למה צריך ביטוח בריאות פרטי? עובדות שחובה להכיר

אוג 17, 2017 (0) comment

כולם שווים בעיני החוק אך לא בתחום הכי חשוב שיש – הבריאות שלנו ! – כמה הבדלים בין בריאות “רגילה” ובריאות ל”עשירים”

במאמר הבא נענה לכם על השאלה למה צריך ביטוח בריאות פרטי ומדוע הפתרונות של מערכת הבריאות הציבורית איננה מספיקה:

השאלה הקבועה שאנו שואלים את עצמנו לא פעם היא איך זה יכול להיות שאנחנו משלמים מס  בריאות כל חיינו, וביום הדין – אף אחד לא מוכן לממן לנו תרופה יקרה מצילת חיים? איך זה יכול להיות שוועדת סל התרופות דנה אנשים לחיים ולמוות, מחליטה מה ימומן על ידי קופות החולים ומה לא? איך זה יכול להיות שתרופה שיכולה להציל חיים אך לא נמצאת בסל הבריאות ולכן עולה מאות אלפי שקלים שלמרביתנו אין אפשרות לממן?

מתברר שיש ביטוח בריאות שמכסה כל מה שצריך, אבל הוא לא ממש שייך לקופות החולים.

מסתבר שמי שבאמת מקבל טיפול טוב במצבי מצוקה, הם אנשים שדאגו לעצמם לביטוח בריאות פרטי, בנוסף לביטוח הבריאות של קופת החולים. חלק מהציבור בישראל יגדירו זאת “רפואה לעשירים”  אבל עם ההבנה של המציאות המורכבת שבה אנו חיים וכיצד עובדת המערכת האם ניתן לדאוג לעצמנו לבד?

בתשלום חודשי הוגן ומותאם לצרכים האישיים, ניתן להמשיך ולחיות בתחושת בטחון ולדעת ששום מחלה או פציעה שלנו ושל היקרים לנו תישאר ללא מענה ראוי. קנינו שקט נפשי, וזה לא פחות חשוב מבריאות, העובדה שאנחנו יודעים שבמקרה הצורך יהיה לנו מענה.

כמה עובדות חשובות בנושא הבריאות שלנו

האם ידעתם ש-1 מתוך 3 ישראלים יחלה בסרטן ואחד מכל 7 גברים יחלה בסרטן הערמונית? שאחת מכל 7 נשים תחלה בסרטן השד?

האם ידעתם שעלות השתלת כליה היא 400 אלף דולר ועלות השתלת לב + ריאה מגיעה לכמיליון דולר?

המספרים הללו מפחידים ולמרבית הציבור במדינת ישראל אין לעובדות הללו פתרון כלכלי.

לצערנו, אין לנו כמעט שום שליטה על הגנטיקה הבריאותית שלנו, הדבר היחיד שאנחנו כן יכולים לעשות הוא, לדאוג  שתהיה לנו רשת ביטחון הולמת למקרה ש…

בעודנו אנשים צעירים ובריאים הסוגיות הללו אינן עולות בכלל על סדר היום שלנו שעמוס בדברים אחרים "יותר חשובים". אבל, כמו שהורינו תמיד היו אומרים ,"עם הגיל בא השכל" ועמו באה גם התודעה ואנו נחשפים ללא מעט מקרים של חבר, מכר או לא עלינו קרוב משפחה שחלה/עבר תאונה וצריך כעת עזרה כלכלית להתמודד עם הצרה שנפלה לפתחו ביום אחד ובאופן בלתי צפוי שכן הסטטיסטיקה לעולם איננה משקרת.

ביטוח רפואי “רגיל” – לא מה שחשבתם, למה צריך ביטוח בריאות פרטי

מדינת ישראל ומערכת הבריאות התברכה ברופאים מצוינים שחלקם אף נמנים עם צמרת הרפואה העולמית אבל הם עובדים בתוך ועפ"י כללי אותה המערכת לרבות כל האילוצים והמגבלות הרבות הכרוכים בה. והמערכת הזו איננה מושלמת  ונמצאת בגירעון תמידי בשל אילוצים תקציביים. לכן חלק ניכר מהציבור כבר הפנים זאת ורכש בנוסף ובאופן פרטי ביטוח משלים של קופת החולים.

אצל חלק ניכר מהציבור נוצרה תחושה של "ביטחון שווא" שהנה אנו מכוסים "כמו שצריך". אבל מרבית הציבור שהצטרף לביטוח המשלים מסוג “מושלם”, "פלטינום", "מגן זהב”, "מכבי שלי" וכד' לא יודע  שאת הדברים החשובים באמת הביטוח הזה לא מכסה!

התרופות היקרות שאינן נמצאות בסל הבריאות, השתלות האיברים שלצערנו אין מספיק תרומות איברים שייתנו מענה לכל אותם אנשים הזקוקים להם.  העדר מימון מספק לביצוע ניתוחים בחו"ל או טיפולים מיוחדים וניסיוניים. כמו כן, המערכת לא מסוגלת לספק ציוד רפואי מתקדם בזמינות הנדרשת. (MRI)  ואת זה כולם חייבים לדעת!

ביטוח בריאות לא נועד לימים שהכול בסדר, הוא נועד לאותם זמנים שבהם הדברים משתבשים.

הטיפול הקונבנציונלי הקיים (הממומן על ידי קופת החולים) לא בהכרח נותן מענה הולם ומותאם לצרכנים שלו- לנו.

אז איך בוחרים ביטוח בריאות –  מה מתאים למי ?

בחירת ביטוח הבריאות הינה משימה לא קלה. ישנן לא מעט הצעות וחבילות. כאן נדרשת ההבנה כמו בכל צורך חשוב אחר שצריך להיעזר במישהו שמבין את התחום שאינו מחויב לחברה זו או אחרת ושאתם סומכים עליו. ביחד עם סוכן הביטוח ניתן למצוא מענה אמיתי בשעת הצורך לצד הוצאה חודשית הגיונית.

ומה איתכם? לאחר שהבנתם למה צריך ביטוח בריאות פרטי ובכדי שהכתבה הזו לא תיגמר ותישארו עם ההרגשה ששוב הפחידו אתכם וגרמו לכם לחשוב אבל לא עזרו לכם למצוא פתרון –– אנו עומדים לרשותכם בסיוע בנושא מורכב וחשוב זה על מנת שכן תקבלו את ההחלטות הנכונות מבחינתכם שכן בסופו של דבר מדובר בעניין של חיים ומוות.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים