בדיקת ביטוחים – האם יש לי ביטוח כפול?

מרץ 14, 2018 (0) comment

בדיקת ביטוחים

בישראל נזרקים עשרות מליוני שקלים מידי שנה לפח בגלל תופעת כפל הביטוח. בדיקת ביטוחים על ידי סוכן ביטוח / יועץ עשויה לחסוך לכם כסף רב ותוכל להצביע על חוסרים בכיסויים ביטוחיים הכרחיים. בשורות הבאות ננסה לעשות לכם מעט סדר בנוגע לנושא חשוב זה:

איזה ביטוחים יש לי?

אנו חיים בעידן בו ישנה מודעות גבוהה לחשיבות מוצרי הביטוח בחיינו. אנו מבינים כי לא הכל בטוח בחיים, ואף אחד מאיתנו לא באמת יודע מה ילד יום, ולכן חשוב לנו להבטיח את יכולתנו להתמודד עם כל אתגר שלא יבוא, וזאת באמצעות שלל ביטוחים, החל מביטוח רכב, דרך ביטוח דירה וכלה בביטוח בריאות ואובדן כושר עבודה ועוד. למעשה, רבים מאיתנו רוכשים כלכך הרבה ביטוחים "כי צריך" ואנו כבר לא יודעים מה יש ומה אין לנו מבחינת כיסויי ביטוח.

חלק מהביטוחים מסופקים לנו במסגרת תכניות ממשלתיות כדוגמת ביטוח בריאות ממלכתי, ביטוח סיעודי של קופת חולים וביטוחים אחרים כמו ביטוח חובה לרכב המכסה גרימת נזק ומוות בתאונת דרכים, ביטוחים שונים אשר משווקים כדרך קבע דרך מוקדים טלפונים ואשר הכיסויים בהם אינם ברורים. במקרים רבים, נוצר מצב של כפל ביטוח או חוסר של כיסויים אקוטיים שחובה עלינו להתייחס אליהם.

כפל ביטוח

מהי תופעת כפל ביטוח?

כפל ביטוח, שנקרא גם כפל ביטוחים, הוא מצב בו אנו משלמים פרמיית ביטוח כפולה, לרוב לשני גורמים נפרדים, בגין אותו כיסוי ביטוחי. כך למשל, במידה ויש לכם ביטוח בריאות פרטי, ייתכן שאתם משלמים על כיסוי שמוענק לכם על ידי ביטוח של מקום עבודתכם, ולכן אתם משלמים עליו פעמיים, גם בתשלום החודשי בביטוח הפרטי וגם בפרמיה החודשית בביטוח של מקום עבודתכם. בשנים האחרונות, הולכת ומתרחבת תופעת כפל הביטוח בגין ריבוי ביטוחים מסוגים שונים עקב שיווק ביטוחים אגרסיבי על ידי גורמים כאלה ואחרים ועוד., לרוב באמצעות בדיקת ביטוחים פשוטה ניתן לחסוך כסף רב בתכנון מחודש של כלל תמהיל הביטוח שלכם.

באילו סוגי ביטוחים יכול לחול כפל ביטוח?

כפל ביטוח יכול להתרחש בכל סוג של ביטוח ואפילו חיסכון ארוך טווח. כך למשל, ייתכן שעומדת לרשותכם קופת גמל ישנה שאינכם זוכרים או אינכם מודעים לקיומה, ובמקביל אתם חוסכים בקופת גמל נוספת. בכל שנה אתם משלמים למעשה דמי ניהול לשתי הקרנות, כשאיחודן היה יכול לייצר עבורכם תשואות גבוהות יותר וחיסכון בדמי הניהול. הדברים נכונים גם לגבי ביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח אובדן כושר עבודה, קרן פנסיה, קרנות השתלמות וכן הלאה.

מהן הדרכים להימנע מכפל ביטוחים, ומהי בדיקת ביטוחים?

בדיקת כפל ביטוחכדי להימנע ממצב של כפל ביטוח, יש לערוך בדיקת ביטוחים (רצוי דרך סוכנות ביטוח מיומנת). בדיקה זו בוחנת את כלל הביטוחים העומדים לרשותכם באמצעות כלים כדוגמת הר הכסף, הר הביטוח וכן המסלקה הפנסיונית – אתרי אינטרנט ממשלתיים המאפשרים לכל אדם לקבל מידע מלא על כל הביטוחים והקרנות הרשומים על שמו בכל רגע נתון, אך בכך לא מסתיימת המשימה.

בהמשך, עוברת בדיקת ביטוחים לבחינה של הכיסויים השונים בפוליסות השונות, במטרה לזהות כיסויים כפולים שאין צורך לשלם עליהם פעמיים. בבדיקה זו ייבחנו גם כלל הביטוחים הממלכתיים והפרטיים בהם אתם חברים, ובסופה ניתן יהיה לגבש תמהיל ביטוח שמאחד ביטוחים נפרדים וכיסויים כפולים. החיסכון שיכול להיווצר ממהלך פשוט כזה, יכול להגיע לסכומים גבוהים מאוד בכל חודש ובטח לאורך שנות חיים.

כסוכנות ביטוח מקצועית ומנוסה, אנו אוחזים בהתמחות יוצאת דופן לעריכת "סדר" בתיקי ביטוח, ביצוע בדיקות מקיפות של כלל הביטוחים והקרנות וגיבוש תמהיל אופטימלי לכל לקוח. השירות ניתן לכל אדם, ללא קשר לשירותי הביטוח האחרים שלנו. השאירו לנו פרטים ונשמח לסייע לכם.

צרו קשר וסוכן מטעמנו יחזור אליכם בנושא בדיקת ביטוחים

לקריאה נוספת בנושא בדיקת ביטוחים:

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים