ביטוח סייבר

כל בעל עסק נבון יודע שצריך לבטח את עצמו בביטוח של שריפה למרות שהוא מודע לכך שהסבירות שתהיה שריפה הינה נמוכה.

מפתיע מאוד שלהרבה מאוד מאותם בעלי עסקים אין ביטוח סייבר מכיוון שהסיכוי שיהיה נזק סייבר הוא גבוה בהרבה יותר מנזק השריפה. שכן בתקופה האחרונה, אנו שומעים רבות אודות סיפורים בהם האקרים גורמים לנזקים לחברות וכל אחד מאיתנו מכיר מישהו שנכווה בין אם זה וירוס, תוכנה זדונית או וירוס כופר.

אנו באנגלמן ביטוח נעשה לכם קצת סדר בנושא:

מה מכסה ביטוח סייבר?

ביטוח סייבר נותן כיסויים מגוונים ויכול להגיע כפוליסה נפרדת או כהרחבה לפוליסה קיימת. את הפוליסה בונים לפי חשיפת המבוטח לסיכון והיא נתפרת כחליפה אישית לכל עסק. הנזקים אותם ניתן לבטח מתחלקים לנושאים הבאים:

  1. ביטוח למערכות מחשוב – אובדן הכנסות ממניעת גישה למערכות מחשוב, אובדן ונזק למוניטין, וירוס כופר סחיטה ועוד.
  2. ביטוח לנזק צד ג' – נזק פיננסי מהתקפות סייבר, דליפת מידע לצדדים שלישיים (השמצה, דיבה, פגיעה במוניטין, הפרת זכויות יוצרים, החדרת וירוסים למחשבים צד שלישיים.
  3. שירותי ניהול אירוע ותיקון נזקים – שירותי ניהול אירוע.

ביטוח למערכות מחשוב

אובדן או נזק סייבר שיוצר צורך לשיקום נתונים של רשת המבוטח כתוצאה מוירוס או מפריצה למערכות המחשוב של המבוטח. הכוללת תיקון ממערכות המחשוב.

א. איחזור מערך הנתונים של העסק.

ב. פגיעה בהכנסות העסק בעקבות הנזק והוצאות סבירות שהמבוטח נדרש אליהם בעקבות החזרת העסק לשגרה.

אובדן הכנסות כתוצאה מנזק למערכות המחשוב:

פגיעה במערכות המחשוב של העסק יכולה להוות פגיעה בבטן הרכה של הארגון ויכול לגרום להשבתה מלאה של המשרד ושל כל העובדים. בהנחה ויש ביטוח שמכסה את הנזק לציוד המחשוב עדיין העסק יהיה חשוף להפסד כלכלי וזאת כתוצאה מאי ביצוע מכירות חדשות ואיבוד הכנסה שהיתה מתקבלת אילו לא היה נזק. ביטוח אובדן רווחים מחושב לפי כמות חודשי הפיצוי הרצויים והרווח הגולמי של העסק.

ביטוח צד ג' סייבר

לעיתים קרובות סיכון הסייבר לבעל העסק גבוה יותר כלפי לקוחותיו מאשר הנזק שיכול להיגרם למערכות המחשוב של הארגון. מכיוון שבעסק מאוחסן במחשב מידע רגיש של לקוחות כמו: מספרי כרטיסי אשראי וחשבונות בנק, מידע רפואי סודי, סודות מסחריים וכד' וישנו סיכון של דליפת מידע. כאשר נוצרת גניבת נתונים בעל העסק יהיה חשוף לתביעות ענק בבית המשפט עקב הנזק הנוצר ללקוחותיו. בנוסף, פוליסה זו מכסה בין היתר גם:

  • חבות מדיית סייבר: נזקים בגין השמצה, תביעת לשון הרע, טענות בגין פגיעת מוניטין לצד שלישי במסגרת הפעילות הדיגיטלית שלו באתר האינטרנט או ברשתות החברתיות.
  • חבות סודיות פרטיות: מידע אישי חסוי שדלף לידים זרות (מידע רפואי, פרטי חשבון בנק ואשראי, סיסמאות ועוד.
  • הפרת סודיות מסחרית: נזק כתוצאה מדליפת מידע מסחרי של המבוטח לידים לא מוסמכות.

חבות אבטחת סייבר:

בכל מצב שבו נגרם נזק לצד שלישי, הפוליסה כוללת גם הוצאות עבור שליחת הודעות ללקוחות החברה או לגופים מוסדיים בעקבות הנזק כנדרש בחוק כדלקמן :

  • נזק שנגרם בעקבות אי גישה למערכות מידע של המבוטח.
  • נזק שנגרם לצד שלישי בעקבות הדבקות בוירוס ממערכות המידע של המבוטח.
  • נזק שנוצר לנתונים לצד שלישי שמאוחסנים אצל המבוטח.

ביטוח לוירוס כופר

מספיק שעובד אחד לא עירני פותח מייל זדוני וכל מערכת המידע של העסק תנעל בפני משתמשיה. במצב זה ישנן הוצאות רבות עבור ניסיון לחלץ קבצים מהקוד הזדוני או לחליפין שחזור מידע מגיבויי מסד הנתונים. כל אלה מכוסים בביטוח סייבר ובעת הנזק צוות של מומחי אבטחת מידע מגיע לבית העסק בכדי לתת פתרון מקצועי. בפוליסת הסייבר ניתן גם אף לשלם את הכופר במצבים קיצוניים

ביטוח למוניטין עקב נזק סייבר

דמיינו מצב שבו הארגון מושבת, הטלפונים לא מפסיקים לצלצל, לקוחות מחכים לקבל שירות. התלונות מתחילות לצוף בפייסבוק וברחבי הרשת ונראה ששנים של בנית מוניטין העסק בסכנה.

ביטוח סייבר מכסה נזקי מוניטין ואף יכול לשלם למומחי יחסי ציבור שישמרו על האינטרסים של החברה.

לסיכום: ביטוח סייבר שווה לכל עסק

כאשר אתם יכולים למדוד בעיה, כך גם תוכלו להתייחס אליה ברצינות. נזק פשיעת הסייבר הוערך בשנת 2017 בכ500 מיליארד דולר. ההאקרים כל הזמן משנים טכניקות ומשתכללים וכך גם תעשיית אבטחת המידע שנותנת מענה וטיפול מונע כל זאת במעין משחק של חתול ועכבר. במידה ולא קראתם את המדריך שלנו על נזקי סייבר ווירוסים אתם מוזמנים להקליק פה ולקרוא את המאמר.

אנו לומדים כמו תמיד שהפירצה קוראת לגנב וכנראה שפוטנציאל הרווח ימשיך לקרוץ לאותם עברייני המקלדת כך גם מגמה זו תמשיך.

בעקבות זאת אנו באנגלמן ובניו מזמינים אתכם לבחון הוספת כיסוי חשוב זה לעסק שלכם. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר ותופתעו לחיוב במחיר.

צרו קשר עוד היום ותיהנו מהטבות משתלמות

שינוי גודל גופנים