שריפה בבית – סיפורה של מבוטחת

יול 27, 2015 (0) comment

שריפה בבית

טיפים למניעת שריפה בבית

הידעתם שבכל 12 דקות בממוצע פורצת שריפה ברחבי ישראל? הידעתם שכ-30% מאירועי הדליקה בישראל הינם שריפות בתוך מבנים? הידעתם שב-25% מהמקרים הסיבה לדליקה הייתה כשל חשמלי? ועם כאלו עובדות ונתונים זה הזמן לדעת כיצד ניתן למנוע את השריפה הבאה באמצעות הקפדה יתרה על כללי בטיחות אש.

בטיחות אש עם מוצרי חשמל ביתיים

מרבית השריפות הפורצות בתוך מבנים (בתים, דירות וכו), נובעות כתוצאה מכשל חשמלי ו/או משימוש לא זהיר במכשירי החשמל הביתיים, ולפיכך, חשוב לאתר בעיות שונות במערכת החשמל הביתית ולהיות ערים לכל פעילות חשמלית לא רגילה בביתכם. לצורך כך, מומלץ לבצע בדיקה תקופתית למערכת החשמל הביתית באמצעות חשמלאי מוסמך ולבדוק באופן תדיר ושגרתי את מכשירי החשמל הביתיים ואת כבלי החשמל בשטח המבנה. כמו כן, מומלץ להימנע מהפעלת מכשירי חשמל רבים על שקע חשמלי אחד ולהקפיד על רכישת מכשירים חשמליים בעלי תו תקן של מכון התקנים הישראלי.

בטיחות אש בזמן בישול

דליפת גז עלולה להוביל לדליקה בשטח הבית ואף לגרום לנפגעים בנפש, ולפיכך, הקפידו לדווח לרשויות על כל חשש לדליפה ועל כל ריח חריג של גז המתפשט בשטח הדירה או חדר המדרגות. כמו כן, הקפידו לערוך בדיקה תקופתית למערכת הגז באמצעות טכנאי מורשה של חברת הגז.

כיצד למגן את סביבת המגורים מפני סכנות האש?

  • החזיקו מטף לכיבוי אש בדירת המגורים
  • התקינו גלאי עשן בכל אחד מחדרי המגורים בשטח הדירה
  • רכשו מזרנים בעלי תו תקן ישראלי 5418 (עמידות בהידלקות)
  • במידה ואתם מתגוררים ברבי קומות הקפידו לקיים בדיקת תקינות שנתית לכל סידורי בטיחות האש ומערכות הכיבוי בשטח המבנה
  • במידה ואתם מתגוררים בשטח מבנים ישנים הקפידו להחליף את ארונות החשמל מעץ לארונות מתכת, או לחילופין, הקפידו לצבוע את חלקו החיצוני של הארון בצבע מעכב בעירה

ביטוח מבנה, תכולה וצד ג'- כיסוי אופטימאלי מפני נזקי השריפה

שריפה הפורצת בסביבת המגורים עלולה להוביל לנזקים גדולים בתשתיות המבנה ותכולתו, ולפיכך, אחד המרכיבים החשובים ביותר בענף הביטוח האלמנטרי הינו ביטוח מפני נזקי שריפה. מרכיב ביטוחי זה נכלל בפוליסות ביטוח מבנה, תכולה וצד ג' והוא מיועד לצרכי שיפוי וכיסוי של כל הנזקים העלולים להיווצר כתוצאה מלהבות האש בשטח הדירה וסביבתה.

ביטוח מבנה מתייחס לתשתיות הדירה או הבית, לרבות, מרפסות, צנרת, מערכות הסקה, חצרות, מתקני אינסטלציה וחלקים שונים המחוברים אל הדירה חיבור כדרך קבע. ביטוח תכולה הינו ביטוח המיועד לצרכי כיסוי ביטוחי לכל חפץ הנמצא בבית שבבעלות או החזקת המבוטח, לרבות, מערכות ריהוט, מכשירי חשמל, ביגוד, מערכות מחשוב, כלי כסף, תכשיטים, כסף מזומן, שטיחים, תמונות, יצירות אומנות וכדומה. ביטוח צד ג' במסגרת פוליסות דירה מיועד לצרכי הגנה על בעל הדירה או השוכר מפני תביעת נזיקין במקורה בדירה המבוטחת, לדוגמא: שריפה הפורצת בשטח ביתו של המבוטח ומזיקה לבית השכן.

בסרטון הבא תוכלו לשמוע ממבוטחת שלנו מסקנות שלא ישאירו אתכם אדישים.

מבוטחת של אנגלמן ביטוח מספרת על שריפה שפרצה בביתה

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים