ביטוח חיים למשכנתא – מהם המרכיבים בביטוח המשכנתא

מאי 17, 2018 (0) comment

ביטוח חיים למשכנתא

חולמים על דירה משלכם? שוקלים לרכוש נכס למגורים באמצעות נטילת משכנתא? זה הזמן לדעת הכול על ביטוח חיים למשכנתא והמרכיבים הנלווים לכל הלוואת משכנתא בישראל.

מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הינו ביטוח בו מחויבים כלל נוטלי הלוואות המשכנתא בישראל. ביטוח זה מורכב משני סוגי ביטוח שונים, האחד, ביטוח חיים למשכנתא, והשני, ביטוח נכס למשכנתא הידוע גם בשם ביטוח מבנה. מטרת הביטוח היא לכסות את הבנק המלווה במקרים בהם נוטל הלוואת המשכנתא נפטר ו/או מאבד את כושר עבודתו במהלך תקופת החזר תשלומי המשכנתא או במקרים בהם הנכס אותו רכשתם באמצעות המשכנתא ניזוק בצורה משמעותית עקב אסונות טבע, שריפה ונזקי צנרת.

ביטוח משכנתא- כיצד נקבע תעריף הביטוח?

תעריפי הביטוח אותם תדרשו לשלם עבור ביטוחי המשכנתא נקבעים בהתאם לכל אחד מהמאפיינים הבאים:

  1. גובה הלוואת המשכנתא אותה נטלתם
  2. מאפייני הנכס כגון: סוג הנכס ושוויו
  3. מאפייני הלווה כגון: גיל, מצב משפחתי, תחום עיסוק, מצב בריאותי וכדומה

ביטוח ריסק למשכנתאביטוח חיים למשכנתא- מה באמת חשוב לדעת?

ביטוח חיים למשכנתא הינו מרכיב ביטוחי המיועד לפצות את הבנק המלווה בכל אותם מקרים בהם הלווה איננו יכול להחזיר את תשלומי החזר ההלוואה עקב פטירתו, כאשר גובה הפוליסה אותה ניתן לממש לצרכי פיצוי הבנק במקרים אלו, הינה כסכום ההלוואה אותה עוד נדרש להשלים.

את פוליסות החיים למשכנתא ניתן להרחיב באמצעות מרכיבי ביטוח נוספים כגון: ביטוח מחלות קשות,ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות חלקית או מלאה וכדומה אך חשוב לדעת שפוליסות אלו אינו נחוצות מבחינת הדרישה של הבנק אך הן בהחלט מומלצות בכדי להביטח שקט נפשי וכלכלי למשפחת הלווה. מכיוון שהלוואות משכנתא ניטלות לפרקי זמן ממושכים (20 שנה בממוצע ישנו מעין "איזון" בין סכום הביטוח שיורד עם השנים (המשכנתא יורדת עם השנים) לבין הגיל שעולה ולכן רצוי לבחון מעת לעת את ביטוח המשכנתא ולבצע "מחזור" של הביטוח מידי תקופה במידת האפשר.

כאשר אדם רוכש משכנתא, לרוב הוא צעיר ובמצב בריאותי תקין. אם וכאשר תחליטו שאתם רוצים למחזר ביטוח חיים למשכנתא ויש לכם מצב רפואי בעייתי שצברתם במהלך השנים, חשוב לוודא קודם לכן שאפשר לבטח אתכם בעקבות מצבכם הבריאותי ולא לעזוב את הביטוח הקודם מבלי לקבל הוכחת כיסוי., בכדי שחברת הביטוח תוכל לדעת האם ובאילו תנאים ניתן יהיה לבטח אתכם בביטוח חיים למשכנתא היא לעיתים אף תשלח אתכם למכונים רפואיים מטעמה לעשות בדיקות מקיפות.

ביטוחי משכנתא- היכן מומלץ לרכוש אותם?

לאור המורכבות שבעניין והרגישות במצבים הרפואיים של כל אדם רכישת ביטוח חיים למשכנתא חייבת להיעשות באמצעות סוכנות ביטוח מקצועית ומנוסה המתמחה בנושא., בנוסף – תעריפי הביטוח אותם אתם משלמים חייבים להיבדק באופן תדיר לאורך תקופת החזר ההלוואה ולהיות מותאמים לשינויים כאלו ואחרים במצבו הבריאותי, התעסוקתי והמשפחתי של הלווה.

אצלנו בסוכנות הביטוח אנגלמן, תוכלו למצוא מחלקה ייעודית המתמחה בביטוחי חיים בכלל ובביטוחי חיים למשכנתא בפרט. לפרטים נוספים אודות שירותי המחלקה ומוצרי הביטוח המוצעים על ידה למטרות רכישת ביטוח למשכנתא חייגו עכשיו: 09-8900900

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים