ביטוח לחברות הייטק

ביטוח לחברות הייטק

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

חברות ההייטק או בשמן הנוסף חברות סטארטאפ נתונות לסיכונים רבים הכוללים בניהם את הסיכונים הרגילים שיש לכל עסק וסיכונים נוספים הקשורים בגניבת פטנטים ותקיפות סייבר למניהן. כדי לספק לעצמן הגנה במקרים אלו, הן חייבות שיהיה להן ביטוח לחברות הייטק. על ביטוח זה נדבר במאמר הבא.

תוכלו ללחוץ על אחד הנושאים לגישה מהירה:

מהו ביטוח לחברות הייטק ואילו כיסויים מומלץ לרכוש:

לחברות הייטק יש מנעד רחב של תחומי עיסוק. חלקם עוסקים בהנדסת חומרה, חלקם עוסקים בהנדסת אינטגרציה וחלקם בחומרה ואלו רק דוגמאות.

כמות הדיסיפלינות היא גדולה מאוד ולכל תחום יש צרכים ביטוחיים אחרים שרלוונטיים עבורם. לכן ביטוח לחברות הייטק כיום הוא למעשה תמהיל של כיסויים המגיעים מענף הביטוח העסקי שתפקידם לכסות את חברות ההייטק על פי הסיכונים הספציפיים להם בתחומים בהם הם עוסקים.

יש חשיבות מאוד גדולה להתאמת הכיסויים בהתאם לתחומי העיסוק ולכן יש להכיר כל חברה לגופה ולהבין את עיסוקיה. על סוכן הביטוח לאפיין יחד עם החברה את התחומים בהם היא עוסקת ואת הסיכונים שעלולים לקרות בכל אחד מהתחומים ועל פי זה ליצור פוליסה רחבה ומדויקת שתאפשר הגנה מירבית במצבים השונים.

הצעת מחיר לביטוח לחברות הייטק
ישנם סיכונים מיוחדים בעולם ההייטק והטכנולוגיה בניהם סיכוני סייבר, נזקי תוכנה, נזקים במשרדי החברה ועוד. צרו איתנו קשר ונשמח להתאים לכם ביטוח ייעודי.

הסיכונים הנפוצים בחברות הייטק והביטוחים הקיימים:

הסיכונים של חברות ההייטק מתחלקים לשני סוגים עיקריים. הסוג הראשון מדבר על הסיכונים שכל עסק מתמודד איתם. מדובר על סיכונים בהם הרכוש של החברה ניזוק מסיבות מגוונות כמו פריצה, שריפה, רטיבויות וכדומה. כמו כן, סיכונים של נזק גופני לעובדים של החברה וסיכוני צד שלישי בהם לדוגמא שריפה שפרצה לחברה פגעה בבית או בניין שכן ויש לפצות אותם על הנזק שנגרם.

סוג סיכונים נוסף שהוא ספציפי לחברות ההייטק מדבר על סיכונים של גניבת קניין רוחני, הלוא הוא הפטנט עליו מתבססת החברה. זו יכולה להיות גניבה של הפטנט וזו יכולה להיות גם מתקפת סייבר אשר תחבל במאמצי החברה העילאיים לפתח את המוצר החדש.

חברות הייטק עובדות שנים על גבי שנים בפיתוח פטנטים יקרים אשר עלותם גבוהה מאוד. פגיעה בחברת ההייטק על ידי אחד מסיכונים אלו עלולה להיות רחבת היקף, עם הפסדים רבים וסכנה של סגירת החברה לאחר שנים של עבודה מאומצת. ביטוח לחברות הייטק ישמש עבור החברה מעטפת הגנה עבור מקרים אלו.

רשימת ביטוחים מומלצים לחברות טכנולוגיה:

כפי שנאמר, ביטוח לחברות היי-טק  מורכב ממספר ביטוחים וכיסויים נפרדים אשר מורכבים בהתאם לצורך כחליפה אישית בהתאם לצרכים של החברה. להלן פירוט של הכיסויים החשובים. 

ביטוח אחריות נושא משרה (ביטוח דירקטורים)

מדובר על פוליסת ביטוח המבטחת דירקטורים ומנהלים בכירים בחברות הייטק. כיסוי זה מגן עליהם מפני תביעות של ספקים, לקוחות, עובדים ובעלי מניות בחברה.

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית

פוליסה זו מגנה על החברה מפני תביעות של לקוחות ומזמיני שירותים אשר תובעים את החברה על רשלנות בביצוע העבודות או מתן שירות וייעוץ לקויים מצד עובדי החברה. פוליסה זו מגינה על החברה בהיבט המשפטי.

ביטוח קניין רוחני ופטנטים

חברות הייטק רבות מבוססות על פטנטים ופיתוחים ייחודיים להם. הנושא של גניבת פטנטים והפרת זכויות יכול להוות סיכון גם בעת גניבת הפטנטים של החברה או להיפך, מצבים בהם חברות אחרות טוענות לגניבת פטנט על ידי חברת ההייטק. בשל כך חברות הייטק חייבות שתהיה להן פוליסת ביטוח קניין רוחני שיכסה את הוצאות המשפט בשני מקרים אלו.

פוליסת חבות מוצר לתוכנות ומוצרי טכנולוגיה

מדובר על פוליסת חבות מוצר לחברת הייטק שתפקידה לאפשר לחברת ההייטק הגנה במצבים בהם צד ג' השתמש במוצרי החברה ונגרם לו נזק. כיסוי זה יכסה את עלויות תיקון הנזקים בין אם רפואיים ובין אם רכושו נפגע.

כאשר מדובר על חברת הייטק העוסקת בתוכנה, נדרשת פוליסה מיוחדת אשר משלבת בין פוליסת חבות המוצר לפוליסת האחריות המקצועית בגלל הבעיתיות לעשות אבחנה בין כשל במרכיבי התוכנה עצמה או כשל במחשב של הלקוח שיצר כשל בתוכנה. פוליסה משולבת זו נדרשת בעיקר על ידי חברות הייטק בינלאומיות.

ביטוח חברות הייטק

פוליסת ביטוח סייבר

בעולם הטכנולוגי של היום תקיפות סייבר בעולם הייטק הוא דבר נפוץ ומסוכן. תקיפות סייבר עלולות להוות נזק רציני לחברות אלו לאחר שנים של עבודה ופיתוח על גבי מערכות מחשב.

חברות ההייטק עושות הכל על מנת לשמור על המערכות המחשוביות שלהן ועל המידע שבתוכן, אך חייבות גם להגן על עצמן במקרה שמתקפה כזו חלילה תצליח. פוליסת ביטוח סייבר תסייע לחברה באופן כספי במידה ויתרחש אירוע כזה ותכלול כיסוי לנזק צד ג', הוצאות מומחי אבטחת מידע לשחזור נתונים וכד'.

ביטוח משרד הייטק

בחברות הייטק יש המון ציוד מחשוב, שרתי תקשורת וציוד מתקדם וכמו בכל עסק גם ריהוט משרדי, שיפורי שנעשו במבנה וכד'.

כמו כל חברה, גם חברת הייטק חשופה לנזקים לא צפויים שעלולים לקרות לציוד באופן נקודתי או באופן נרחב חלילה מנזק של רטיבות, שריפה או פריצה לדוגמא. פוליסת ביטוח משרד הייטק תספק כיסוי כספי במצבים בהם נגרם נזק לרכוש החברה.

בכל הקשור לפציעות עובדים במשרד חשוב לרכוש כיסוי חבות מעבידים., מדובר על כיסוי שמטרתו לעזור לחברה במצבים בהם עובדי החברה תובעים אותה בגין נזקי גוף שנגרמו במהלך העבודה. זו יכולה להיות נפילה במדרגות, כיסא שנפל על הרגל או חלילה נזק משריפה שהייתה במקום.

כיסוי חשוב נוסף שחשוב להוסיף הוא ביטוח צד ג' המכסה נזק ללקוחות ומשקיעים שמגיעים למשרדי החברה. הכיסוי מאפשר תשלום פיצוי נזקי גוף ורכוש ולעיתים קרובות אף נדרש לביצוע על ידי משכיר הנכס.

ביטוח מבנה ותכולת משרד בחברות טככנולוגיה מכסה נזקים כמו למשל:
ביטוח משרד הייטק

מעבר לכיסויים אלו, קיימים כיסויים ייחודיים נוספים אשר מבטחים חברות הייטק בינלאומיות שמכוונות את פעילותם גם לחו"ל. אם חברת ההייטק שלכם פועלת בזירות שונות בחו"ל, חשוב שתתייעצו עם סוכן הביטוח על כיסויים נוספים אשר מתאימים לפעילותכם בחו"ל ומאפשרים מסגרת ביטוחית רחבה יותר גם בזירות אלו.

איפה כדאי לרכוש ביטוח לחברת הייטק?

חברות הייטק נתונות לסיכונים רחבים יותר מעסק רגיל. סיכונים אלו עלולים לעלות להם כסף רב ולהשבית את פעילות החברה. כמו כן, כל חברה פועלת בתחומים שונים ומגוונים, כך שאין ביטוח אחד שמתאים לכל החברות בענף זה.

לחברת הייטק שמעוניינת ליצור לעצמה רשת הגנה רחבה ומדויקת מומלץ לפנות לחברת ביטוח שמכירה הייטב את הענף ותדע להתאים את הכיסויים הנכונים עבורה.

סוגי חברות שאנו מבטחים:

אצלנו באנגלמן ובניו ניסיון של שנים עם חברות שונות ומגוונות בענף הייטק, אנו נשמח לייעץ לכם בנושא ויחד איתכם להרכיב את ביטוח חברות ההייטק המתאים עבורכם.

מלאו את הטופס לביטוח לחברות הייטק

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
ביטוח עסק - סוכנות ביטוח אנגלמן
ביטוח עסק - סוכנות ביטוח אנגלמן

ביטוח לעסק עושים רק אצל המומחים. סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951 ובעלת ניסיון רב בביטוח עסקים. אנחנו מתמחים בכל סוגי הביטוחים העיסקיים - ביטוח למבנה ותכולת העסק, צד שלישי, חבות מעבידים, אחריות מקצועית, ביטוח עבודות קבלניות, ביטוח סייבר, חבות המוצר ועוד.

ביטוח לחברות טכנולוגיה
ישנם סיכונים מיוחדים בעולם ההייטק והטכנולוגיה בניהם סיכוני סייבר, נזקי תוכנה, נזקים במשרדי החברה ועוד. צרו איתנו קשר ונשמח להתאים לכם ביטוח ייעודי.
דילוג לתוכן