ביטוח סיעודי

שתפו את העמוד:

העידן המודרני יצר צורך חדש שגובר במשך הזמן. התפתחות הרפואה גרמה לתוחלת החיים של האדם לעלות באופן משמעותי ומאידך גרמה למצבים סיעודיים להתארך למשך שנים ארוכות. לתופעה זו יש סיכון כלכלי חריף עקב העלויות הגבוהות בטיפול הסיעודי.

כל מה שצריך לדעת על ביטוח סיעודי

העלייה המתמדת בתוחלת החיים בישראל לצד גורמי סיכון שונים (תאונות, מחלות קשות וכדומה) עלולים להוביל למצב סיעודי מתמשך המחייב אתכם בקבלת טיפול סיעודי הכרוך בעלויות כספיות גבוהות. 

על פי הערכות שונות, חולה סיעודי בישראל נדרש כיום להוצאה חודשית ממוצעת הנעה בין 10,000 ל-20,000 שקלים, וזאת לצרכי קבלת טיפול התואם את מצבו הסיעודי.

הגדרת מצב סיעודי בישראל - מה זה ביטוח סיעודי?

חולה סיעודי בישראל הינו אדם המתקשה (באופן עצמאי) בביצוע שלוש מתוך שש הפעולות היומיומיות הבאות: שתייה, אכילה, שכיבה-קימה, שליטה בסוגרים, הליכה והיכולות להתלבש או להתפשט בכוחות עצמו. 

ההערכה התפקודית לצורכי הגדרת מצב סיעודי בישראל מיושמת באמצעות מבחן המכונה: מבחן ADL  והיא מיועדת בין היתר בכדי לבצע התאמה של סוג הטיפול הסיעודי לו נזקק החולה והאם הוא זכאי למימוש הפוליסה הסיעודית.

להלן מבחן הפעולות לביצוע מבחן סיעודי:
קבלו הצעת מחיר לביטוח סיעודי
חושבים היום על המחר. פוליסת סיעוד מאפשרת פיצוי שיסייע לשלם הוצאות למוסד סיעודי, תשלום למטפל/ת, תרופות ועוד. למדו עוד היום על פוליסות ביטוח הסיעוד שלנו.

אם כך, מהו ביטוח סיעודי פרטי ואיזו בעיה הוא פותר?

ביטוח סיעודי פרטי הינו ביטוח המקנה למבוטח סכום כספי קבוע מרגע הגדרתו כחולה סיעודי וזאת לצרכי מימון הטיפול הסיעודי לו הוא נזקק.

בשנים האחרונות נוצרה "בעיה" בעולם המערבי שאנשים מגיעים לגילאים מופלגים בעקבות שיפור מערכת הבריאות, תרופות מצילות חיים ומודעות גבוהה לבריאות.

עם זאת, במהלך השנים נוצרה בעיה אמיתית למצב בו אנשים מבוגרים מגיעים למצב סיעודי לשנים ארוכות. רבים אינם מודעים להוצאות הגבוהות של חולה סיעודי – תרופות, מטפל סיעודי צמוד, תשלום למוסד הסיעודי ועוד.

ביטוח זה יבטיח לכם או לבני משפחתכם כיסוי למקרה בו חס וחלילה תגיעו למצב סיעודי ותחשפו להפסדים כלכליים עצומים.

ביטוח זה משווק על ידי חברות הביטוח השונות, כאשר סכומי הכסף להם זכאי המבוטח ברגעי האמת נקבעים בהתאם לתנאי הפוליסה וסכום הפרמיה החודשית אותה המבוטח נדרש לשלם לאורך תקופת הביטוח.

לאורך חיי הפוליסה, נצברים סכומי ביטוח בשם "ערכי סילוק" שמשמעותם היא הבטחת הפיצוי הסיעודי גם אם מסיבה כלשהי הלקוח ביטל את הפוליסה.

גובה הפיצוי ומשך שנות קבלת הגמלה

בכל חברת ביטוח ניתן לבחור מה גובה הפיצוי אותו רוצה המבוטח לקבל ובהתאם לכך גם נקבעת הפרמיה החודשית שאותה הוא ישלם. הסכומים יכולים לנוע מ 3,000 ₪ ועד 20,000 ₪ בהתאם לחברת הביטוח.

בנוסף, חברות הביטוח מאפשרות למבוטח לבחור גם את משך תקופת קבלת הגימלה, עוד פרמטר שיכול לשנות את גובה הפרמיה החודשית. האפשרויות לבחירה הן מ-3 שנים קבלת גימלה ועד לכל החיים – לבחירת המבוטח ביום רכישת הביטוח.

חשוב לדעת: בחלק מביטוחי הסיעוד הפרטיים, מצב סיעודי מוגדר גם במקרים בהם המבוטח אינו יכול לבצע שתי פעולות יומיומיות באופן עצמאי ולעיתים גם פעולה אחת (דמנציה).

הביטוח הסיעודי הפרטי מותאם בין היתר לגיל המבוטח, מצבו המשפחתי והבריאותי, תחום עיסוקו ופרמטרים נוספים המשפיעים על תנאי הפוליסה, גובה הפרמיה הנדרשת לתשלום וקביעת סכום הכסף המוענק למבוטח בהיותו נזקק לטיפול סיעודי.

ההוצאה הכספית הגבוהה הנלווית לטיפול הסיעודי פוליסת סיעוד פרטית מהווה את הפתרון האופטימאלי ביותר לצרכי מימון הוצאות הטיפול וזאת לנוכח גובה גמלת הסיעוד המוענקת על ידי המדינה באמצעות המוסד לביטוח לאומי לחולים סיעודיים.

ביטוח סיעוד פרטי אל מול ביטוחי הסיעוד של קופות החולים

בנוסף לחברות הביטוח, גם קופות החולים רשאיות לשווק למבוטחיהן פוליסות סיעוד בהן תקופת הכיסוי הביטוחי מוגבלת לתקופה של עד 5 שנים.

פוליסות הסיעוד של קופות החולים משווקות (בהתאם לרפורמה החדשה) לשלוש קבוצות גיל עיקריות: מבוטחים עד גיל 49, מבוטחים בגילאי 50 עד 59 ומבוטחים מעל גיל 60.

ביטוח סיעוד פרטי, בניגוד לביטוחי הסיעוד של קופות החולים, מקנים למבוטחים באמצעותם מגוון רחב של זכויות ביטוחיות ללא תקופה מוגבלת בזמן וללא תקופת אכשרה ומאפשרת ביטוח סיעודי לילדים מגיל צעיר יותר.

כמו כן, בחלק מהביטוחים הגדרת מצב סיעודי נכנסת לתוקפה גם במקרים בהם המבוטח איננו מבצע באופן עצמאי 2 מתוך 6 הפעולות היומיומיות הנבחנות במסגרת הערכות תפקודיות להגדרת מצב סיעודי.

נקודות נוספות בפוליסת ביטוח סיעוד ששווה להכיר:

המגמה היום ברורה יותר מתמיד: מכיוון שהעידן המודרני מביא עמו את התקדמות הרפואה נוצר מצב שאנשים מגיעים למצב סיעודי ונשארים בחיים לאורך זמן. לפני 100 שנים, לא היה ניתן להשאיר אדם בחיים לאורך זמן ולכן לא היו הוצאות מצטברות עבור הטיפול. כיום אנו עדים למצב בו אנשים לעיתים נשארים סיעודיים למעלה מ 10 שנים. מפה התרגיל פשוט – 10,000 ש"ח לחודש כפול 12 חודשים כפול 10 שנים – 1,200,000 ₪ הוצאה – וזה עוד ברמה הנמוכה.

אנו חיים יותר אבל לא בצורה צעירה והחלק האחרון של חיינו מאופיין באשפוזים ובדיקות ובעלויות מאוד גבוהות.

כאשר אדם רוכש פוליסה בגיל מסוים – הפרמיה מתקבעת למשך חיי הפוליסה. חברות הביטוח באמצעות סטטיסטיקאים עושים מחקר הסתברויות והמשמעות היא שאם אדם נכנס צעיר, הסיכוי שאני בריא הוא יותר גדול ולכן הפרמיה שתשולם תהיה זולה משמעותית ככל שהגיל צעיר

אם אותו אדם היה עושה זאת בגיל 60 לדוגמה הפוליסה הייתה משמעותית יקרה יותר.

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה של התייקרות משמעותית בביטוח זה, חברות הביטוח משדרות לחץ מכיוון שלא ניתן לחזות כמה זמן בממוצע האדם בן 30 שנכנס לביטוח סיעודי היום יהיה סיעודי בעוד כמה עשרות שנים.

חולה סיעודי הגר בביתו:

להערכתנו במידה והאדם גר בביתו אשר בבעלותו ואינו מוכר את הנכס: בין 10,000-14,000₪ לחודש. ההוצאות מורכבות מעלות המטפל/ת, מזון, טיטולים, רווחה ועוד.

חולה סיעודי הגר במוסד:

טיפול במוסד יכול להגיע ל20,000 ₪ לחודש כאשר ישנו הבדל של שמים וארץ בין חלק מהמוסדות מבחינת איכותם.

מה ההבדלים בין המוסדות הסיעודים השונים?

ההבדל הוא כמו מלון של 2 כוכבים ושל 5. זה מתבטא בכל הרמות שרק אפשר לדמיין: איכות המזון, רמת הניקיון, מיומנות הצוות, הרווחה של האדם הסיעודי, הכל למעשה מ-א' עד ת' שונה. לא אחת אנו שומעים מקרים בחדשות על מוסדות שבהם מתוארות הזנחה של מטופלים.

במוסדות האיכותיים יותר הסבירות נמוכה למצבים אלו מכיוון שיש פיקוח ותקנים יותר גבוהים.

אנו משוכנעים שלבן משפחתכם הייתם מבקשים את האופציה הטובה ביותר, לכן הצורך בביטוח סיעודי ברור.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח סיעודי

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח סיעודי - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח סיעודי - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אצלנו בסוכנות הביטוח אנגלמן, תוכלו למצוא את המענה הביטוחי הטוב ביותר במסגרת ביטוח סיעודי פרטי. לייעוץ ביטוחי מורחב בנושא צרו איתנו קשר עוד היום.

הצעת מחיר לביטוח סיעודי
העתיד אינו צפוי ועלינו להתכונן אליו כמה שרק אפשר. למדו איך להגן על עצמכם ועל המשפחה בפני הוצאות לא צפויות שנגרמו עקב מצב סיעודי. פנו אל המומחים שלנו לקבלת הצעה של ביטוח סיעודי מותאמת אישית.
דילוג לתוכן