הצהרת בריאות – לא עניין שכדאי לשחק בו

פבר 20, 2018 (0) comment

הצהרת בריאות

כל הרוכש ביטוח בריאות, ביטוח חיים ועוד חייב להגיש לחברת הביטוח הצהרת בריאות. זהו חלק אינטגראלי ברכישת הפוליסה והמסמך חייב להיות מדויק ואמין. בהסתמך על המידע שמוסר המבוטח, מחליטה חברת הביטוח אם לבטח או לסרב לבטח אדם מסוים או להחריג חלק פציעות/מחלות. למשל במקרה של אדם חולה, חברת הביטוח יכולה לסרב לעשות לו ביטוח או לדרוש ממנו תשלום פרמיה גבוהה יותר, וכמובן ההחלטה היא לגופו של כל עניין ומבוטח.

פרמית הביטוח מושפעת מהצהרת הבריאות

שאלון רפואי הצהרת בריאות

הצהרת בריאות לדוגמה (ביטוח בריאות)

בסופו של דבר, חברות הביטוח "קונות" את הסיכונים ומוכרות לנו פוליסות ביטוח. סיכונים אלו מתבססים על טבלאות תמותה ותחלואה של הציבור והם אלו שקובעים את מחיר הביטוח הסופי.

גובה הפרמיה המשולמת עבור ביטוח בריאות או חיים, נקבע לפי פרמטרים של משקל, מחלות קיימות, נטיה גנטית למחלות, עישון גיל המבוטח ועוד.

אדם בן 60 אינו מתפקד ביולוגית כאדם בן 30 ודינם באשר לפרמיה אינו זהה. הצהרת הבריאות ממלאים כנדרש, עם התייחסות ברורה ומפורטת בכל הסעיפים, וכמובן מסירת האמת לאמיתה בכל סעיפי ההצהרה.

לעיתים הבדל בין אדם שלא מעשן יכול להתבטא בהבדל גדול מאד במחיר הביטוח ולכן העלמת הנתון זה יכול לעלות במוחו של אדם מעשן. חשוב לדעת שהעלמת נתונים אלה יכולה להכניס אתכם לצרות צרורות.

רימיתם בהצהרת בריאות – אתם חשופים לאי תשלום במקרה תביעה

אם אדם חולה במחלה מסוימת, ואינו מצהיר עליה בהצהרת הבריאות, ולימים הוא נזקק לטיפול רפואי חריג בגלל המחלה שלו, רשאית חברת הביטוח שלא להעניק לו את הטיפול הזה, בגלל שהוא לא מסר מידע אמין ונכון לגבי מצבו הרפואי. במקרה של מסירת מידע כוזב במילוי הצהרת בריאות, רשאית חברת הביטוח לבטל את הפוליסה, מהיום בו נתגלה להם המידע החדש ובמהלך שלוש השנים שיחלפו מעריכת הפוליסה. אם חברת הביטוח מגלה כי מדובר בתרמית הצהרת בריאות שנעשתה בכוונה וכדי "לסחוט" מחברת הביטוח שירותים רפואיים בגין מחלה ידועה, היא רשאית לבטל את הפוליסה, מידית גם לאחר שלוש שנים. כל זאת מסדיר חוק חוזה הביטוח.

מי צריך הצהרת בריאות?

חברת הביטוח אליה אתם פונים כדי לעשות פוליסת ביטוח בריאות או פוליסת ביטוח חיים, לא מכירה אתכם אישית ואין לה גישה לתיק הרפואי שלכם. על מנת שתוכל חברת הביטוח לחשב את הסיכון אותו היא נוטלת על עצמה ועל מנת לתמחר את עלות הביטוח עליה לקבל את מלוא המידע הרלוונטי באמצעות הצהרת הבריאות כך שלמעשה כל אחד שמצטרך לביטוח צריך למלא שאלון זה.

כדי שחברת הביטוח תוכל להציע לכם את הפוליסה שמתאימה לכם אישית, ואשר הכיסוי הביטוחי שלה מתאים לאנמנזה האישית והמשפחתית שלכם, עליה לדעת כל פרט על ההיסטוריה הרפואית שלכם וגם של המשפחה שלכם. הרבה פעמים תידרשו גם לתמוך בהצהרת הבריאות שלכם גם במסמכים רפואיים נוספים. חומר שקרי, שגוי או חסר יבטל את מחויבות הפוליסה כלפיכם.

חשיבות מילוי שאלון בריאותשאלון רפואי

הצורה בה אתם מתנסחים במילוי הצהרת בריאות חשובה מאוד. פירוט והרחבה של תשובות, יוכלו לתת תמונה מדויקת ונכונה לגבי המחלות שאתם סובלים מהם, רגישויות, באיזה רמה. למשל אלרגיה, זוהי תופעה רחבה ויש לה סוגים שונים. במילוי ביטוח הצהרת בריאות תצטרכו למלא אחר הסעיף הזה ולהסביר במפורט מאיזה סוג אלרגיה אתם סובלים, במה זה מתבטא, האם זה תלוי בעונות השנה? איך אתם מטפלים בזה והאם אתם נוטלים תרופות בשביל זה. איזה סוג של תרופות כמה ועוד.

כלומר- כל מידע רפואי שיש בו להעיד על המצב הבריאותי האמתי שלכם, שפי שתמלאו בהצהרת הבריאות , יוכל להקל על חברת הביטוח להתאים לכם פוליסת ביטוח אישית שתכסה את מה שעלול לקרות לכם, וחברת הביטוח לא תוכל להתנער מאחריות מולכם.

במידה ונתקלת בבעיה ולא בטוחים אם פוליסות ביטוח הבריאות או פוליסת ביטוח הסיעודי הקיימות שלכן משקפות את הכללים של הצהרת הבריאות שנידנו במאמר זה או שאתם זקוקים לסיוע במילוי נכון של שאלון הבריאות, אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים