ביטוח רכב

ביטוח רכב

שתפו את העמוד:

ביטוח רכב הוא ללא ספק אחד הביטוחים החשובים שאנו מבצעים עקב הסיכונים הרבים שיש באחזקת הרכב. ביטוח הרכב מכסה בין היתר מקרים של תאונה, גניבה, פגיעות גוף הקשורות בתאונות דרכים, נזק לרכוש צד ג' ועוד.

שוק ביטוחי הרכב הינו שוק תחרותי מאוד ולכן חשוב מאוד לדעת שנוצרה הוזלה גדולה במחירי פוליסות הרכב בשנים האחרונות. ישנם כללים שחשוב לבחון בעת עריכת ביטוח רכב.

איך בוחרים ביטוח רכב?

כאשר בוחרים ביטוח רכב חשוב לדעת שבכל חודש וחודש מתעדכנים תעריפי ותנאי פוליסות ביטוח הרכב. למעשה, בכל חברות הביטוח ישנם אנשי מקצוע שתפקידם לבצע חישוב של שכיחות תאונות, גניבות לפי דגם הרכב וגילאי הנהגים הנוהגים בו ומפרמטרים רבים נוספים.

לדוגמה, ככל שיש יותר נזקים בדגם רכב ספציפי כך גם המחיר עולה. מאידך, בחברת ביטוח אחרת כמות הנזקים בדגם הרכב הזהה הוא זניח וכך נוצר מצב שהצעת המחיר עבור הרכב המסויים לעיתים יקר באלפי שקלים בין חברה א' לחברה ב'.

אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן ובניו דואגים  לבחור את הביטוח המשתלם ביותר ללקוח על ידי שיטת "מכרז" בין חברות הביטוח ובוחרים ללקוחותינו את תנאי הביטוח הטובים ביותר. ישנם שלושה סוגי פוליסות שניתן לרכוש לרכב. סוגי הביטוחים שניתן לבצע הם ביטוח חובה, צד ג' וביטוח מקיף.

סוגים שונים של ביטוחי רכב:

לפניכם הסבר על סוגי פוליסות ביטוח הרכב הנפוצות:

כשמו כן הוא, זהו ביטוח שנועד לכסות נזקי גוף בלבד. כל בעלי הרכב המנועי בישראל מחויבים על פי פקודת רכב מנועי לרכוש ביטוח חובה כדי לכסות פגיעות גוף כתוצאה מתאונה בה הרכב מעורב. 

ביטוח צד ג' מכסה את האחריות של המבוטח לנזקי רכוש ורכב של הזולת שנגרמו כתוצאה מהשימוש ברכב המבוטח.  הביטוח מגן על המבוטח מתשלום סכומי פיצוי לרכב של צד שלישי שנגרם באשמת המבוטח.

ביטוח מקיף לרכב מיועד לבעלי רכבים פרטיים ומסחריים עד 3.5 טון, שמעוניינים לבטח את הרכב שלהם מפני מגוון רחב של נזקים, הביטוח כולל גם את האחריות שלהם כלפי נזקי רכוש הנגרמים לצד שלישי.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב
בישראל כלי הרכב הוא כמו זוג רגליים וכפי שאנו צריכים לדאוג לעצמנו כך גם לרכבנו באמצעות ביטוח. קבלו הצעה לביטוח שיגן על הרכב במקרים של תאונה, גניבה, נזק לצד ג' ועוד.

השוואת ביטוח רכב

השוואת ביטוח רכב מאפשרת לכם לרכוש את הפוליסה המתאימה ביותר ולנצל את התחרות בין חברות הביטוח כדי להוזיל את עלות הפוליסה. כיום, קל יותר מתמיד לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב, אפשר להיעזר באינדקסים מקצועיים ובאתרים ייעודיים להשוואת ביטוחי רכב.

כמו כן, אפשר לפנות ישירות לחברות הביטוח או לבקש הצעת מחיר לביטוח רכב באתרים המקוונים של חברות הביטוח השונות, אך אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות המתקדם והיעיל שלנו.

אנחנו, בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו, מסייעים ללקוחותינו לקבל החלטה נכונה, שקולה ועניינית. אנו עורכים עבורכם מעין מכרז מהיר בין חברות הביטוח עמן אנו עובדים.

כאשר אנו משווים בין ביטוחי הרכב השונים אנחנו בודקים את הנושאים הבאים:

תוכניות ביטוחי הרכב המוצעות על ידי חברות הביטוח בישראל:

להלן פירוט ומידע מורחב אודות פוליסות הרכב היחודיות שקיימות היום בשוק:

חברת מנורה מבטחים מתמחה בין היתר בביטוחי רכב, כחברה ביטוח מובילה היא משווקת פוליסות ביטוח חובה, צד ג' ומקיף לרכבים פרטיים ומסחריים. ביטוח הרכב של מנורה מאפשר רכישה אונליין בתנאים מיוחדים, כיסויים לרכבי יוקרה ועוד.

חברת הביטוח הכשרה מציעה שירותי ביטוח רכב מקיפים ומגוונים. הכשרה GO הוא שירות חדשני של חברת הביטוח המובילה, זהו שירות יעיל ומתקדם לרכישת ביטוח דיגיטלי לרכב, ניתן לחסוך מאות שקלים באמצעות השירות.

ביטוח רכב מבית הפניקס, אחת מחברות הביטוח הוותיקות והמובילות בישראל, מבטיח לכם כיסוי מיטבי בהתאמה אישית. החברה משווקת את כל ביטוחי הרכב ומציעה מספר מסלולי ביטוח מקיף לרכב. חברת הביטוח מפעילה מוקד תאונות רכב 24/7 כדי לסייע למבוטחים מרגע התאונה ועד סיום הטיפול.

כלל ביטוח היא מחברות הביטוח המובילות בישראל, החברה משווקת מגוון פוליסות ביטוח רכב בהתאמה אישית – ביטוח חובה, צד ג' ומקיף. החברה מציעה מגוון מסלולים במחירים נוחים, וניתן להגיש תביעה במסלול מהיר ובאופן מקוון באתר החברה.

שלמה ביטוח הינה אחת מחברות הביטוח עם השירות הטוב בישראל. פוליסת ביטוח רכב של שלמה מציעה אפשרויות מתקדמות עם טכנולוגיה מהפכנית לניטור איכות נהיגה, ביטוח לפי שימוש ברכב ותגמול נהגים "טובים" בפרמיה מוזלת.

איילון חברה לביטוח מציעה מגוון תוכניות ומסלולי ביטוח רכב, בהתאמה מדויקת לסוג הרכב, למאפייני הנהגים ולצרכים ייחודיים של המבוטח. איילון משווקת ביטוח חובה, צד ג' ומקיף ומציעה מבחר מוצרים משלימים.

הראל היא חברת ביטוח גדולה וחדשנית, החברה מציעה מבחר פוליסות ביטוח רכב פרטי במגוון מסלולים לבחירה, ביניהם מסלול ביטוח רכב הראל סוויץ' הכולל ביטוח חובה ומקיף לפי קילומטראז'.

מגדל היא חברת ביטוח גדולה ומובילה בישראל, החברה משווקת פוליסות ביטוח רכב שונות במחירים אטרקטיביים, לרבות מסלול ביטוח רכב לעובדי מדינה. ביטוח רכב מבית מגדל נחשב למשתלם בגלל המחיר, השירות והטיפול המקצועי בתביעות.

מה עשוי להשפיע על מחירי ביטוח הרכב

הגורמים העיקריים המשפיעים על המחיר הם כדלקמן:

 • מי נוהג ברכב: האם מדובר בנהג בודד או בכל נהג הרשאי לנהוג ברכב? זכרו – יותר נהגים = יותר סיכון לחברת הביטוח וכך גם המחירים יעלו בהתאם.
 • שווי הרכב – מחיר ביטוח מקיף לרכב יוקרתי גבוה יותר לעומת עלות הפוליסה לרכב זול יחסית, אחת הסיבות לכך היא עלות החלפים.
 • גיל הרכב – זהו פרמטר שאינו משפיע כמעט על עלות הפוליסה לרכב חדש, אך אם בבעלותכם רכב בן 10 שנים או למעלה מכך, מחיר הביטוח יהיה יקר יותר באופן משמעותי.
 • גיל הנהגים: ככל שגיל הנהגים יהיה גבוה יותר כך המחירים ירדו בהתאמה, זה לא סוד שנהגים מבוגרים יותר נוהגים יותר זהיר וכמובן שנתון זה יהיה קריטי למחיר הפוליסה.
 • ותק נהיגה: האם מדובר בנהג חדש או בנהג שיש לו רשיון נהיגה מעל ל 10 שנים או יותר, כל זאת משפיע על המחיר.
 • סוג ושווי הרכב המבוטח: האם מדובר ברכב חדש ששווה 200,000 ₪ או רכב יותר ישן בשווי 35,000 ש"ח? שווי הרכב ישפיע מאוד על הפרמיה שהמבוטח ישלם.
 • מיגונים המותקנים ברכב: לרוב ככל שהרכב יקר יותר כך גם תדרש התקנת מערכות מיגון מחברות הביטוח (קודן, עלוקה, מערכת איתור פעילה, התקנת כספת במחשב הרכב וכד') וככל שהמיגון המותקן טוב יותר כך גם המחיר ישתפר.
 • שבתות וחגים: לא נוהגים בשבת? מגיע לכם הנחה מכיוון שהסבירות לביצוע תאונה יורדת עקב שימוש פחות ברכב
 • תביעות ב3 שנים האחרונות: כאשר מבצעים ביטוח מקיף או צד ג' חברות הביטוח לרוב מבקשות לראות האם היו תביעות ביטוח ב-3 שנים האחרונות. 

  כאשר יש תביעה המחיר יעלה מכיוון שהסיכון עבור חברת הביטוח עולה וכך גם הפרמיה. לכן, טיפ חשוב לכל הנהגים – יש לשקול אם כדאי לתבוע את הביטוח עקב התייקרות הביטוח ב3 שנים שלאחר מכן.

 • שלילת רישיון או הרשאות ב3 שנים האחרונות: במידה ויש שלילה / פסילת רישיון תעריף ביטוח החובה מתייקר.

 כמובן שישנם עוד המון גורמים המשפיעים על מחיר ביטוח הרכב, פנו אלינו ונשמח לפרט.

ביטוח רכב - רק באמצעות סוכן ביטוח

למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בתחום ביטוח רכב, עוד מימי הסוסיתא הישנה והטובה ועד היום. אנו נותנים מענה לכל סוגי הרכבים תוך בחירת התנאים העדיפים לצורכי הלקוחות.

משרדנו עובד מרבית חברות הביטוח בארץ. באמצעות בדיקה יסודית ניתן להוזיל את ביטוח הרכב לעיתים במאות שקלים אך חשוב לזכור, מחיר איננו הדבר הכי חשוב.

כאשר בוחנים ביטוח רכב ישנם מרכיבים אחרים שכדאי לשקול בעריכת הביטוח כמו למשל: חברת ביטוח מסוימת עשויה לתת מחיר זול עם השתתפות עצמית גבוהה יותר מהחברה השניה וכך בעת תאונה המבוטח ישלם מאות שקלים יותר לעומת האופציה ה"יקרה" יותר. 

עוד דוגמה הינה גבולות האחריות בביטוח צד ג', לעיתים חברה אחת נותנת גבול אחריות נמוך משמעותית מחברה אחרת.

משמעות הדבר – לעשות ביטוח עם סוכן מקצוען בעל וותק ונסיון – לעיתים שווה לשלם כמה אחוזים יקר יותר ולקבל כיסוי מיטבי מאשר להסתכל על המחיר הזול ביותר. שאלו אותנו אודות הכיסויים, בשביל זה אנחנו פה.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בענף ביטוח הרכב - ביטוח מקיף, צד ג' וחובה לכל סוגי הרכבים. עם השנים צברנו מומחיות בביטוח לרכבי יוקרה, משאיות, כלים הנדסיים ועוד.

דילוג לתוכן