ביטוח השכרת דירות לטווח קצר וביטוח ל-Air BNB

אוק 31, 2019 (0) comment

ביטוח air bnb

האם רכשתם דירה כדי להשכיר אותה לתקופות קצרות או לצורך השקעה והשכרת הנכס דרך Air BNB? אם השקעתם בדירות להשכרה לטווח קצר הדיירים יתחלפו בתדירות גבוהה והסיכונים לנזקים העלולים להיגרם למבנה ולתכולה רבים יותר. לכן, עליכם לדאוג לכיסוי ביטוחי מתאים כדי להגן על הרכוש והמבנה, ובנוסף חשוב לרכוש ביטוח צד ג' כדי ליהנות מכיסוי מקיף בפני תביעות צד שלישי מצד שכנים, עוברי אורח ומצד הדיירים השוכרים את דירתכם לזמן קצר.

כיצד תבטחו את עצמכם כמו שצריך ואילו דגשים עליכם להכיר? כל זאת במאמר הבא:

לשיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

לחצו כאן לניווט מהיר:

ביטוח שכירות לזמן קצר

בשנים האחרונות ישראלים רבים רכשו דירות כדי להשכיר את הנכסים לתקופות קצרות, ולנהל עסק רווחי לכל דבר ועניין. הם מרוויחים היטב מהשכרת הדירות שלהם דרך Air BNB ופלטפורמות אחרות, אך רבים מהם אינם מודעים לסיכונים האפשריים והם לא רוכשים ביטוח דירה להשכרה קצרה או ביטוח לדירת Air bnb.

חשוב לזכור כי ביטוח דירה מספק הגנה ביטוחית למבנה ולרכוש, את הפוליסה יש להתאים למאפייני הנכס ולצורכי הלקוח. הביטוח הוא אינטרס מובהק של בעל הדירה, כיוון שהוא מפקיר את הנכס בידי דייר זמני, ובתקופה זו הוא אינו יכול לשלוט במה שנעשה בדירה שרכש במיטב כספו. דיירים לטווח קצר עלולים להתרשל ולגרום לנזקים בנכס, ועקב רשלנות הם עלולים לגרום גם לנזקים לצד שלישי.

אמנם, יש אחריות המוטלת על שוכרים לטווח קצר, אך הם אינם אחראים על כלל הנזקים העלולים להיגרם, לדוגמה פיצוצי צנרת, קצר חשמלי וכדומה. לכן, חשוב לרכוש ביטוח דירה הכולל ביטוח מבנה וביטוח תכולה (אפשר לרכוש גם בנפרד), יש גם מגוון הרחבות שניתן לרכוש, אך בדרך כלל בעלי דירות להשכרה לטווח קצר מעוניינים למזער ככל הניתן את הוצאות הביטוח, לכן הם מסתפקים בפוליסה מינימלית.

חשוב לדעת שבמקרה נזק של דירה שיש לה דיירים מתחלפים תוכל לטעון חברת הבטוח שאין כיסוי כי הסיכון אינו כמו דייר רגיל בשכירות. אלא שוכרים מתחלפים כל העת, וזו עובדה מהותית על פי חוק חוזה הבטוח. הפתרון – לקבל הסכמה מראש על כיסוי מלא להשכרות מיתחלפות באמצעות פוליסה יעודית.

סיכונים קיימים בעת השכרת דירה לטווח קצר

כאשר רוכשים ביטוח לדירה המושכרת לטווחים קצרים, הסיכונים גבוהים יותר בגלל התחלופה התכופה ואופן השימוש בנכס. השכרת הדירה לטווח קצר מאפשרת לבעל הנכס למקסם רווחים בהשוואה להשכרת הדירה לתקופה ממושכת.

בדומה מאוד לביטוח שוכר ומשכיר דירה הסטנדרטי (לתקופה ממושכת) חשוב לשים לב לסיכונים האפשריים כגון:

  • נזקים למבנה כתוצאה משריפה, הצפות, שטפון וכדומה, לדוגמה הדייר שכח לסגור את ברז המים במקלחת, הדייר שכח לסגור את הכיריים לפני צאתו מהדירה וכיוצא בזה.
  • נזקי רכוש ותכולה, בדרך כלל בעל הנכס משקיע לא מעט כסף בציוד לדירה המושכרת לטווח קצר, לרבות ריהוט, מוצרי חשמל, כלי אוכל ומטבח וכדומה. הציוד בדירה להשכרה לטווח קצר חשוף לנזקים רבים ומגוונים כמו אש, הצפה, גניבה, פריצה ועוד.
  • נזקים שנגרמו לרכוש צד שלישי, בעיקר עקב רשלנות של הדייר זמני, למשל במקרה שהדייר בישל וגרם לשריפה שפגעה ברכוש אחד השכנים.
  • נזקי גוף שנגרמו לדייר או למבקרים בשטח הדירה כתוצאה מהחלקה וכדומה.

בשנים האחרונות לא מעט מבעלי הדירות המושכרות לטווח קצר נתבעו בבתי המשפט על ידי שכנים המגוררים בסמיכות לדירה ועל ידי דיירים ששכרו את הנכס לטווח קצר. לכן, חשוב להיות מודעים לסיכונים ולתרחישים האפשריים, ויש לרכוש ביטוח השכרת דירה לטווח קצר הכולל כיסוי מקיף לסיכונים השונים, לרבות ביטוח צד ג'.

