אישור קיום ביטוחים – האם הוא מסמך מחייב?

מרץ 05, 2018 (0) comment

אישור קיום ביטוחים

אישור קיום ביטוחים הוא מושג שמטריד בעלי עסקים רבים מכיוון שפעמים רבות האישור המיוחל משפיע על קבלת המרכז לעבודה או שנדרש על ידי משכיר הנכס שבו העסק שוכן ובלעדיו – העסק יהיה בבעיה. בשורות הבאות נעשה לכם סדר בעניין חשוב זה:

אישור קיום ביטוחים, הוא מעניינם של לקוחות עסקיים המבקשים מסמך משפטי חוקי המוכיח כי קיים ביטוח בנושאים שונים. זהו צורך אמיתי של שני צדדים עקב ביצוע הסכם ותומך למשל במניעת חיובם במקרה של נזקים לצד שני, קבלת שיפוי בעקבות תביעה שמוגשת נגד מחדל או מעשה של הצד השני וכו'. תפקיד האישור הוא לוודא שיש כיסוי ביטוחי נאות למבוטח אל מול דורש האישור.

נוסח האישור לרוב נכתב על ידי יועץ הביטוח של מבקש האישור ונחתם על ידי חברת הביטוח באמצעותו של סוכן הביטוח.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

הפחתה של גודל דרישות אישור הביטוח

נקודה חשובה שלמדנו עם הניסיון – באמצעות סוכן ביטוח מיומן ניתן להפחית את דרישות הביטוח. לעיתים צריך "להוריד מהעץ" את יועץ הביטוח שמבקש אישור ביטוח עם סכומי ביטוח לא הגיוניים לעסק קטן שאין ביכולתו לעמוד בגובה הדרישות.

אישור קיום ביטוח הוא מוקד לחיכוך בין יועץ הביטוח של דורש האישור לבין חברת הביטוח שלא תמיד מוכנה לתת כיסוי בהתאם לדרישות המחמירות.

כמו כל דבר, משא ומתן לגבי גובה הדרישות יכול לחסוך למבוטח אלפי שקלים בשנה.

ביטוח עסק, חבות מעבידים- איזה אישור קיום ביטוחים אתם צריכים?

חשוב לציין כי כל חברת ביטוח חייבת להכיר את המבוטח שלה מלפני ולפנים כדי לנסח עבורו אישור קיום ביטוחים רלבנטי ונכון עבורו. הכרה מלאה של המבוטח, העסק שלו והצרכים שלו, יניבו את אישור הביטוח שהוא מקובל על חברת הביטוח אך לאו דווקא לפי הדרישות בפועל. כסוכני ביטוח של בעלי עסקים רבים, אנו מתמודדים עם דרישות שונות של אישור קיום ביטוחים שנדרשים מהמבוטחים שלנו, וגם פה אנו חייבים לנקוט במידה רבה של מעורבות, כדי שאישורי קיומי הביטוחים שדורשים מהם יהיו תואמים את המציאות העסקית שלהם.

אישור ביטוחים

טופס אישור קיום ביטוחים

אישור קיום ביטוחים במקור הוא מסמך שמהווה הוכחה לקיומו של ביטוח בין שני הצדדים כמו למשל: חבות מעבידים, ביטוח עסק, ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח צד ג' לעסק. זה יכול להיות לקוח, מזמין עבודה, משעבד וכו'. ניתן לראות טופס אישור ביטוחים בדוגמא הבאה (ביטוח קבלנים)  מסמך זה מכיל את הכיסויים העיקריים המופיעים בפוליסה כמו למשל שמו של המבוטח, מהי תקופת הביטוח, הסכומים שישולמו אם וכאשר תהיה התרחשות כלשהי ועוד. היום אישורי קיום ביטוחים הפכו להיות תחליף להצגת דף רשימת פוליסת הביטוח. כלומר, במקום להציג פוליסה

איזה אישור קיום ביטוח נפוצים?

  • ביטוח צד ג' לעסק- ביטוח צד שלישי למבוטח מפני חלילה תאונות או נזק שייגרם לצד שלישי, פגיעה נפשית או פיזית ואף מוות. כן קיים ביטוח רכוש.
  • ביטוח עסק- ביטוח עסק יעניק לכל בעל עסק קטן או גדול, את הכיסוי לעסק במקרים של דליקה, נזקי מזג אוויר, פריצה ועוד. הביטוח גם מכסה תביעה של צד שלישי שנפגע למשל בשטח העסק. ביטוח עסק חשוב להרכיב בהתאמה אישית.
  • ביטוח חבות מעבידים- ביטוח זה נועד לכסות את חבות בעל העסק כלפי העובדים שלו בשל נזק גופני שנגרם במהלך עבודתו.
  • ביטוח אחריות מקצועית נועד בעיקר לבעלי מקצועות חופשיים כמו רואי חשבון, רופאים ועוד החשופים לתביעות מצד לקוחות. למשל: רשלנות רפואית.

אנחנו פה בשביל לעזור בדרישות הביטוח

צריכים ביטוח שיעזור לכם לעמוד בדרישות הביטוח המחמירות? בשמחה – למשרדנו ניסיון עשיר בביטוחי עסקים ומכירים את כל הדרכים למצוא ללקוחות פתרונות מתאימים ובעלות הוגנת. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

צרו קשר עוד היום ותיהנו מהטבות משתלמות

מאמרים נוספים בתחום ביטוחי עסק שאולי יעניינו אתכם:

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים