מחשבון ביטוח חובה של משרד האוצר – השוואת ביטוח חובה לא היתה קלה יותר

אפר 01, 2019 (0) comment

מחשבון ביטוח חובה משרד האוצר

הכנו עבורכם מדריך מקיף ומקצועי בנושא מחשבון ביטוח חובה משרד האוצר, זהו כלי חשוב וחזק המאפשר לכם להשוות בקלות מחירי ביטוח חובה לרכב ולקבל החלטה נכונה ושקולה ממי לרכוש את הפוליסה. אז איך משתמשים במחשבון? איך סוכן ביטוח יכול לעזור לכם? כל זאת ועוד בהמשך הכתבה.

לשיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

לחצו כאן לניווט מהיר:

מדוע ביטוח חובה הוא חובה?

ביטוח חובה לרכבביטוח חובה הוא חלק בלתי נפרד מביטוח הרכב. לפני שאנו מתחילים לבדוק מהו מחשבון ביטוח חובה וכיצד משתמשים בו, חשוב לדעת מהו ביטוח חובה לרכב ומדוע חייבים לרכוש את הפוליסה מדי שנה. למעשה, כל בעלי הרכבים בארץ חייבים לרוכש ביטוח רכב חובה על פי פקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], תש"ל-1970. הביטוח מכסה נזקי גוף שנגרמו לנהג ולנוסעים בכלי הרכב המבוטח, ולהולכי רגל שנפגעו כתוצאה מהשימוש ברכב. הביטוח מכסה את כל ההוצאות הרפואיות, וכולל גם פיצוי בגין אובדן השתכרות וכל נזק פיסי הנגרם לנהגים ולנפגעי הדרך.

מטרת החוק היא לוודא שעל ידי רכישת ביטוח חובה לרכב, תשלום הוצאות טיפולי הבריאות ופיצויים יחולו על הנהגים ולא יעמיסו על קופות המדינה.

חשוב לציין כי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975, החוק המוכר בכינוי פלת"ד (חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים), קובע את הכיסוי הביטוחי לפוליסת ביטוח החובה לרכב בהתאם להוראות פקודת ביטוח רכב מנועי. על פי פקודת ביטוח רכב מנועי אסור לנהוג ברכב ללא ביטוח חובה בתוקף.

מהו מחשבון ביטוח חובה של משרד האוצר?

בשנים האחרונות צוות משרד האוצר השיק מספר כלים ומחשבונים מקוונים במטרה להגביר את השקיפות והתחרות בין חברות הביטוח. בעקבות הרפורמה בענף הביטוח לרכב, משרד האוצר השיק מחשבון ביטוח חובה באמצעותו ניתן להשוות מחירים, ולבחור את חברת הביטוח המתאימה ביותר עבור המשתמש.

ראוי לציין כי ישנם הבדלים משמעותיים בתעריפי ביטוח רכב חובה בין חברות הביטוח השונות, ההבדל עשוי להגיע למאות שקלים, והרווח כולו שלכם. כאשר אתם בוחרים חברת ביטוח ממנה ברצונכם לרכוש פוליסה לביטוח חובה לרכבכם, עליכם לשים לב לפרמטרים הבאים:

 • מחיר הביטוח
 • מוניטין של חברת הביטוח
 • ציון מדד השירות של חברת הביטוח
 • תנאי תשלום

כדאי לדעת כי המחשבון הוא כלי עזר חשוב, את ביטוח החובה לרכב שלכם אתם יכולים לרכוש בעזרת סוכן ביטוח או ישירות מחברות הביטוח השונות. כמו כן, באפשרותכם לרכוש ביטוח חובה וביטוח מקיף או צד ג' מחברות שונות. (לא מומלץ – נפרט על כך בהמשך)

כיצד משתמשים במחשבון?

כדי להשתמש במחשבון המומלץ להשוואת מחירי ביטוח חובה עליכם לגלוש לאתר בכתובת הבאה: https://car.cma.gov.il/. בדף הראשי תוכלו לקרוא מידע כללי על ביטוח חובה לרכב, ללמוד מונחים הקשורים לנושא, ולקרוא מידע נוסף, לדוגמה מהם הפרמטרים שחברות הביטוח משתמשות בהם כדי לקבוע את הפרמיה.

כדי להשוות מחירים עליכם למלא את כל השדות בטופס, לרבות פרטי הרכב (סוג, בעלות, מועד תחילת הביטוח), פרטי הנהג הצעיר ביותר, מאפייני הרכב ועוד.

איך להשתמש במחשבון ביטוח החובה של משרד האוצר

הסבר על השדות למילוי

מחשבון תעריפי ביטוח רכב חובה נועד לסייע לכם לבחור חברת ביטוח ולהוזיל את עלויות הפוליסה. יש למלא את כל השדות במחשבון, ביניהם:
 • פרטי הרכב – יש למלא בדיוק את סוג הרכב (פרטי, מסחרי, אופנוע, אוטובוס וכו'), סוג הבעלות (פרטית או אחרת), תאריך תחילת ביטוח.
 • נהג צעיר ביותר – מין הנהג הצעיר (זכר או נקבה), גיל הנהג בשנים, ותק רישיון נהיגה.
 • נהגים הצפויים להשתמש ברכב – יש למלא שני שדות: מספר התאונות של הנהגים הצפויים להשתמש ברכב המבוטח, ומספר פסילות רישיון נהיגה.
 • מאפייני הרכב – כדי למלא את השדות מומלץ להיעזר בפירוט מאפייני הרכבים במשרד התחבורה בקישור הבא: http://rishuy.mot.gov.il/he/vehicle/licensing/models. יש למלא את כל השדות כולל סוג דלק (בנזין, דיזל, חשמלי, משולב וכדומה), נפח מנוע (סמ"ק), כוחות סוס, מספר כריות אוויר, מערכות התרעה, מערכת ABS וכיוצא בזה.
לאחר מילוי כל השדות עליכם ללחוץ על "לחץ להשוואת תעריפים", ולאחר שניות ספורות תופנו לדף התוצאות. בדף התוצאות תקבלו רשימה עדכנית של חברות ביטוח שאותרו במערכת, ולצד כל חברה תוכלו לבדוק מהו התעריף שהיא מציעה, מהו מדד השירות שהחברה קיבלה בענף ביטוח רכב חובה, ודרכים ליצירת קשר או הפניה לרכישת הפוליסה או לעמוד הבית של חברת הביטוח.

דוגמאות לפרמטרים המשפיעים על מחיר ביטוח חובה לרכב

עלות הפוליסה הנקבעת על ידי חברות הביטוח משתנה לפי רכיבים כגון: נפח מנוע, מספר כריות אוויר ברכב המבוטח, גיל ומין הנהג הצעיר ביותר, ותק רישיון נהיגה, עבר ביטוחי וכמות הפסילות של רישיון הנהיגה ב-3 השנים האחרונות.

חברות הביטוח משתמשות בפרמטרים שונים לקביעת הפרמיה בביטוח חובה לרכב בבעלות פרטית. הפרמטרים העיקריים בהם חברות הביטוח משתמשות הם:

 • מין הנהג
 • גיל הנהג
 • ותק רישיון נהיגה
 • נפח מנוע
 • מספר תאונות (3 שנים אחרונות)
 • מספר פסילות רישיון נהיגה ב-3 שנים אחרונות

מערכות בטיחות מותקנות כגון כריות אוויר, ABS, ESP, FCW, LDW

האם המחשבון מדוייק וכיצד עלי להשתמש בו?

מחשבון ביטוח החובה של משרד האוצר הוא מכשיר מעולה לבדיקת המחיר ואת מדד השירות של חברות הביטוח לצורך קבלת אינדיקציה. עם זאת, ברוב המקרים מי שרוכש ביטוח חובה גם ירכוש ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' לרכב אשר גורמים לתמונה להיות מעט מורכבת יותר מהסיבה הבאה:

חברות הביטוח מעניקות "הנחת ביטוח חובה" ברכישת ביטוח חובה + מקיף או צד ג'. ולכן, אם ברצונכם לרכוש את הביטוח החובה הזול ביותר שאתם מוצאים במחשבון ביטוח החובה של משרד האוצר ולאחר מכן לרכוש ביטוח משלים בנפרד, יתכן שהעלות הכללית תהיה גבוהה יותר בעקבות אובדן ההנחות. 

זוהי אחת הסיבות שבגינן עליכם להתייעץ עם סוכנות ביטוח מקצועית בתחום הרכב.

חשיבות סוכן הביטוח המלווה את תהליך רכישת ביטוח החובה

מחשבון ביטוח חובה הא כלי נוח וידידותי למשתמש, זהו כלי אובייקטיבי המסייע לכל אדם המעוניין לרכוש ביטוח חובה לרכבו להשוות מחירים בלחיצת כפתור פשוטה. מחשבון חובה משרד האוצר מציג את התעריפים מכל חברות הביטוח. חשוב לדעת כי התעריפים בדף התוצאות הם אלה שאושרו לחברות הביטוח השונות על ידי המפקח על חברות הביטוח, במידה וחברה מסוימת הציעה לכם תעריף גבוה יותר, עליכם לפנות ולדווח על כך ליחידה לפניות הציבור באגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון.

יחד עם זאת, אין תחליף לסוכנות ביטוח מקצועית ומוסמכת המלווה אתכם ומסייע לכם לקבל החלטה נכונה. סוכן הביטוח מכיר את ההבדלים הקטנים והגדולים בפוליסות המוצעות על ידי חברות הביטוח השונות, הוא מסייע לכם לרכוש את הביטוח המתאים ביותר ומעניק לכם שירות אישי וצמוד. כמו כן, רכישת ביטוח רכב חובה בעזרת סוכן ביטוח מנוסה ואמין מבטיחה לכם טיפול מקצועי בכל בעיה ותביעה, כאשר הסוכן מייצג אתכם נאמנה מול החברה המבטחת ודואג לאינטרסים שלכם, תוך ניצול קשריו בחברת הביטוח.

לשיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר

אנגלמן ביטוח

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

כתבות שנוספות שאולי יעניינו אותך:

ביטוח רכב טכנולוגי

עידן חדש בביטוחי הרכב – מוצרי ביטוח מבוססי שימוש, איכות וטכנולוגיה

ביטוח רכב הינו אחת מהוצאות הגדולות במשק בית ישראלי. בעקבות התחרות הרבה החלו חברות הביטוח לשווק ביטוחים שמתאמים לכמות הקילומטרים, איכות נהיגה, רכבים נוספים בבית ועוד. למדו איך להוזיל את ביטוח הרכב שלכם בעשרות אחוזים. כל זאת ועוד במאמר הבא:

קראו עוד »
אישור העדר תביעות בביטוח רכב

אישור העדר תביעות בביטוח רכב – המדריך המלא

אחד הפרמטרים החשובים ביותר ברכישת ביטוח מקיף או צד ג' לרכב הוא הסוגייה של העדר תביעות בביטוח רכב. אישור זה יכול להשפיע על מחיר ביטוח הרכב שלכם במאות אחוזים ולכן, רצוי מאוד שתכירו את הכללים הבאים בכדי להתנהל נכון בביטוח רכבכם.

קראו עוד »

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים