האם כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות – האם הביטוח מומלץ?

ספט 16, 2017 (0) comment

האם כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות

בכל הנוגע לביטוח מחלות קשות יש משפט אחד מצויין שמסביר את הצורך בביטוח: "המדע מצא מזור לרוב התחלואים, אך לא מצא תרופה לרע שבהם – האדישות של בני האדם"- הלן קלר. במאמר הזה תלמדו על חשיבותו של הביטוח והאם כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות.

כתבתו של ליאור לזרוביץ.

מרבית הציבור חי בתפיסת עולם אדישה כלפי דברים אשר מסכנים את חייהם והם אינם מודעים לכך. במקרים רבים לתפיסה האישית הסובייקטיבית אין כל כך קשר למציאות. לדוגמה: הידעתם כי הסיכוי להיפגע בתאונת דרכים גבוה פי 200 מאשר להיפגע באירוע טרור? ועובדה שרוב הציבור חושש יותר מאירועי טרור מאשר מתאונות דרכים.

ביטוח מחלות במקרים של מחלות קשות הסטטיסטיקה אינה שונה מכך.

הילדים שלנו – הדבר הכי חשוב לנו בחיים, נכון?

בכל שנה מאובחנים מאות של מקרי סרטן בילדים. כאשר ביטוח בריאותסרטן הדם מהווה 30% מכלל סוגי הסרטן בקרב אוכלוסייה זו וגידולים סרטניים במוח בין 15% ל 20%. אלו נתונים שקשה להתמודד איתם ויש להניח כי רבים מהאנשים אינם מעוניינים כלל לחשוב על נתונים אלה למרות שמדובר בנקודה רגישה מאוד. הציבור מעדיף את האלטרנטיבה – להישאר אדיש.
לצד ההתמודדות הנפשית הכרוכה במחלה קשה, קיימת גם התמודדות פיננסית לא פשוטה איתה גם נאלצים להתמודד החולה ובני משפחתו. ביטוח מחלות קשות נועד לסייע לכם להתמודד עם הוצאות הטיפול הכבדות ולאפשר לכם וליקרים לכם לשמור על רמת החיים אליה הורגלתם טרם גילוי המחלה. בנוסף, הביטוח מאפשר למשפחה להתחיל את המאבק ביתר קלות ובראש יותר שקט, לפחות מבחינה פיננסית.

מה מציעה תכנית לביטוח מחלות קשות?

פוליסת ביטוח מחלות קשות, מעניקה פיצוי כספי הנקבע בהתאם לסכום הביטוח שרכש המבוטח, בעת גילוי אחת מתוך רשימה של מחלות קשות המכוסות בפוליסה (מספר המחלות הנקובות משתנה בין חברה לחברה ויכול להגיע עד כ 53  מחלות). בין המחלות המכוסות: אירוע מוחי, מחלת לב, סרטן ועוד (לפירוט מלא , מומלץ להיכנס לתנאי הפוליסה ולראות את רשימת המחלות המלאה). סכום הפיצוי נועד לסייע למבוטח ולמשפחתו להתמודד עם ההוצאות הכספיות הרבות הכרוכות בתקופת גילוי המחלה, בין השאר – הוצאות על נסיעות לבתי חולים, התייעצות עם מומחים ומימון תרופות, עזרה שתידרש בבית, התאמת הבית לצרכי החולה.

כל חברות הביטוח משווקות תכנית לביטוח מחלות קשות. אנו משווקים את כל חברות הביטוח ולכן מגוון התוכניות המוצע הינו הרחב ביותר.

ההחלטה לגבי בחירת התוכנית תלויה בעיקר פרמטרים הבאים:

  • היקף הכיסוי
  •  עלות הכיסוי
  • מועד תום תקופת הביטוח.ביטוח מחלות למשפחה

האם כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות ניתן ומומלץ לרכוש גם עבור ילדים ולא רק למבוגרים. סביר להניח כי חלק מן המבוגרים מבטחים את עצמם בפוליסה זו, אך אין מנוס מלשאול: האם כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות עבור ילדיהם?
כאשר חס וחלילה מתגלה המחלה אצל הילד, ההורים נכנסים באופן מידי למצוקה וקושי מנטלי. מעבר לכך, ישנה באופן טבעי, פגיעה במצב הכלכלי המשפחתי. שני ההורים מקדישים עצמם באופן מידי לדאגה לבריאותו והחלמתו של ילדם וכושר ההשתכרות שלהם נפגע.
לכן כדאי לרכוש ביטוח מחלות קשות עבור הילד ובכך לנטרל באופן מיידי את הפגיעה במצב הכלכלי והעיסוק בהישרדות כלכלית ולאפשר להורים להתמקד אך ורק בתהליך החלמתו של הילד.

