עידן חדש בביטוחי הרכב – מוצרי ביטוח מבוססי שימוש, איכות וטכנולוגיה

אוג 05, 2019 (0) comment

ביטוח רכב טכנולוגי

האם אתם ממעטים לנהוג ולהשתמש ברכב שלכם? הידעתם כי חברות הביטוח המובילות החלו לשווק בשנים האחרונות פוליסות ביטוח המבוססות על שימוש (קילומטרז' שנתי), איכות וטכנולוגיה? ובכן, אם גם אתם רוצים לחסוך מאות שקלים או למעלה מכך מדי שנה, כדאי לכם להכיר את מוצרי הביטוח החדשים בעולם ביטוחי הרכב, וכדאי להיעזר בסוכן הביטוח המנוסה שלכם כדי לבחור בביטוח המתאים ביותר עבורכם. הכנו עבורכם מאמר הסוקר את האפשרויות בענף הרכב הישראלי.

לשיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

לחצו כאן לניווט מהיר:

אמצעים דיגיטליים משנים את ענף ביטוחי הרכב

חשוב לזכור כי העולם המודרני מבוסס כיום על הדיגיטל, הצרכנים רוכשים ללא חשש שלל מוצרים ושירותים באמצעות האינטרנט, וההשפעות לעבר הכיוון הדיגיטלי באות לידי ביטוי בכל תחומי החיים, בין היתר גם בענף הביטוח. אמנם, ענף הביטוח נחשב למסורבל ומורכב יחסית, ויש הטוענים כי הוא ארכאי, לכן השינויים הם יחסית אטיים. יחד עם זאת, חברות הביטוח החלו ליישם אמצעים דיגיטליים חדשים ומתקדמים, ולראייה החלו לפעול חברות ביטוח אינטרנטיות המציעות ממשקים מתקדמים ופתרונות חדשניים (כמו למשל ביטוח רכב go).

טכנולוגיה בביטוח רכב

בעקבות השינויים וכניסת שחקנים חדשים לתחום, חברות הביטוח המסורתיות והוותיקות החלו לאמץ אמצעים דיגיטליים כדי להציע ללקוחות פתרונות ביטוח חדשים בענף ביטוחי הרכב.

התחרות הרבה הובילה לשינוי בשיטת התמחור בפוליסת הרכב

ענף ביטוח הרכב הוא תחרותי ורווי בשחקנים, לכן חברות הביטוח החלו לפתח תכניות ביטוח חדשות התלויות בעיקר בכמות או באיכות הנהיגה של המבוטח. חלק מחברות הביטוח פיתחו תוכניות המבוססות על הצהרה כנה מצד המבוטח בעוד חברות אחרות פיתחו תכניות המבוססות על טכנולוגיה, למשל התקנת רכיב OBD המקושר לאפליקציה ייעודית לצורך מדידת מרחק הנסיעה של המבוטח.

לאחרונה החלו רוב חברות הביטוח המובילות בישראל לשווק פוליסות ביטוח רכב שעלותן מבוססת על הקילומטרז' שכלי הרכב ביצע בפועל או על איכות הנהיגה של המבוטח. העיקרון העומד מאחורי ביטוחי רכב מבוססי שימוש ואיכות הוא פשוט יחסית –  אין שום הצדקה שמבוטח הנוסע ברכבו כ-10,000 ק"מ בשנה ישלם תעריף זהה למבוטח הנוסע 30,000 ק"מ או יותר בשנה. ראוי לציין כי התמחור הקלאסי בביטוחי הרכב מבוסס על סיכונים, לכן רכב הנמצא יותר זמן על הכבישים נמצא בסיכון גבוה יותר למעורבות בתאונות דרכים, לפיכך יש הצדקה לכך שמבוטח שכמעט ואינו משתמש ברכבו ישלם פחות כסף לחברת הביטוח בהשוואה למבוטח שרכבו נמצא זמן רב על הכביש.

אמנם, עלות הביטוח לרכב מבוססת על פרמטרים נוספים כגון סוג הרכב, שנת ייצור, גיל ומין הנהג, ותק נהיגה, עבר ביטוחי ועוד, אך לכמות ולאיכות הנהיגה יש השפעה מרכזית בתמחור הפוליסה, לכן זהו צעד מבורך מצד חברות הביטוח המשווקות כיום מוצרי ביטוח מבוססי כמות ואיכות.

סקירה קצרה על מוצרי הביטוח לרכב המבוססים על כמות ואיכות

שיטת התמחור החדשה המבוססת על כמות ו\או איכות הנהיגה של המבוטח מאפשרת לכם לרכוש פוליסה המתאימה ביותר לנתוני הנהיגה שלכם. רכישת אחת הפוליסות מאפשרת לכם לחסוך מאות שקלים בשנה ולמעלה מכך. למעשה, השינוי במדיניות חברות הביטוח החל בעשור האחרון לאחר שהחברות החלו לתמחר את ביטוח הרכב על פי עקרונות התמחור הדיפרנציאלי הנחשב להוגן יותר.

התמחור הדיפרנציאלי מבוסס על רמת המסוכנות של המבוטח, לכן נהג הנחשב למסוכן משלם פרמיה גבוהה לעומת נהג זהיר ובטיחותי הזוכה לפרמיה זולה יותר באופן משמעותי. באמצעות טכנולוגיות המאפשרות לחברות הביטוח לנטר ולנתח משתני נהיגה שונים, ביניהם קילומטרז', מהירות נהיגה ואירועים חריגים במהלך הנהיגה, החברות משפרות את יכולתן לקבוע מדרג זהירות, כלומר ציון למבוטח. חברות הביטוח גילו בשנים האחרונות כי משתלם להן להציע מסלולי ביטוח חדשים אשר מתגמלים את הנהגים הזהירים ואת המבוטחים המשתמשים יחסית מעט ברכבם.

לתכניות הביטוח החדשות יש יתרונות ברורים לא רק עבור המבוטחים וחברות הביטוח, כיוון שנהגים הרוכשים פוליסה המבוססת על איכות הנהיגה שלהם מקפידים על נהיגה זהירה ובטוחה יותר. זהו יתרון חשוב כיוון שמספר התאונות הולך ופוחת כתוצאה מכך, לכן זהו חיסכון אדיר לחברות הביטוח שמגלגלות את החיסכון בסופו של דבר לצרכנים. בנוסף, פוליסות הביטוח החדשות המבוססות על שימוש, איכות ובמקרים מסוימים גם על טכנולוגיות מתקדמות, תורמות לשיפור איכות הנהיגה, כמות התאונות והנפגעים בדרכים ועוד.

כיום, אתם יכולים לבחור את אחד ממוצרי הביטוח הבאים המבוססים על כמות, איכות וטכנולוגיה, התכניות החדשות מוצגות לפי שם החברה:

הפניקס

הפניקס צעיר

תוכנית הביטוח האטרקטיבית של הפניקס משווקת החל משנת 2005, במשך שנים הנהג הצעיר נאלץ להפעיל את הביטוח באמצעות שליחת מסרון (SMS), והתמחור של הפוליסה היה מבוסס על שעות הנהיגה. ב-2016 הפניקס שדרגה את המודל ומבוטח שרוכש את הביטוח הייעודי חייב להתקין רכיבOBD  ברכבו, הרכיב משדר באופן אוטומטי נתונים שונים לאפליקציה הייעודית, ותמחור הביטוח מבוסס על הקילומטרז'. התכנית מיועדת לגילאי 17-23. הפוליסה מיועדת רק לנהגים צעירים, על פי כמות הקילומטרים. כל עוד לא נגרם נזק לרכב המבוטח, הצעיר זוכה לוותק ביטוחי בלי תביעות, זהו יתרון חשוב למבוטחים.

הפניקס רכב שני

הפניקס החלה לשווק ב-2006 תוכנית ביטוח חדשנית הנקראת ביטוח רכב שני. זו תכנית ביטוח מקיף המיועדת למשפחות המחזיקות שני רכבים, רכב אחד מהעבודה ורכב נוסף לשימוש המשפחה. ניתן לחסוך עד 45% בעלויות הביטוח המקיף לרכב השני, הפוליסה רחבה וכוללת הטבות רבות כמו גבול אחריות מוגדל כלפי צד שלישי, כיסוי בגין נזקי רעידות אדמה, מהומות ושביתות, כיסוי לאביזרים המותקנים ברכב עד 10% משווי הרכב המבוטח ועוד.

הפניקס בעיר

תכנית ביטוח ייחודית מבית הפניקס חברה לביטוח, החברה מציעה למבוטחים הנוסעים עד 10,000 ק"מ בשנה פוליסה במחיר אטרקטיבי, עד כ-45% פחות על הביטוח המקיף לרכבכם. גם פה עובד העקרון של נוסעים מעט? אין סיבה שתשלמו ביוקר.

