מה עושים בפנסיה? ואיך לשמור על חיי פרישה מאוזנים

דצמ 30, 2018 (0) comment

מה עושים בפנסיה

פרישה היא אירוע מכונן בחיו של כל אדם. במאמר הבא נציג בפניכם טיפים כיצד להתנהל נכון ונענה על השאלה – מה עושים בפנסיה.

כשצעירים, חלום הפנסיה נראה מאד מאד רחוק. אך החיים חולפים בקצב מאד מהיר, כל אדם חושב מה יעשה כשיגיע לפנסיה, איך יעביר את ימיו, אולי ימשיך לעבוד כמה שעות, אולי ילמד, יקדיש זמן לתחביב ישן או ייהנה מנכדיו.

ההתלבטויות הן רבות ולפני שהאדם מקבל החלטות סופיות, הוא כבר פורש לפנסיה. השאלה שהעסיקה אותו בשנים האחרונות מה עושים בפנסיה, מקבלת משמעות חדשה מדי יום.

מה עושים בפנסיה

רוב הפעולות הראשוניות קשורות לסביבת המגורים, עושים סדר, זורקים חפצים שאינם נחוצים ויוצרים סביבה חדשה והרבה יותר נוחה שמתאימה לחיי הפרישה.

לאחר שלב זה מקבלים החלטות על מה עושים בפנסיה. כל אדם קובע לעצמו כמה כללים שעל פיהם הוא ינתב את מסלול חייו החדש והמאתגר על פי הדברים הקרובים לליבו.

אספנו עבורכם מספר כללי ברזל לקראת חיי פרישה מאוזנים ובריאים:

טיפים לחיי פנסיה מאושרים

שמירה על הבריאות. זה הזמן לבצע את הבדיקות הרפואיות הנדרשות, להקפיד על אורח חיים בריא כשאין לחץ של ישיבות, פרויקטים וענייני עבודה שונים. כך אפשר לשמור על האיזון בין גוף ונפש, ללכת לחוגים כמו יוגה וליהנות מחיים רגועים ושלווים. מחקרים מוכחים קשר ישיר בין פעילות גופנית לבין מצב בריאותי תקין. מצאו לכם פעילות ספורטיבית מהנה אשר תוכלו להתמיד בה לאורך זמן.

מה עושים בפרישה

  • כדאי למצוא עיסוק כלשהו כדי שהחיים לא יעברו בבטלה ובחוסר מעש. מי שחלם כל ימיו ללמוד תחום ספציפי שמסקרן אותו, זה הזמן לחזור לאוניברסיטה או למכללה, ללמוד ולהעשיר את הידע. אחרים מעדיפים לעסוק במשך כמה ימים בשבוע בהתנדבות, כל אחד על פי הנושאים המעניינים אותו. לעבוד עם ילדים ולחזק אותם בלימודים, לסייע לקשישים, להכין חבילות מזון לנזקקים או כל תחום אחר שהפנסיונר יבצע מכל הלב תוך שהוא נהנה מסיפוק עצמי והמון תודות מהעמותות.
  • החיים העמוסים טרם היציאה לפנסיה מאפשרים זמנים מצומצמים עם המשפחה והמורחבת. כעת כשיש פנאי, אפשר להקדיש זמן לנכדים, לטייל ולשחק איתם, ליהנות מהחוכמה ומהשובבות שלהם ובמקביל לשחרר מעט את ילדיכם מהמטלות המשפחתיות הרבות שלהם כך שיוכלו לפתח את הקריירה שלהם.
  • ערכים ודרך ארץ היו תמיד נר לרגליך, המשך בדרך זו גם לאחר היציאה לפנסיה כדי לממש את החזון שלכם. תוכלו להשתלב בפרוייקטים של התנדבות יעודים של אזרחים ותיקים למען הקהילה כמו הפרויקט של משרד העבודה והרווחה.
  • ביתכם הוא מבצרכם וחשוב שיהיה לך נוח בו. בצעו שיפוצים בבית אם יש צורך. טפחו אותו כך שתרגיש הנאה מושלמת לחזור בכל פעם הביתה למנוחה ולנחלה.
  • בצע בדיקה מקיפה של ההון הכספי שלך. סקירה של קרנות הפנסיה כדי שתדע מה יהיו ההכנסות החודשיות שלך מעתה ואילך. על פי מידע זה נהל את חייך כדי לא לבזבז את כספי הפרישה, דבר שתביעו עליו צער לאחר מעשה. בהקשר של הביטוחים – מומלץ לבצע בדיקת ביטוחים ובדיקת קרן הפנסיה מול סוכנות ביטוח בכדי להבטיח פרישה נכונה ויציבות כלכלית במידה ויקרה מקרה תאונתי ולא צפוי.
  • אחת המטרות של האמירה מה עושים בפנסיה היא לבצע שינויים ופעולות יוצאות דופן. אחת האפשרויות הנכונות ביותר היא לנסוע לטיול ארוך, אין מה למהר בחזרה, אתם בפנסיה ומקום העבודה אינו ממתין לכם יותר אך לא לשכוח להתחשב בכלל הקודם. אין להעמיס הוצאות כספיות אשר לא תוכלו לעמוד בהם.

לסיכום – חיי הפרישה הם הזמן המושלם לעשות את כל הדברים שחלמתם לעשות במשך שנים רבות. עם זאת, חשוב להכיר והתחשב בהיבטים כלכלים ובריאותיים על מנת שתוכלו ליהנות מחיים ארוכים בריאים ומלאי משמעות.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים