ביטוח סייבר

ביטוח סייבר

שתפו את העמוד:

בתקופה האחרונה, אנו שומעים רבות אודות סיפורים בהם האקרים גורמים לנזקים לחברות וכל אחד מאיתנו מכיר מישהו שנכווה בין אם זה וירוס, תוכנה זדונית או וירוס כופר. ביטוח סייבר הוא מוצר ביטוחי חשוב מאוד וחובה לבעלי עסקים לשקול להוסיף אותו לביטוח העסק שלהם או בתור פוליסה נפרדת. על כך נרחיב בהמשך.

בשורות הבאות ריכזנו את כל המידע שצריך להכיר על ביטוח סייבר:

ביטוח סייבר

כל בעל עסק נבון יודע שצריך לבטח את עצמו בביטוח של שריפה למרות שהוא מודע לכך שהסבירות שתהיה שריפה הינה נמוכה.

מפתיע מאוד שלהרבה מאוד מאותם בעלי עסקים אין ביטוח סייבר מכיוון שהסיכוי שיהיה נזק סייבר הוא גבוה בהרבה יותר מנזק השריפה. שכן בתקופה האחרונה, אנו שומעים רבות אודות סיפורים בהם האקרים גורמים לנזקים לחברות וכל אחד מאיתנו מכיר מישהו שנכווה בין אם זה וירוס, תוכנה זדונית או וירוס כופר. 

ביטוח סייבר הינו כיסוי שניתן לרכוש בנפרד או כהרחבה לביטוח עסק.

מה מכסה ביטוח סייבר?

ביטוח סייבר נותן כיסויים מגוונים ויכול להגיע כפוליסה נפרדת או כהרחבה לפוליסה קיימת. את הפוליסה בונים לפי חשיפת המבוטח לסיכון והיא נתפרת כחליפה אישית לכל עסק.

הנזקים אותם ניתן לבטח מתחלקים לנושאים הבאים:

ביטוח למערכות מחשוב

אובדן או נזק סייבר שיוצר צורך לשיקום נתונים של רשת המבוטח כתוצאה מוירוס או מפריצה למערכות המחשוב של המבוטח המצריכה תיקון ממערכות המחשוב.

במסגרת הפוליסה ההוצאות הבאות יכוסו:

אובדן הכנסות כתוצאה מנזק למערכות המחשוב

פגיעה במערכות המחשוב של העסק יכולה להוות פגיעה בבטן הרכה של הארגון ויכול לגרום להשבתה מלאה של המשרד ושל כל העובדים.

בהנחה ויש ביטוח שמכסה את הנזק לציוד המחשוב עדיין העסק יהיה חשוף להפסד כלכלי וזאת כתוצאה מאי ביצוע מכירות חדשות ואיבוד הכנסה שהיתה מתקבלת אילו לא היה נזק. ביטוח אובדן רווחים מחושב לפי כמות חודשי הפיצוי הרצויים והרווח הגולמי של העסק.

הצעת מחיר לביטוח סייבר
ביטוח זה הינו מוצר מורכב למדי הדורש ידע טכני במערכות מחשוב ורשתות. לסוכנות הביטוח שלנו יש ניסיון בביטוחי סייבר ויודעים להמליץ ולהציג את הסיכונים הרלוונטים ולמצוא פתרון בהתאם לסוג העסק. פנו אלינו ונשמח לתת הצעה.

ביטוח צד ג' סייבר

לעיתים קרובות סיכון הסייבר לבעל העסק גבוה יותר כלפי לקוחותיו מאשר הנזק שיכול להיגרם למערכות המחשוב של הארגון. מכיוון שבעסק מאוחסן במחשב מידע רגיש של לקוחות כמו: מספרי כרטיסי אשראי וחשבונות בנק, מידע רפואי סודי, סודות מסחריים וכד' וישנו סיכון של דליפת מידע. 

כאשר נוצרת גניבת נתונים בעל העסק יהיה חשוף לתביעות ענק בבית המשפט עקב הנזק הנוצר ללקוחותיו.

בנוסף, פוליסה זו מכסה בין היתר גם:

ביטוח לוירוס כופר

מספיק שעובד אחד לא עירני פותח מייל זדוני וכל מערכת המידע של העסק תנעל בפני משתמשיה. במצב זה ישנן הוצאות רבות עבור ניסיון לחלץ קבצים מהקוד הזדוני או לחליפין שחזור מידע מגיבויי מסד הנתונים. 

כל אלה מכוסים בביטוח סייבר ובעת הנזק צוות של מומחי אבטחת מידע מגיע לבית העסק בכדי לתת פתרון מקצועי. בפוליסת הסייבר ניתן גם אף לשלם את הכופר במצבים קיצוניים ובהתאם לתנאי הפוליסה.

ביטוח למוניטין עקב נזק סייבר

דמיינו מצב שבו הארגון מושבת, הטלפונים לא מפסיקים לצלצל, לקוחות מחכים לקבל שירות. התלונות מתחילות לצוף בפייסבוק וברחבי הרשת ונראה ששנים של בנית מוניטין העסק בסכנה.

ביטוח סייבר מכסה נזקי מוניטין ואף יכול לשלם למומחי יחסי ציבור שישמרו על האינטרסים של החברה.

לסיכום: ביטוח סייבר שווה לכל עסק

כאשר אתם יכולים למדוד בעיה, כך גם תוכלו להתייחס אליה ברצינות. נזק פשיעת הסייבר הוערך בשנת 2017 בכ500 מיליארד דולר. ההאקרים כל הזמן משנים טכניקות ומשתכללים וכך גם תעשיית אבטחת המידע שנותנת מענה וטיפול מונע כל זאת במעין משחק של חתול ועכבר. 

במידה ולא קראתם את המדריך שלנו על נזקי סייבר – אנו ממליצים לקרוא ולהתעדכן.  אנו לומדים כמו תמיד שהפירצה קוראת לגנב וכנראה שפוטנציאל הרווח ימשיך לקרוץ לאותם עברייני המקלדת כך גם מגמה זו תמשיך.

בעקבות זאת אנו באנגלמן ובניו מזמינים אתכם לבחון הוספת כיסוי חשוב זה לעסק שלכם. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר ותופתעו לחיוב במחיר.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח סייבר

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח עסק - סוכנות ביטוח אנגלמן
ביטוח עסק - סוכנות ביטוח אנגלמן

ביטוח לעסק עושים רק אצל המומחים. סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951 ובעלת ניסיון רב בביטוח עסקים. אנחנו מתמחים בכל סוגי הביטוחים העיסקיים - ביטוח למבנה ותכולת העסק, צד שלישי, חבות מעבידים, אחריות מקצועית, ביטוח עבודות קבלניות, ביטוח סייבר, חבות המוצר ועוד.

הצעת מחיר לביטוח סייבר
למשרדנו יש ניסיון עשיר במתן פתרונות לביטוח סייבר. פנו אלינו ונשמח לסייע לכם להגן על העסק שלכם.
דילוג לתוכן