ביטוח נזקי צנרת – כך תמנעו עוגמת נפש מיותרת

אוג 26, 2017 (0) comment

ביטוח נזקי צנרת בביטוח דירה

נזקי מים הם אחד מהנזקים הכי נפוצים בביטוח הדירה. בין אם זה קרה בביתנו בעבר או שאנו מכירים מישהו שזה קרה לו, כולם מסכימים שזוהי חוויה לא נעימה. תופעה זו היא בלתי נמנעת עקב בלאי טבעי של הצנרת ומתקני האינסטלציה בבית. מדריך זה נועד להכין אתכם לטיפול בנזק מול חברת הביטוח במקרה של תביעת ביטוח נזקי צנרת.

תביעת ביטוח נזקי צנרת

דליפת מים בצנרת? עובש בקיר הדירה?  רטיבות? כדאי שתדעו – ניתן לבטח את עצמכם בביטוח שרברב פרטי ולחסוך מעצמכם עוגמת נפש מול ספקי השירות "הזולים" בפוליסה. כיום, 70% ממבוטחי הדירה בישראל מכוסים בנזקי מים דרך ספק חיצוני של חברת הביטוח.  נושא נזקי המים ושירות שרברבי חברת הביטוח הינו אחד מתפוחי האדמה הלוהטים ביותר בענף הביטוח. רבים מהמבוטחים בישראל עוברים חווית שירות לא נעימה במקרה הטוב ויש כאלה שיגדירו אותה כגרועה מאוד במקרה הרע ולכן, לא מפתיע שהמפקחת על הביטוח במשרד האוצר מקבלת אלפי תלונות בשנה.

אז מי אחראי על תיקון נזקי צנרת בביטוח דירה?

ביום הנזק, המבוטח פונה לסוכן הביטוח שלו ומבקש לדעת מי החברה שאחראית על תיקון הנזק. במידה והמבוטח רכש את ביטוח הדירה מבלי לרכוש הרחבה מיוחדת לביטוח שרברב פרטי הוא יאלץ לעבוד מול חברת שרברבים שיש לה הסדר מול חברות הביטוח בישראל. הבעיה היא שחברות אלה שומרות על אינטרסים פנימיים שלהם ומעסיקות לעיתים קרובות שרברבים לא מיומנים מספיק. לא אחת אנו שומעים על תיקון לקוי של נזקי מים, ואיכות שירות ירודה.

אילו אפשרויות ניתנות לרכישה כנגד נזקי צנרת בפוליסת ביטוח לבית:

  • לוותר על כיסוי ביטוח נזקי צנרת.
  • לרכוש כיסוי לשרברב "הסדר" מטעם חברת הביטוח.
  • לרכוש הרחבה לתיקון נזקי מים מידי שרברב פרטי.

הפתרון – קניית כיסוי לשרברב פרטי

ביטוח דירה עם כיסוי לאינסטלטור פרטי נותן למבוטח אפשרות לא להסתמך על שרברב הניתן כברירת מחדל על ידי חברת הביטוח אלה לבחור אחד משלו. שרברב פרטי נותן את הכוח לצרכן משום שהוא יכול לעשות סקר שוק מקיף ולמצוא ספק שירות עם חוות דעת מצרכנים אחרים.

רכישת ההרחבה לשרברב פרטי בבטוח הדירה נותן למבוטח את היתרונות הבאים:

  • איכות תיקון ללא פשרות
  • אפשרות לביצוע סקר שוק
  • שקט נפשי
  • מחיר סביר: אומנם המחיר בהרחבה זו לפוליסת הדירה יכולה לעלות מאות שקלים ואף יותר לשנה אך חשוב לזכור כלל חשוב: "זול הוא יקר" – לעיתים דווקא אלו שהתנסו בשרברב של חברת הביטוח שילמו יותר על הנזק בין אם זה להזמין שרברב מטעמם ללא כיסוי חברת הביטוח לאחר תיקון לקוי או שפשוט החליטו לותר על עוגמת הנפש.

רפורמת ביטוח נזקי צנרת – ממש מעבר לפינה:

במסגרת תלונות רבות של הציבור החליט המחוקק לבצע רפורמות בענף נזקי הצנרת החל מ 09/2017. להלן השינויים שיחולו בעקבות הרפורמות הללו:

  • חברות הביטוח יישאו בעלות התיקונים במקום חברות השירות שמנסות למזער עלויות.
  • המבוטח יקבל רשימת שרברבים שממנה יוכל לבחור אחד על פני השני – לפי מדדי שירות ודירוג של מבוטחים אחרים.
  • חברת הביטוח תיתן דין וחשבון במקרה וספק השירות יאחר / יגרום לנזק או שלא יבצע את עבודתו כראוי.

הרעיון שעומד מאחורי רפורמה זאת הוא שבמשך הזמן שרברבים לא ראויים יפסיקו לעבוד מול חברות הביטוח וכל הזמן יכנסו שרברבים חדשים. רק אלו שיהיו בעלי חוו"ד חיוביות מהמבוטחים ימשיכו להיות ברשימת הרשרברבים. רפורמה זו תכנס לתוקף בכל החידושים של 01/10/2017 או בפוליסות שמועד תחילתן 03/09/2017

אתם מוזמנים לפנות אלינו ולבדוק כמה עולה ביטוח שרברב פרטי ואת יתר הכיסויים הביטוחיים שלכם. השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים