ביטוח אחריות מקצועית

כאשר בעל מקצוע מעוניין להגן על עצמו ב360 מעלות מכל סכנה שיכולה להגיע, אסור לו להתעלם מביטוח אחריות מקצועית – רובד בלתי נפרד מהכיסויים ההכרחיים.

ביטוח אחריות מקצועית נועד לתת מענה במקרה של תביעה כאשר ישנה רשלנות מקצועית כלפי לקוחות. פוליסה זו מתאימה לבעלי מקצועות חופשיים ולעיתים קרובות מזמיני שירות אינם מוכנים לעבוד מול בעל המקצוע עד שזה הוכיח כי יש בידיו פוליסה מסוג זה.

ביטוח מקצועי

הפוליסה מכסה נזק כלכלי או נזק לרכוש שנגרם על ידי בעל המקצוע כלפי צד ג'. בעת הוכחת התרשלות מצד הגורם המקצועי, לעיתים מוגשת תביעה של מאות אלפי שקלים ובמקרים מסויימים מליוני שקלים. ביטוח אחריות מקצועית מעמיד לרשות המבוטח סכום ביטוח (גבול אחריות) שבו במקרה שיתבע ויפסק כנגדו כי עליו לשלם, חברת הביטוח תעמיד את הסכום (בניכוי השתתפות עצמית) לרשות המבוטח וכך תמנע קריסה כלכלית וחובות עצומים.

דוגמא למקרה שבעל מקצוע עלול להיתבע בתביעות אחריות מקצועית: מבנה שקרס בפתאומיות – מסכן את האדריכל אשר תיכנן את המבנה בתביעת רשלנות שמא אולי היה תכנון לקוי. גובה הכיסוי הוא גובה הנזק הפוטנציאלי – במקרה זה מדובר במליוני שקלים.

לכן, כל בעל מקצוע חייב לבטח את עצמו בסכומים הנכונים ובהתאם לחשיפה לסיכון.

למי מתאימה פוליסת אחריות מקצועית?

פוליסה זו מתאימה לכל אדם שיש לו הכשרה מקצועית בתחום מסויים. לדוגמא: רופאים, יועצים, מאמני כושר, מטפלים ברפואה אלטרנטיבית, ענף הטיפולים הקוסמטים, אדריכלים, עורכי דין וכד'.

אנו באנגלמן ביטוח מומחים במתן פתרונות בביטוח אחריות מקצועית ויש לנו ותק של עשרות שנים בתחום.

אתם מוזמנים לפנות אלינו להצעת מחיר עבור ביטוח המתאים לצרכיכם.

טיפים שחשוב לדעת בביטוח אחריות מקצועית

חשוב לדעת, מכיוון שהפוליסה מכסה נזק כלכלי שנגרם כתוצאה מתביעה בבית משפט היא מושפעת מחוקי ההתיישנות. ישנם 2 סוגי ביטוח אחריות מקצועית ולכן חשוב לדעת:

בסיס הגשת התביעה

נועד כדי להגדיר את מועד הגשת התביעה וחבות המבוטח. באחריות מקצועית ע"פ בסיס הגשת התביעה, חברת הביטוח תיתן ביטוח עבור כל תביעה שתגיע כל עוד הפוליסה בתוקף. לכן, כאשר מבטחים בצורה זו, חשוב מאוד לשמור על רצף ביטוחי ולהקפיד לחדש את הפוליסה בכדי למנוע מצב שמבוטח "נופל בין הכסאות"

בסיס הנזק

זוהי הדרך השניה שבה חברת הביטוח מגדירה את אחריותה כלפי המבוטח. בשיטה זו – נאמר כי אין זה משנה אם הביטוח חודש או לא, כל עוד היה ביטוח במועד שבו נוצר הנזק, חובת חברת הביטוח לשלם את התביעה.

הרחבות ותוספות מומלצות בביטוח אחריות מקצועית

  • הרחבה לחו"ל
  • הטרדה מינית
  • הוצאות הגנה במשפט פלילי

ועוד..

ביטוחים נוספים רלוונטים

צרו קשר עוד היום ותיהנו מהטבות משתלמות

שינוי גודל גופנים