חשוב לדעת כי בעת השכרת הדירה לטווח קצר, דיירי המשנה נחשבים כצד ג' מבחינת משכיר הנכס. ביטוח צד ג' נועד לכיסוי נזקי גוף ורכוש הנגרמים לצד שלישי במישרין או בעקיפין לדירה המושכרת. מאחר ודיירים לטווח קצר אינם מהווים צד להסכם הביטוח הם עשויים לתבוע את בעל הדירה. כמו כן, כדאי לדעת כי חוק שכירות הוגנת מיולי 2017 מחייב כיום את בעלי הדירות לרכוש ביטוח צד ג' על חשבונם ולא על חשבון השוכר.

נקודה נוספת שיש להתייחס אליה היא סעיף השיבוב. אם בעל הדירה רכש ביטוח מבנה הפוליסה כוללת סעיף שיבוב המאפשר לחברת הביטוח לתבוע את הדיירים בגין הכסף ששולם לבעל הנכס או לצד שלישי.

מה כולל ביטוח דירה למשכירים?

לאחרונה, החלו חלק מחברות הביטוח להציע ביטוח דירה להשכרה קצרה. הפוליסה כוללת את הכיסויים הבאים:

  • נזקי תכולה לדייר (שוכר).
  • נזקי מבנה למשכיר, חשוב לוודא כי הפוליסה מכסה גם את החלק היחסי ברכוש המשותף.

מומלץ להרחיב את הפוליסה הבסיסית עם הרחבות חשובות, ובראשן ביטוח צד ג'. ביטוח צד ג' מכסה נזקי גוף ורכוש שנגרמו לשכנים, לאורחים וכיוצא בזה, עקב רשלנותו של המבוטח. אם רוכשים ביטוח תכולה בדרך כלל ההרחבה כלולה בעלות הפוליסה, אך בעת רכישת ביטוח מבנה יש לרכוש ולשלם תמורת ביטוח צד ג'.

יש הרחבות חשובות לביטוח דירה להשכרה קצרה, למשל הרחבה לנזקי מים ושירותי חירום, הרחבת סכום נוסף למבנה כתוצאה מרעידת אדמה, הרחבה לכיסוי טלוויזיה, מערכות קול, אובדן ארנק, אופניים ועוד.

אגב, חברות הביטוח נוהגות לתמחר ביטוח דירה להשכרה קצרה בעלות מעט גבוהה יותר בגלל הסיכונים האפשריים ואופי הפעילות העסקית, מאחר והדירה אינה משמשת למגורים פרטיים של בעל הנכס. עליכם לזכור כי השכרת דירות לטווח קצר נחשבת לעסק לכל דבר ועניין, וכמו כל עסק יש סיכונים ותרחישים שחשוב להתייחס אליהם מראש כדי לדאוג לביטוחים מתאימים וליהנות משקט נפשי ומהגנה מקיפה.

ביטוח AIR BNB למשכיר דירה

בעלי דירות המשכירים את הנכס באמצעות פלטפורמת AIR BNB, זוכים לביטוח הגנת מארח מ-AIR BNB. ביטוח לדירת air bnb נועד להגן על בעל הנכס בפני תביעות צד שלישי עקב נזקי רכוש או גוף, גובה הכיסוי עד מיליון דולר (ארה"ב).

הפוליסה מכסה רק נזקים מסוימים שנגרמו לרכוש בחלל המשותף של הנכס, כלומר חללים מחוץ לדירה כמו לובי של הבניין, מעלית וכדומה. יחד עם זאת ביטוח Air BNB אינו מכסה אובדן הכנסות, נזקי גוף ורכוש שבוצעו בכוונת תחילה ונזק לרכוש כתוצאה מזיהום, עובש ועוד.

אם אתם משכירים דירה או מספר דירות ב-Air BNB אנו ממליצים לכם לפנות לסוכן ביטוח מקצועי כדי לדאוג לכיסויים נוספים בארץ, מעבר לכיסויים של הפוליסה האמריקאית המוענקת במסגרת ביטוח הגנת מארח מ-Air BNB.

אנחנו, בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו בע"מ, נשמח לייעץ ולהתאים עבורכם ביטוח דירה להשכרה קצרה, לרבות ביטוח לדירת Air BNB. למידע נוסף צרו עמנו קשר עוד היום באמצעות הטלפון או במייל.

 

לשיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר

אנגלמן ביטוח

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

כתבות שנוספות שאולי יעניינו אותך:

מחשבון ביטוח דירה משרד האוצר

מחשבון ביטוח דירה משרד האוצר

במדריך הבא נסקור בפניכם את הכלי החזק שמשרד האוצר הפקיד בידי ציבור המבוטחים בישראל – מחשבון ביטוח דירה של משרד האוצר. איך משתמשים בו וכיצד ניתן לחסוך באמצעותו כסף בביטוח הדירה? כל זאת בשורות הבאות:

קראו עוד »
שריפה בבית

שריפה בבית – סיפורה של מבוטחת

שריפה בבית יכולה לקרות לכולנו. כל מה שצריך זה חוסר תשומת לב לכמה רגעים או אפילו מכשיר חשמלי תקול שגורם לדליקה. בסרטון הבא תוכלו לשמוע ממבוטחת שלנו מסקנות שלא ישאירו אתכם אדישים.

קראו עוד »

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים