האם הר הביטוח מדויק? תחשבו פעמיים לפני שתסמכו על תוצאות הבדיקה.

אוג 10, 2018 (0) comment

האם הר הביטוח מדוייק

האם בדיקה בהר הביטוח יכולה לאתר כפל ביטוח והאם הר הביטוח מדויק?

תופעת כפל הביטוחים היא אחת הבעיות הכואבות בשוק הביטוח הישראלי. כדי לנסות לפתור בעיה זו משרד האוצר הקים אתר אינטרנט בשם הר הביטוח שנועד לתת למבוטחים כלי עבודה יעיל שישקף עבורם את מכלול הביטוחים. עם זאת, בדיקה בהר הביטוח איננה מדויקת ולא מושלמת. האם הר הביטוח מדוייק או שצריך להסתמך על גורמים נוספים? על כך במאמר הבא:

אתר האינטרנט – הר הביטוח

לאחרונה הושק אתר אינטרנט חדש ששמו הר הביטוח. יוזמה מבורכת של רשות שוק ההון במטרה לעזור לציבור לאתר מוצרי ביטוח כפולים שקיימים ברשות המבוטח, באמצעות בדיקה בהר הביטוח – הציבור יוכל בקלות ובמהירות לאתר הביטוחים שיש לו ובלחיצת כפתור. כל שעל המבוטח לעשות זה להיכנס לאתר – לרשום את תעודת הזהות שלו ואת תאריך הנפקתה, יציאה לחול ב3 שנים האחרונות והנפקת דרכון  ונפרס לפניו מאגר המידע שמצוי בידי משרד האוצר.

בדיקת כפל ביטוחים:

רוב הציבור לא יודע בדיוק אילו פוליסות יש ברשותו, מה המטרות של כל אחת מהן ומה ההבדלים ביניהן והוא בטח אינו בקיא בתחומי הביטוח. לרבים מאתנו קיימות פוליסות שהוקמו עבורנו במקום העבודה, פוליסות שערכנו דרך סוכן ביטוח בעל רישיון ביטוח ופוליסות שהציעו לנו טלפונית, ההצעות נשמעו משכנעות, הנציגים לא בדקו אם קיים ברשותנו ביטוח של קופת חולים או ביטוח מקביל אחר וכך נוצרו כפילויות רבות ולא נחוצות.

אחת המטרות העיקריות של הציבור המשתמש בהר הביטוח הוא לבדוק את העלויות השונות שאנחנו משלמים עבור הפוליסות שברשותנו מול אופציות זהות בחברות ביטוח אחרות, וכך אפשר לבקש מחברת הביטוח הפחתה בעלויות או לחילופין לרכוש פוליסה זהה בחברת ביטוח אחרת . זהו נושא אקוטי מכיוון שעם השנים נוצרו שינויים ופוליסות חדשות רבות הן בעלות ערך מופחת מהפוליסות הישנות שהקיפו הרבה יותר אפשרויות . אם הפוליסה החדשה היא טובה פחות מקודמתה, עדיף לא לבצע כל שינוי בסטטוס. חשוב מאד לבדוק זאת כדי לא לבטל פוליסות איכותיות . רצוי להתצייעץ עם איש מקצוע כי ישנן פוליסות שונות בכל חברה

האם הר הביטוח מדויק?דיוק הר הביטוח

הר הביטוח הוא כלי עבודה מצוין אך הוא אינו מכיל את מלוא המידע ולכן יש להתייחס לתוצאות המתקבלות בעת הקלדת נתוני הלקוח בערבון מוגבל.

  • ללקוח קיימת אפשרות מטעמי פרטיות, לא לפרסם את קיומה של פוליסה זו או אחרת, לכן בעת הכנת פוליסה חדשה, אין אפשרות לדעת על פי הנתונים בהר הביטוח אם אכן קיימת פוליסה למטרה זהה או לא.
  • המידע בהר הביטוח לוקה בחסר, כיוון שקיימים מקרים שעריכת פוליסה נוספת לסעיף זהה מרחיבה אותה ואינה מכפילה אותה . לדוגמה אם סעיף הכיסוי למצב בריאותי מסוים הוא בערך כספי נמוך מדי, החליט הלקוח ובצדק להגדיל את הכיסוי, אין מדובר בכפל ביטוח אלא בהגעה לגבולות ההגיוניים והרצויים בביטוח זה.

בראיה בהר הכסף פעולה מסוג זה תיחשב ככפל ביטוחי, כדי לבדוק זאת באופן מקיף, יהיה צורך לפתוח את הפוליסה הספציפית כדי להבין אם מדובר במקרה בעייתי או לא. התופעות הללו קורות בעיקר בביטוחים קולקטיביים רבים שהופעלו על ידי מקומות עבודה גדולים המעסיקים אלפי עובדים ולכן גם אם הלקוח יבקש, אין כל אפשרות לבטל פוליסה אחת מתוך הכלל.

בכל מקרה, חשוב מאד לא לבטל פוליסות בהינף יד, דבר שתצטערו עליו בעתיד.

  • הביטוח הסיעודי הוא אחד מהביטוחים החשובים והאקוטיים ביותר של כל אדם בכל גיל. על פי בדיקה באתר הר הביטוח, כתוב שלאדם מסוים יש שני ביטוחים סיעודיים אך באתר לא קיים פירוט מה כולל כל אחד מהם, מה האורך של כל אחת מתקופות ההמתנה, שמהן התקופות המקסימליות לתשלומי ביטוח סיעודי, מהי תקרת סכומי הביטוח בכל פוליסה ופרטים חשובים נוספים. גם במקרה זה יש לבצע בדיקה מעמיקה של שתי הפוליסות, להשוות ביניהן, לראות מהם ההבדלים ביניהן ומהם הסעיפים המשלימים זה את זה. מצב נפוץ הוא ביטוח סיעודי דרך הקופת חולים + ביטוח סיעודי פרטי

לאור כל הבעיות הללו אתם בטח שואלים:

איך פותרים את בעיית אי הדיוק בהר הביטוח וכפל ביטוחים?

איתור ביטוחים בהר הביטוחבמהלך העבודה השוטפת מפעילים סוכני הביטוח את נספח ב' כדי לקבל מחברות הביטוח השונות העתקי פוליסות של לקוחות שונים כדי לבצע בדיקות מעמיקות, רוב חברות הביטוח אכן מעבירות את המידע ללא דופי כך שאפשר לקדם את תהליך הבדיקה .

מתוך ראיית מכלול נושא הביטוח על כל היבטיו, אנחנו בסוכנות אנגלמן ובניו, נשמח לבדוק עבורכם את תיק הביטוח האישי שלכם כדי לוודא שלא קיימים בו ביטוחים כפולים, מיותרים או יקרים .

המטרה המשותפת שלנו ושלכם היא למנוע את המצבים הללו ולכן אנו מציעים לכם שירות מקצועי ראשון בחשיבותו בסוכנות הביטוח שלנו. נשמח לבצע עבורכם בדיקה מעמיקה ומקצועית של כל הפוליסות בתיק הביטוח, ניישר קו, נמליץ ונכוון אתכם, מה מומלץ לבצע אם אכן קיימות בתיק שלכם כפילויות, עלויות מיותרות או תעריפים מופרזים.

חוג הלקוחות הרחב והוותיק שלנו, הם כרטיס הביקור שלנו . נשמח לצרף גם אתכם לחוג הלקוחות המרוצים שלנו.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים