ביטוח למסעדות

ביטוח מסעדות ובתי קפה

שתפו את העמוד:

לנהל עסק זה לא דבר פשוט באופן כללי וניהול מסעדה או בית קפה בפרט עלול להיות אפילו מאתגר. עסק מסוג זה כולל המון הוצאות בגין ציוד יקר, הזמנת סחורה, תשלומי עובדים, תשלומי ספקים, מיסים וכדומה.

בכל פרט ופרט כזה בעסק, צריך לקחת בחשבון מול אילו סיכונים בעל המסעדה עומד ואילו ביטוחים כדאי שיהיו לו. במאמר זה נדבר על ביטוח מסעדות ובתי קפה אשר יגן עליכם במצבים השונים.

תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

ביטוח עסק בענף המסעדנות בישראל

עסקי המזון הכוללים בניהם מסעדות ובתי קפה הם עסקים לא פשוטים לניהול. יש לקחת בחשבון כאשר מנהלים עסק מסוג זה את כל ההיבטים והקטגוריות אשר חייבות להיות על מנת שהעסק יתפקד כראוי ויראה רווחים לאורך זמן.

יש לדאוג למכשור איכותי למטבח אשר מתאים לבישול בסדר גודל רחב, יש לדאוג לציוד איכותי עבור היושבים במסעדה וכאשר המסעדה כבר בתפקוד עליכם לדאוג כמובן להזמנת סחורה בזמנים קבועים, התעסקות עם מלאי, תשלומי עובדים, תשלומי ספקים, הוצאות נוספות שאינן שגרתיות כמו החלפת תנור שמתקלקל והמסעדה לא יכולה לעבוד בלעדיו.

התשלומים הללו הם תשלומים שוטפים אשר אינם מתחשבים בתזרים המזומנים החודשי. בעל מסעדה או בית קפה צריך לקחת בחשבון כי גם אם היה חודש יותר חלש, התשלומים עדיין מחויבים לצאת ובזמן. במצב זה בעל המסעדה כל הזמן נמצא בסיכון ועל כן הוא חייב שיהיה לו משהו שיגן עליו ויהווה רשת ביטחון במקרי נזק וקסטרופה.

כיום, בעלי מסעדות ובתי קפה יכולים ליצור לעצמם רשת ביטחון באמצעות ביטוח מסעדות ובתי קפה אשר כולל מגוון רחב של כיסויים שניתן להתאים להתנהלות העסק.

הצעת מחיר לביטוח מסעדות ובתי קפה
ניהול מסעדה דורש המון תכונות ובעיקר היכולת להתמודד עם דברים לא צפויים. באמצעות ביטוח למסעדה תוכלו להגן על עצמכם בתרחישי קיצון ולשמור על שקט נפשי. קבלו הצעה עוד היום.

אילו כיסויים ניתן לרכוש במסגרת פוליסת ביטוח מסעדות ובתי קפה?

להלן רשימה של ביטוחים והרחבות שכל בעל מסעדה צריך להכיר. בין אם אתם רוצים לרכוש ביטוח לעסק שלכם באופן בסיסי או מורחב – ידע שווה כוח. להלן רשימה של הרחבות וכיסויים שחשוב להכיר:

ביטוח לתכולת מסעדה

כמו שכבר אמרנו, למסעדות ובתי קפה יש ציוד יקר מאוד הכולל תנורים, מכונות קפה, גופי חימום מסוימים, מקררים גדולים, כיסאות, שולחנות ועוד.

מספיק שיהיה קצר חשמלי קטן והדרך לאובדן התכולה כתוצאה משריפה הוא קרוב. במקרה של נזק בעל המסעדה יצטרך להחליף את הציוד באופן מיידי על מנת להמשיך את התפקוד התקין של העסק.

ביטוח לבית קפה

חשוב לדעת שניתן לרכוש ביטוח תכולה שיכסה בנזקי אש, נזקי טבע, רעידת אדמה, הצפות (כפי שראינו בישראל לאחרונה) ועוד. באמצעות כיסוי תכולה  יוכל בעל המסעדה להפעיל את הפוליסה ולקבל החזר כספי עבור הציוד, איתו יוכל לקנות ציוד חדש מבלי לסכן את תזרים המזומנים.

אם ניקח לדוגמא מסעדת בשרים יוקרתית, סביר להניח שנמצא בתוך מטבח המסעדה ציוד יקר מאוד של הכנת בשר או עישון בשר. זהו ציוד שעלותו גבוהה והוא מצרך שחייב במסעדה כזו, אחרת היא לא תוכל לפעול. ביטוח בתי קפה ומסעדות יהיה במצב זה מאוד הכרחי.

ביטוח מבנה המסעדה

ביטוח מבנה הוא למעשה כיסוי רחב שמגן עליכם מבחינה כספית במידה וקרה משהו למבנה המסעדה. גם אם מדובר בנכס שכור לטובת המסעדה או נכס של בעל העסק, במידה ויש נזקים במבנה יש לתקן אותם על מנת להמשיך בשגרה.

ביטוח צד ג' לאורחי המסעדה ובית הקפה

ביטוח צד ג' מגן על בעל המסעדה בפני נזקים לגוף ורכוש של צד ג'. זהו אחד הכיסויים הכי חשובים שעליכם לרכוש מאחר ותביעת נזיקין אחת יכול לסגור עסק בעקבות עלויות התביעות הגבוהות. 

 

נזק ללקוחה בקיפטריה
17/09/17 - כתבה מתוך אתר
Y-net.co.il

זהו כיסוי שניתן להפעיל במצבים בהם נגרם נזק לאנשים ששוהים במסעדה. אלו יכולים להיות לקוחות, ספקים וכל מי שנמצא במסעדה ונפגע באופן מסוים, יש לבקש מחברת הביטוח הרחבה לגוף זר והרעלת מזון. מצבים של הרעלת מזון חשובים לדוגמא במסעדות אשר מכינות מנות דגים כמו מסעדת דגים או סושיה.

בנוסף, כיסוי ביטוח צד שלישי מכסה מקרים בהם נגרמה שריפה במסעדה ששרפה את העסק השכן. במקרה זה תוכלו לכסות את הנזקים של השכן באמצעות סעיף זה.

ביטוח חבות מעבידים למלצרים, טבחים, שוטפי הכלים וכד'

זהו כיסוי שמגן על המעסיק במצבים בהם העובדים תובעים אותו עקב סיבות כמו נזק פיזי או נפשי לעובד ומקרי מוות חלילה. זהו כיסוי רחב וחשוב מאוד.

ביטוח חבות מעבידים מכסה מקרים בהם העובד תובע אתכם על נזק עקיף שנגרם לו ומעל סכומי הפיצויים ששולמו לו מתוקף הביטוח הלאומי.

חשוב לדעת, מאחר ומטבע הדברים כוח האדם של המסעדה מתחלף לעיתים קרובות, ניתן לבצע ביטוח לפי שכר עבודה שנתי (הצהרה) או לפי כמות עובדים. לפעמים ניתן יהיה לחסוך המון כסף בין מעבר בין האפשרויות ולכן – סוכן ביטוח מיומן בענף העסקי ידע להנחות אתכם מה כדאי לכם.

ביטוח חבות מוצר - למסעדה שמבצעת משלוחים

במידה ואת מבצעים משלוחי מזון, חשוב שתדעו שמרגע שהמזון יצא משטח המסעדה כיסוי צד ג' (עם ההרחבה לנזקי מזון) לא יהיה בתוקף יותר. לשם כך סוכן ביטוח מקצועי יציע לכם לבצע ביטוח חבות מוצר כהשלמה לפעילות עסקית זו.

ביטוח מסעדות

ביטוח אובדן רווחים

כאשר ביטחתם את מבנה ותכולת המסעדה ומתרחשת שריפה ששורפת את העסק כליל תוכלו לקבל את הפיצוי מתוקף סעיף ביטוח המבנה ומביטוח התכולה אך השאלה היא – מה קורה עם הרווחים שהייתם אמורים לקבל לולא אירוע הנזק?

ביטוח אובדן רווחים לבעלי מסעדות מאפשר על פי דוחות של רווח גולמי של חודשים קודמים – לפצות אתכם על ההכנסות שלא התקבלו וכל זאת לתקופת זמן שהוגדרה מראש. 

בזמן זה תוכלו לשפץ ולבנות את המסעדה מחדש, להמשיך לשלם תשלומים כמו ארנונה, תשלומי ספקים וכד' ואפילו להחזיק את העובדים במשכורת שיהיו "סטנד ביי" עד שיכולו לחזור לעבוד.

איזה מסעדות ניתן לבטח אצלנו?

ישנם סוגים רבים של מסעדות, אנו מבטחים את העסקים הבאים:
מה לא ניתן לבטח?

לצערנו בעקבות תביעות רבות בשנים האחרונות, לא נוכל לבטח פאבים וברים אשר רוב הפעילות העסקית שלהם סובבת סביב אלכוהול. (לא מדובר על הגשת אלכוהול במסעדה).

הצעת מחיר לביטוח מסעדות ובתי קפה
ישנם מגוון רחב של סוגי חנויות, בין אם מדובר בחנות בקניון או במרכז מסחרי לנו בסוכנות אנגלמן יש ניסיון בהתאמה אישית של תוכנית הביטוח. פנו נשמח לתת לכם הצעה מותאמת לסוג החנות שלכם.

מיגונים הכרחיים בעת הפעלת הפוליסה

כאשר עושים ביטוח לבית קפה או מסעדה, יש לקחת בחשבון כי חברות הביטוח דורשות שלבעל העסק יהיו מיגונים מסוימים אשר תפקידם למנוע נזקים מסוימים. כך לדוגמא בכל הנוגע לנזקי אש, חברת הביטוח יכולה לדרוש התקנה של קולטי עשן, ספרינקלרים לאש, בדיקות חשמלאים באופן שגרתי, הצבת ומטפי כיבוי ועוד.

בכל הקשור לפריצה, חברת הביטוח יכולה לדרוש חיבור למערכת אזעקה עם חיבור למוקד אבטחה או לטלפון בעל המסעדה, התקנת תריסי נעילה, התקנת מנעולים כאשר העסק סגור ועוד.

בכל חברת ביטוח הדרישות הן שונות. כל תוספת כזו היא כמובן הוצאה נוספת לעסק ולכן חשוב לעשות בדיקה מקיפה במספר חברות ביטוח. כדי שתוכלו להיות בטוחים כי רכשתם את הפוליסה הטובה ביותר והמתאימה לכם, מבלי להוציא הוצאות מיותרות, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי שמכיר את הפרטים הקטנים בפוליסות אלו ויוכל לעזור לכם להגיע לחברה המתאימה עם הפוליסה שנכונה לעסק שלכם.

אנו בסוכנות הביטוח אנגלמן בעלי ניסיון רב בתחום זה. אנו נשמח לתת לכם הצעה לביטוח במחיר נוח ועם דרישות מיגון מתאימות לפעילות העסק שלכם.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח מסעדה ובית קפה

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח עסק - סוכנות ביטוח אנגלמן
ביטוח עסק - סוכנות ביטוח אנגלמן

ביטוח לעסק עושים רק אצל המומחים. סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951 ובעלת ניסיון רב בביטוח עסקים. אנחנו מתמחים בכל סוגי הביטוחים העיסקיים - ביטוח למבנה ותכולת העסק, צד שלישי, חבות מעבידים, אחריות מקצועית, ביטוח עבודות קבלניות, ביטוח סייבר, חבות המוצר ועוד.

הצעת מחיר לביטוח מסעדה
ניהול מסעדה דורש המון תכונות ובעיקר היכולת להתמודד עם דברים לא צפויים. באמצעות ביטוח לעסק תוכלו להגן על עצמכם בתרחישי קיצון ולשמור על שקט נפשי. קבלו הצעה עוד היום.
דילוג לתוכן