ביטוח אחריות מקצועית

בעלי מקצוע וספקי שירות שונים חשופים לתביעות רבות המוגשות נגדם בגין גרימת נזק כלכלי ו/או נזק לרכוש כלפי צד שלישי. בעלי מקצועות חופשיים כמו עורכי דין, רואי חשבון, אדריכלים, יועצים בתחומים שונים, מאמני כושר, מטפלים אלטרנטיביים וכיוצא בזה – כל אלו ועוד חייבים לרכוש ביטוח אחריות מקצועית המעניק להם רובד הגנה בכל הקשור לתביעות בגין רשלנותם המקצועית.

מה זה ביטוח לרשלנות של בעלי מקצוע? כיצד לרכוש ביטוח אחריות מקצועית בהתאמה אישית ומה הביטוח כולל? מי באמת זקוק לביטוח אחריות מקצועית? מהי עלות הפוליסה? הכל בעמוד הבא:

ביטוח לרשלנות של בעלי מקצוע

ביטוח אחריות מקצועיתביטוח אחריות מקצועית נועד לספק הגנה רחבה על בעלי מקצועות חופשיים וספקי שירות שונים בפני תביעות נזיקין המוגשות נגדם. כל בעל מקצוע הנחשב למומחה בתחומו עלול לטעות במהלך עבודתו ולגרום לנזק לזולת. תביעות רבות מוגשות בבתי המשפט נגד בעלי מקצוע בגין רשלנות מקצועית, על פי ההגדרה בדיני נזיקין.

הפוליסה נועדה להגן על ספק השירות המבצע עבודה מסוימת בהתקיים שלושה תנאים עיקריים:

  1. בעל המקצוע סיפק שירות וביצע עבודה שנעשתה בה רשלנות מקצועית כלשהי.
  2. כתוצאה מעבודתו נגרם נזק לצד שלישי.
  3. הלקוח שנפגע מהנזק הגיש תביעה נגד בעל המקצוע ודורש ממנו לשלם פיצוי הקשור לנזק שבאחריות ספק השירות.
להלן כל המידע שצריך בנושא ביטוח אחריות מקצועית:

למי מיועדת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית

הפוליסה מיועדת לבעלי מקצוע וספקי שירות בעלי הכשרה מקצועית בתחום מסוים. בין היתר, ביטוח אחריות מקצועית נועד לרופאים, לעוסקים במקצועות פרא רפואיים, ועבור אדריכלים, יועצים, מאמני כושר, עורכי דין, מטפלים ברפואה המשלימה, קוסמטיקאיות, רופאי שיניים,  מתווכי נדל"ן, רואי חשבון וכדומה. כמו כן, יש פוליסה ייעודית למוסדות רפואיים.

בשנים האחרונות החלה בארץ מגמה של הגשת תביעות בגין רשלנות מקצועית נגד בעלי מקצועות חופשיים, ולא מעט עורכי דין בתחום הנזיקין מתמחים בכך. בתי המשפט עמוסים לעייפה בדיונים משפטיים העוסקים ברשלנות מקצועית של ספקי השירות, בעיקר בתביעות נגד רופאים, מטפלים אלטרנטיביים, מוסדות רפואיים, קוסמטיקאיות ומאמני כושר. יש עורכי דין המתמחים בנישה מסוימת כגון הגשת תביעות לרשלנות רפואית נגד רופאים ומוסדות רפואיים – לכן חשוב יותר מתמיד לרכוש ביטוח אחריות מקצועית רחב המספק הגנה מיטבית וגבול אחריות גבוה.

אחריות מקצועית - רשימת מקצועות

אנחנו, בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו, מתמחים בין השאר במתן פתרונות מתקדמים בביטוחי אחריות מקצועית לבעלי מקצועות חופשיים מכל התחומים הרלוונטיים. בין היתר אנו משווקים ביטוחי אחריות מקצועית לבעלי המקצוע הבאים:

חשוב לדעת כי הפוליסה מכסה נזק כלכלי שנגרם למבוטח כתוצאה מתביעה בבית המשפט, עם זאת יש להתייחס לחוקי ההתיישנות, למועד הגשת התביעה ולגבול האחריות. בנוסף, ישנם שני סוגים של פוליסות ביטוח אחריות מקצועית:

פוליסה על בסיס תביעה

בביטוח אחריות מקצועית על בסיס הגשת תביעה, חברת הביטוח מספקת הגנה למבוטח עבור כל תביעה המוגשת כל עוד הפוליסה בתוקף. לכן, חשוב להתייחס למועד הגשת התביעה וחבות המבוטח, ומומלץ לשמור על רצף ביטוחי אחרת חברת הביטוח יכולה להתנער מכם ברגע האמת ואתם חשופים ללחץ כלכלי.

ביטוח עסק

פוליסה על בסיס הנזק

חברות הביטוח יכולות להגדיר את אחריותן וחבותן כלפי המבוטח בשיטה הנקראת פוליסה על בסיס נזק. בשיטה זו חברת הביטוח מחויבת לכסות את התביעה כל עוד היה לכם ביטוח במועד בו נגרם הנזק לתובע, ללא תלות אם חידשתם את הביטוח או לא. בעת רכישת פוליסה על בסיס נזק ישנם סעיפים שחשוב להקפיד עליהם לכן אין לוותר על ייעוץ מקצועי וליווי צמוד של סוכן ביטוח המתמחה בפוליסות אחריות מקצועית.  

לקבלת הצעת מחיר:

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר ולפוליסה המתאימה ביותר עבורכם!

אנגלמן ביטוח

לשיתוף העמוד:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מאמרים מהבלוג שלנו:

שינוי גודל גופנים