהגים יותר זהיר וכמובן שנתון זה יהיה קריטי למחיר הפוליסה.
 • ותק נהיגה: האם מדובר בנהג חדש או בנהג שיש לו רשיון נהיגה מעל ל 10 שנים או יותר, כל זאת משפיע על המחיר.
 • סוג ושווי הרכב המבוטח: האם מדובר ברכב חדש ששווה 200,000 ₪ או רכב יותר ישן בשווי 35,000 ש"ח? שווי הרכב ישפיע מאוד על הפרמיה שהמבוטח ישלם.
 • מיגונים המותקנים ברכב: לרוב ככל שהרכב יקר יותר כך גם תדרש התקנת מערכות מיגון מחברות הביטוח (קודן, עלוקה, מערכת איתור פעילה, התקנת כספת במחשב הרכב וכד') וככל שהמיגון המותקן טוב יותר כך גם המחיר ישתפר.
 • שבתות וחגים: לא נוהגים בשבת? מגיע לכם הנחה מכיוון שהסבירות לביצוע תאונה יורדת עקב שימוש פחות ברכב.
 • תביעות ב3 שנים האחרונות: כאשר מבצעים ביטוח מקיף או צד ג' חברות הביטוח לרוב מבקשות לראות האם היו תביעות ביטוח ב3 שנים האחרונות. כאשר יש תביעה המחיר יעלה מכיוון שהסיכון עבור חברת הביטוח עולה וכך גם הפרמיה. לכן, טיפ חשוב לכל הנהגים – יש לשקול אם כדאי לתבוע את הביטוח עקב התייקרות הביטוח ב3 שנים שלאחר מכן.
 • שלילת רישיון או הרשאות ב3 שנים האחרונות: במידה ויש שלילה / פסילת רישיון תעריף ביטוח החובה מתייקר.

כמובן שישנם עוד המון גורמים המשפיעים על מחיר ביטוח הרכב, פנו אלינו ונשמח לפרט.

השוואות ביטוח רכב

למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בתחום ביטוח רכב, עוד מימי הסוסיתא הישנה והטובה ועד היום. אנו נותנים מענה לכל סוגי הרכבים תוך בחירת התנאים העדיפים לצורכי הלקוחות.

משרדנו עובד מרבית חברות הביטוח בארץ. באמצעות בדיקה יסודית ניתן להוזיל את ביטוח הרכב לעיתים במאות שקלים אך חשוב לזכור, מחיר איננו הדבר הכי חשוב.

כאשר בוחנים ביטוח רכב ישנם מרכיבים אחרים שכדאי לשקול בעריכת הביטוח כמו למשל: חברת ביטוח מסוימת עשויה לתת מחיר זול עם השתתפות עצמית גבוהה יותר מהחברה השניה וכך בעת תאונה המבוטח ישלם מאות שקלים יותר לעומת  האופציה ה"יקרה" יותר. עוד דוגמה הינה גבולות האחריות בביטוח צד ג', לעיתים חברה אחת נותנת גבול אחריות נמוך משמעותית מחברה אחרת.

משמעות הדבר – לעשות ביטוח עם סוכן מקצוען בעל וותק ונסיון – לעיתים שווה לשלם כמה אחוזים יקר יותר ולקבל כיסוי מיטבי מאשר להסתכל על המחיר הזול ביותר.

שאלו אותנו אודות הכיסויים, בשביל זה אנחנו פה.

הרחבות מומלצות לביטוח הרכב לרכישה

 • גרירה
 • שבר שמשות
 • רכב חלופי בגניבה ובתאונה
 • הגנה משפטית
 • שירות פריצה והחלפת מנעול לרכב

צרו קשר עוד היום ותיהנו מהטבות משתלמות

שינוי גודל גופנים