כיצד מתבצעת הפעלת ביטוח מחלות קשות?

במידה ורכשתם סכום כיסוי לביטוח מחלות קשות והמחלה התפרצה חס וחלילה, כל שעליכם לעשות הוא לקבל אישור רשמי מרופא מוסמך על גילוי המחלה. הפוליסה מאפשרת קבלת פיצוי בסכום שנרכש עם גילוי מחלה קשה, בהתאם לתנאי הפוליסה.

ניתן לרכוש סכום ביטוח של עד 600,000 ש"ח בהתאם לחברת הביטוח.

ביטוח מחלות קשות – עיקרי תנאי התוכנית (עפ"י ממוצע חברות הביטוח)

  • גיל הכניסה הינו: עד גיל 65.
  • תקופת הביטוח הינה: עד גיל 75 או בהתאם לתנאי הפוליסה.ביטוח מחלות
  • תקופת האכשרה לאירוע ביטוחי ראשוני הינה: 90 ימים.
  • תקופת האכשרה לאירוע ביטוחי שני הינה 12 חודשים ממועד קרות האירוע הראשוני.
  • פרמיה: משתנה אחת ל 5 שנים.

זכאות לתשלום סכום ביטוחי תקפה בגין מקרה ביטוחי אשר אירע בסיום תקופת אכשרה של 90 ימים. קביעת זכויות המבוטח תיערך בהתאמה לאופי האירוע הביטוחי.

ביטוח מחלות קשות – הבטיחו לעצמכם שקט נפשי

בריאות היא משאב יקר, ועלינו לעשות כל מה שניתן על מנת לשמור על גופנו בריא. ברם, למרות כל המאמצים שנעשהביטוח בריאות, חלקנו ניאלץ להתמודד עם המחלה חלילה וחס. ההתמודדות עם מחלה קשה תובעת כוחות נפש רבים, ואף משאבים כספיים. מי שאינו מעוניין להגיע למצב של קריסה כלכלית בעקבות הוצאות כספיות גבוהות בעת מחלה קשה חשוב שישאל את עצמו האם כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות. טוב יעשה אם ירכוש בהקדם האפשרי ביטוח מתאים, שיבטיח לו תמיכה כלכלית בשעת הצורך. אל תאפשרו למשפחתכם להפוך לאחד מבתי האב שקרסו כלכלית עקב מחלה קשה של אחד מבני המשפחה.

מניסיוננו רב השנים, התמודדות עם מחלה קשה גובה מהחולה וממשפחתו מחיר כספי כבד. התמיכה והפיצוי אותם מקבל החולה מן המדינה מינימאליים, וכך יוצא שחולים רבים ובני משפחותיהם הזקוקים למזור בעת צרה נקלעים למצוקות כלכליות בעקבות המחלה. ביטוח מחלות קשות נותן מענה לבעיה זו ומעניק כיסוי ביטוחי רחב במקרה של מחלה קשה. על מנת שלא תמצאו את עצמכם מול שוקת שבורה בעת צרה וכדי שלא תיאלצו לשלם מחיר כה גבוה עבור טיפול רפואי הולם בבן משפחה שאיתרע מזלו ולקה במחלה, ביטוח מחלות קשות מבטיח לכם פיצוי כספי שיבטיח את היציבות הכלכלית של המשפחה שלכם.

כעת לאחר שענינו על השאלה האם כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות  אל תישארו אדישים, הקדימו רפואה למכה ורכשו פוליסת ביטוח מחלות קשות בהקדם האפשרי. והעיקר – שתהיו בריאים.

אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן פועלים בענף ביטוחי הבריאות במשך עשרות שנים. בכל שאלה והתייעצות אל תהססו לפנות אלינו.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים