ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית נועד לתת רובד הגנה לבעלי מקצוע בכל הקשור לתביעות בגין רשלנותם המקצועית. מתאים לבעלי מקצוע כמו: מטפלים אלטרנטיבים, מאמני כושר, יעוץ, אדריכלים ועוד. מה צריך להכיר? כמה זה עולה ומה ניתן לבטח? כל זאת בעמוד הבא:

לבדיקת ביטוח מקצועי

ביטוח לרשלנות של בעלי מקצוע

ביטוח אחריות מקצועית מכסה את התביעות שמוגשות נגד בעלי מקצוע כאשר הוכח רשלנות לפי הגדרה בדיני נזיקין. הפוליסה יכולה להרחיב גםנזק כלכלי או נזק לרכוש שנגרם על ידי בעל המקצוע כלפי צד ג'. בעת הוכחת התרשלות מצד הגורם המקצועי, לעיתים מוגשת תביעה של מאות אלפי שקלים ובמקרים מסויימים מליוני שקלים. ביטוח אחריות מקצועית מעמיד לרשות המבוטח סכום ביטוח (גבול אחריות) שבו במקרה שיתבע ויפסק כנגדו כי עליו לשלם, חברת הביטוח תעמיד את הסכום (בניכוי השתתפות עצמית) לרשות המבוטח וכך תמנע קריסה כלכלית וחובות עצומים.

דוגמא למקרה שבעל מקצוע עלול להיתבע בתביעות אחריות מקצועית: מבנה שקרס בפתאומיות – מסכן את האדריכל אשר תיכנן את המבנה בתביעת רשלנות שמא אולי היה תכנון לקוי. גובה הכיסוי הוא גובה הנזק הפוטנציאלי – במקרה זה מדובר במליוני שקלים.

לכן, כל בעל מקצוע חייב לבטח את עצמו בסכומים הנכונים ובהתאם לחשיפה לסיכון.

להלן כל המידע שטצטרכו בנושא ביטוח אחריות מקצועית:

לשיתוף העמוד:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
תכנון פיננסי אנגלמן

למי מיועד ביטוח אחריות מקצועית

פוליסה זו מתאימה לכל אדם שיש לו הכשרה מקצועית בתחום מסויים. לדוגמא: רופאים, יועצים, מאמני כושר, מטפלים ברפואה אלטרנטיבית, ענף הטיפולים הקוסמטים, אדריכלים, עורכי דין וכד'.

אנו באנגלמן ביטוח מומחים במתן פתרונות בביטוח אחריות מקצועית ויש לנו ותק של עשרות שנים בתחום.

טיפים שחשוב לדעת בביטוח אחריות מקצועית
חשוב לדעת, מכיוון שהפוליסה מכסה נזק כלכלי שנגרם כתוצאה מתביעה בבית משפט היא מושפעת מחוקי ההתיישנות. אתם מוזמנים לפנות אלינו להצעת מחיר עבור ביטוח המתאים לכם.

פוליסות ביטוח אחריות מקצועית - רשימת מקצועות

לפניכם רשימה של ביטוחי אחריות מקצועית שאנו מספקים:

חשוב לדעת, מכיוון שהפוליסה מכסה נזק כלכלי שנגרם כתוצאה מתביעה בבית משפט היא מושפעת מחוקי ההתיישנות. ישנם 2 סוגי ביטוח אחריות מקצועית ולכן חשוב לדעת שישנן 2 סוגים של פוליסות אחריות מקצועית בהתייחסות לאירוע התביעה:

פוליסה על בסיס תביעה

נועד כדי להגדיר את מועד הגשת התביעה וחבות המבוטח. באחריות מקצועית ע"פ בסיס הגשת התביעה, חברת הביטוח תיתן ביטוח עבור כל תביעה שתגיע כל עוד הפוליסה בתוקף. לכן, כאשר מבטחים בצורה זו, חשוב מאוד לשמור על רצף ביטוחי ולהקפיד לחדש את הפוליסה בכדי למנוע מצב שמבוטח "נופל בין הכסאות"

ביטוח עסק

פוליסה על בסיס הנזק

זוהי הדרך השניה שבה חברת הביטוח מגדירה את אחריותה כלפי המבוטח. בשיטה זו – נאמר כי אין זה משנה אם הביטוח חודש או לא, כל עוד היה ביטוח במועד שבו נוצר הנזק, חובת חברת הביטוח לשלם את התביעה. ישנם מספר דברים שעליכם להקפיד שאתם רוכשים פוליסה מסוג זה.

לקבלת הצעת מחיר:

אנגלמן ביטוח

מאמרים מהבלוג שלנו:

שינוי גודל גופנים