ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

שתפו את העמוד:

בעלי מקצוע וספקי שירות שונים חשופים לתביעות רבות המוגשות נגדם בגין גרימת נזק כלכלי ו/או נזק לרכוש כלפי צד שלישי.

בעלי מקצועות חופשיים כמו עורכי דין, רואי חשבון, אדריכלים, יועצים בתחומים שונים, מאמני כושר, מטפלים אלטרנטיביים וכיוצא בזה – כל אלו ועוד חייבים לרכוש ביטוח אחריות מקצועית המעניק להם רובד הגנה בכל הקשור לתביעות בגין רשלנותם המקצועית.

מה זה ביטוח לרשלנות של בעלי מקצוע? כיצד לרכוש ביטוח אחריות מקצועית בהתאמה אישית ומה הביטוח כולל? מי באמת זקוק לביטוח אחריות מקצועית? מהי עלות הפוליסה? כל זאת בעמוד הבא:

תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

ביטוח לרשלנות של בעלי מקצוע

ביטוח אחריות מקצועית נועד לספק הגנה רחבה על בעלי מקצועות חופשיים וספקי שירות שונים בפני תביעות נזיקין המוגשות נגדם. 

כל בעל מקצוע הנחשב למומחה בתחומו עלול לטעות במהלך עבודתו ולגרום לנזק לזולת. תביעות רבות מוגשות בבתי המשפט נגד בעלי מקצוע בגין רשלנות מקצועית, על פי ההגדרה בדיני נזיקין.

הפוליסה נועדה להגן על ספק השירות המבצע עבודה מסוימת בהתקיים שלושה תנאים עיקריים:
קבלו הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית
פוליסת אחריות מקצועית נועדה להגן על בעלי מקצוע בפני תביעות רשלנות של לקוחות וגורמים נוספים. לכל מקצוע יש את הסיכונים האופייניים לו, צרו איתנו קשר ונתאים עבורכם ביטוח אישי.

למי מיועדת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית

הפוליסה מיועדת לבעלי מקצוע וספקי שירות בעלי הכשרה מקצועית בתחום מסוים (תעודה מקצועית).

בין היתר, ביטוח אחריות מקצועית נועד לרופאים, לעוסקים במקצועות פרא רפואיים, ועבור אדריכלים, יועצים, מאמני כושר, עורכי דין, מטפלים ברפואה המשלימה, קוסמטיקאיות, רופאי שיניים, מתווכי נדל"ן, רואי חשבון וכדומה. כמו כן, יש פוליסה ייעודית למוסדות רפואיים.

בשנים האחרונות החלה בארץ מגמה של הגשת תביעות בגין רשלנות מקצועית נגד בעלי מקצועות חופשיים, ולא מעט עורכי דין בתחום הנזיקין מתמחים בכך.  בתי המשפט עמוסים לעייפה בדיונים משפטיים העוסקים ברשלנות מקצועית של ספקי השירות, בעיקר בתביעות נגד רופאים, מטפלים אלטרנטיביים, מוסדות רפואיים, קוסמטיקאיות ומאמני כושר. 

ישנם עורכי דין המתמחים בנישה מסוימת כגון הגשת תביעות לרשלנות רפואית נגד רופאים ומוסדות רפואיים וכך גם בתחומים אחרים – לכן חשוב יותר מתמיד לרכוש ביטוח אחריות מקצועית רחב המספק הגנה מיטבית וגבול אחריות גבוה.

רשימת מקצועות שאנו מתמחים בהם

אנחנו, בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו, מתמחים בין השאר במתן פתרונות מתקדמים בביטוחי אחריות מקצועית לבעלי מקצועות חופשיים מכל התחומים הרלוונטיים.

בין היתר אנו משווקים ביטוחי אחריות מקצועית לבעלי המקצוע הבאים:

מאמני כושר, מטפלים ברפואה משלימה, אחיות, אופטומטריסטים ואופטיקטים, קלינאי תקשורת, חוקר פרטי, במאים, תסריטאים, מרפאים בעיסוק, דיאטנים ועוד..

חשוב לדעת כי הפוליסה מכסה נזק כלכלי שנגרם למבוטח כתוצאה מתביעה בבית המשפט, עם זאת יש להתייחס לחוקי ההתיישנות, למועד הגשת התביעה ולגבול האחריות.

בנוסף, ישנם שני סוגים של פוליסות ביטוח אחריות מקצועית:

פוליסה על בסיס תביעה​

בביטוח אחריות מקצועית על בסיס הגשת תביעה, חברת הביטוח מספקת הגנה למבוטח עבור כל תביעה המוגשת כל עוד הפוליסה בתוקף. לכן, חשוב להתייחס למועד הגשת התביעה וחבות המבוטח, ומומלץ לשמור על רצף ביטוחי אחרת חברת הביטוח יכולה להתנער מכם ברגע האמת ואתם חשופים ללחץ כלכלי.

פוליסה על בסיס הנזק

חברות הביטוח יכולות להגדיר את אחריותן וחבותן כלפי המבוטח בשיטה הנקראת פוליסה על בסיס נזק. בשיטה זו חברת הביטוח מחויבת לכסות את התביעה כל עוד היה לכם ביטוח במועד בו נגרם הנזק לתובע, ללא תלות אם חידשתם את הביטוח או לא. בעת רכישת פוליסה על בסיס נזק ישנם סעיפים שחשוב להקפיד עליהם לכן אין לוותר על ייעוץ מקצועי וליווי צמוד של סוכן ביטוח המתמחה בפוליסות אחריות מקצועית.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

הצעה לביטוח אחריות מקצועית
פנו לצוות המקצוענים שלנו במציאת פתרון לביטוח מקצועי. במהלך התהליך אנו נתאים עבורכם פוליסה אישית בהתאם לסוג המקצוע, אופי הפעילות העסקית ורמת הסיכון שלכם.
דילוג לתוכן