ביטוח נסיעות הראל 

הראל סוויץ'

ב-2019 נכנסה גם חברת הביטוח הראל לתחום ביטוחי הרכב המבוססים על מרחק הנסיעה בפועל. ביטוח הראל סוויץ' מיועד למבוטחים מגיל 24 ומעלה, כל עוד שווי רכבם נמוך מ-200,000 ₪. הפוליסה מתאימה למבוטחים שאינם מרבים להשתמש ברכבם, ולפי בדיקות שונות הביטוח אטרקטיבי למי שנוסע כ-5,000 עד 10,000 ק"מ בשנה. חשוב לציין כי חברת הביטוח מחייבת את המבוטחים הרוכשים פוליסה במסלול הראל סוויץ' להתקין ברכבם רכיב ייעודי מבית איתוראן (ללא עלות נוספת), התשלום הוא חודשי ומשתנה על פי מספר הקילומטרים שהרכב עבר, אך גם אם הרכב עומד ולא נעשה בו שימוש יש לשלם פרמיה מינימלית. אם נוסעים מעל 1,000 ק"מ בחודש המבוטח ישלם פרמיה מקסימלית. 

למידע נוסף אודות תוכנית ביטוח הראל סוויץ' לחצו כאן:

כלל מטראז'

חברת הביטוח כלל השיקה לאחרונה מסלול ייעודי לביטוח רכב בתשלום ידוע מראש, הפוליסה מיועדת למבוטחים שאינם מרבים להשתמש ברכבם, ישנם שלושה מסלולים מהם ניתן לבחור: במסלול עד 4,800 ק"מ בשנה המבוטח זוכה להנחה בשיעור 12.5%, מבוטח הנוסע עד 7,200 ק"מ בשנה יזכה להנחה של 10%, ומבוטח הנוסע עד 12,000 ק"מ בשנה יזכה להנחה של 5%. החברה מסתמכת על הצהרת הנהג, לרשותה אמצעים טכנולוגיים לבדיקת הנתונים, לכן אין צורך להתקין רכיב מסוים ברכב. החברה מציינת כי שילוב בין מסלול כלל מטראז' למסלולי ביטוח נוספים מכלל ביטוח, מאפשר למבוטח לקבל הנחה משתלמת עד 45%.

כלל VAR

מוצר ביטוח רכב חדש ומתקדם מבית כלל חברה לביטוח, החברה מציעה למבוטחים תכנית ביטוח ייעודית המשולבת מערכת בטיחות הכוללת מצלמת דרך ואפליקציה מתקדמת. המערכת מנטרת ובוחנת את איכות הנהיגה, כאשר האפליקציה מאפשרת למבוטח לקבל התרעה בזמן אמת על סכנה למעורבות בתאונת דרכים. כמו כן, המערכת מאפשרת למבוטח לצפות בתיעוד מצולם של האירוע הביטוחי, להזמין שירותי הצלה וגרירה בקליק מהיר וליהנות מהטבה של מונית עד הבית.

AIG Safe Drive

חברת הביטוח AIG ידועה בחדשנותה, היא החברה הראשונה שאימצה בחום טכנולוגיות מתקדמות לניטור הנהיגה. ב-2014 החלה חברת הביטוח לשווק את הפוליסה Safe Drive המבוססת על איכות וכמות הנהיגה. כלומר, המבוטח יכול להוזיל את עלויות הביטוח בעת חידוש הפוליסה אם הוא נהג באופן זהיר ובטיחותי, וכל עוד מספר הקילומטרים שנהג הוא יחסית נמוך. על פי נציגי החברה, ניתן לקבל עד 30% הנחה במעמד חידוש הפוליסה, כמו כן החברה מציעה למצטרפים חדשים הנחה בשיעור של 10% בעת כניסתם למסלול ייעודי זה. ראוי לציין כי מבוטחים הנוהגים פחות מ-10,000 קילומטרים בשנה נהנים מהנחה של 10% בעלות הפוליסה.

ביטוח רכב ליברה

 חברת הביטוח ליברה הוקמה בסוף 2017, החברה משווקת ביטוח רכב פרסונלי ומותאם אישית המבוסס על מספר הקילומטרים שהרכב עבר בפועל ועל פי פרמטרים נוספים. ניתן לחסוך עד כ-50% מעלות הפוליסה בהשוואה למתחרים, ובנוסף אפשר לצבור ליברות (מטבע דיגיטלי) בארנק הדיגיטלי שמקבלים לאחר רכישת הביטוח מהחברה.

שירביט מסלול רכב שני במשפחה

החברה משווקת מסלול מוזל לרכב שני במשפחה, הפוליסה מיועדת למבוטחים בעלי רכב צמוד מהחברה המעוניינים לזכות בביטוח מוזל לרכב הפרטי השני שהמשפחה מחזיקה. במסלול זה ניתן לבטח רכב פרטי עד 3.5 טון לשימוש פרטי ולא מסחרי. המסלול מאפשר נהגים מגיל 21 ומעלה.

שלמה App To You – אפ טו יו

לאחרונה חברת ביטוח שלמה השיקה את מוצר הדגל הטכנולוגי שלה בכל הנוגע לתמחור ביטוח. הביטוח מכיל גם תמחור על פי כמות הקילומטרים שהנהג נוסע בכל שנה קלנדרית וגם "ציון נהיגה". ציון הנהיגה ימדד על ידי רכיב של חברת "איתורן" שיותקן ברכב בתחילת הביטוח בעלות סמלית וילווה את הנהג לאורך שנת הביטוח. המדדים שיבחנו הם: עצירות פתע, מהירות,  אופן וביצוע עקיפות ופניות וכד'.

תשלום הביטוח יתבצע פעם בחודש ע"פ שקלול של מדד הקילומטרז'  דמי הביטוח יגבו מהלקוח. במידה והלקוח עבר את רף ה17,000 קילומטר לשנה, התעריף יתקבע ולא ישתנה.

בסוף שנץ הביטוח הלקוח יקבל החזר כספי בהתאם לציון הנהיגה שלו. ההנחה הינה בגובה אחוזים מהפרמיה השנתית וכל ציון מזכה גובה הנחה שונה.

ביטוח רכב רוכשים רק בעזרת סוכן הביטוח שלכם

חברות הביטוח משווקות באגרסיביות את מסלולי הביטוח החדשים, הפיתוי להזמין את הפוליסה ישירות מחברת הביטוח הוא רב, אך ללא ידע וניסיון בתחום, קשה לבדוק ולקבל החלטה איזה ביטוח מתאים לכם. יש מגוון רחב של תכניות ביטוח חדשות לרכב, ההבדלים הם משמעותיים, ויש לבחור את הפוליסה בהתאם לביטוחים אחרים שאתם מחזיקים ולפי מאפייני הנהגים העושים שימוש ברכב, למשל נהג צעיר.

לכן, אנחנו, בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו, ממליצים לכם להזמין או לחדש את ביטוח הרכב דרכנו. הצוות המנוסה שלנו יתאים עבורכם את הביטוח המשתלם והנכון ביותר עבורכם, וכמובן בכל בעיה או תאונה אנו עומדים לצדכם ומטפלים בנושא במהירות וביעילות, כך שאינכם צריכים להתמודד עם חברת הביטוח.

לשיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר

אנגלמן ביטוח

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

כתבות שנוספות שאולי יעניינו אותך:

ביטוח רכב טכנולוגי

עידן חדש בביטוחי הרכב – מוצרי ביטוח מבוססי שימוש, איכות וטכנולוגיה

ביטוח רכב הינו אחת מהוצאות הגדולות במשק בית ישראלי. בעקבות התחרות הרבה החלו חברות הביטוח לשווק ביטוחים שמתאמים לכמות הקילומטרים, איכות נהיגה, רכבים נוספים בבית ועוד. למדו איך להוזיל את ביטוח הרכב שלכם בעשרות אחוזים. כל זאת ועוד במאמר הבא:

קראו עוד »
אישור העדר תביעות בביטוח רכב

אישור העדר תביעות בביטוח רכב – המדריך המלא

אחד הפרמטרים החשובים ביותר ברכישת ביטוח מקיף או צד ג' לרכב הוא הסוגייה של העדר תביעות בביטוח רכב. אישור זה יכול להשפיע על מחיר ביטוח הרכב שלכם במאות אחוזים ולכן, רצוי מאוד שתכירו את הכללים הבאים בכדי להתנהל נכון בביטוח רכבכם.

קראו עוד »

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים