ביטוח בתי כנסת

ביטוח בתי כנסת

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

בתי כנסת כמו כל מבנה חשופים לשריפות, נזקי טבע, רעידות אדמה, נזקי צנרת ופריצות. כל אלו מאוד משמעותיים כאשר מדובר במקום אשר מכיל תשמישי קדושה וספרי תורה יקרים. במאמר זה אנו נדבר על ביטוח בית כנסת אשר יעיל מאוד במקרים אלו.

תוכלו ללחוץ על אחד הנושאים לגישה מהירה:

סעיפי הביטוח הנפוצים בביטוח לבתי כנסת

ביטוח לבתי כנסת מוגדר כענף מיוחד בתחום ביטוח העסק ורוב חברות הביטוח מציעות התאמות וכיסויים מיוחדים לצורך פעילות זו.

בית כנסת הוא מקום אשר נותן שירות עבור מתפללים מידי יום, הוא מכיל בתוכו ציוד יקר ערך אשר עלויותיו גבוהות מאוד וקנייתו לרוב נעשית מתרומות. כמו כן, הציוד חשוב להמשך תקין של פעילות בית הכנסת ביום יום, שבת וחג. שריפה במקום, רטיבויות ונזילות עלולים להוות נזקים לציוד זה.

מעבר לכך, מדובר על מבנה אשר מצריך תחזוקה מעת לעת וחשוף לכל אותם סיכונים אשר חשוף כל סוג של מבנה.

להלן מספר כיסויים מאוד יעילים אשר נהוג לכלול בתוך ביטוח לבתי כנסת:

ביטוח למבנה בית הכנסת

בית כנסת כמו כל מבנה עלול להינזק במצבים של שריפה, רעידת אדמה, מהומות, נזקי צנרת למניהן ונזקי טבע. בית כנסת שנקלע חלילה לאחד מנזקים אלו יושבת עד לתיקונו.

נזקי מבנה אלו נזקים חמורים אשר תיקונם עולה כסף רב שלא תמיד קיים בבית כנסת אשר מתקיים בחלקו על תרומות. ביטוח לבתי כנסת מכיל בתוכו סעיף ביטוח למבנה ומאפשר לקבל כיסוי כספי מחברת הביטוח אם חלילה בית הכנסת ניזוק עקב המצבים שהזכרנו.

הרחבה זו כוללת:

ביטוח תכולה לכיסוי ציוד ותשמישי קדושה

סעיף ביטוח תכולה הוא אחד מהסעיפים החשובים שכלולים בתוך פוליסת ביטוח לבתי כנסת והוא למעשה מאפשר לבית הכנסת לקבל פיצוי כספי בגין נזקים שנגרמו באמצעות שריפה, רעידת אדמה, נזקי טבע ופריצה.

כמו שהסברנו קודם תכולת בית הכנסת כוללת ספרי תורה, תשמישי קדושה, כיסאות ושולחנות עבור המתפללים, ארון קודש ופרוכת אשר עולים הון שלרוב משולם בעזרת תרומות. שריפה במקום אשר תגרום לנזק לחלק מציוד זה או לכולו, תגרום לאבידה גדולה מאוד ועם עלויות שבית הכנסת לא יוכל לעמוד בהן על מנת לחדש את הציוד.

כמו כן, הציוד בבית הכנסת מאוד יקר ומזמין גניבות ופריצות. ביטוח שנערך נכון יכלול את כל ציוד בית הכנסת בפני נזקים שמקורם בפריצה או שוד.

הרחבה מיוחדת לביטוח ספרי תורה

גם ספרי הקודש הקטנים יותר עולים לא מעט והם משמשים את ציבור המתפללים והציבור הרחב אשר מגיע לעיתים יותר רחוקות.

ספרי תורה אלו לעיתים ימצאו גם מחוץ לבית הכנסת לצורך השאלה עבור מתפללים ועל כן הם חשופים למצבי שחיקה ורטיבות וגניבה. במקרה זה חייב שיהיה לכם הרחבה מיוחד לביטוח ספרי תורה.

ניתן לרכוש כיסוי זה גם בנפרד באמצעות פוליסה מיוחדת לביטוח ספרי תורה.

ביטוח ספרי תורה יעודי
לאחרונה הושקה פוליסה חדשה וייעודית לביטוח ספרי תורה ללא תלות בביטוח של חדר הכנסת.
פוליסה חדשה
הרחבה זו כוללת:

ביטוח צד ג' עבור מתפללים ושכנים

מתפללים מגיעים לבית הכנסת מידי יום ובימים של שבתות וחגים לעיתים אף מכילים יותר אנשים מהרגיל. האנשים אשר פוקדים את בית הכנסת עלולים להינזק מכל סיבה שהיא. זה יכול להיות מאירוע חמור כמו שריפה, כפי שהזכרנו קודם וזה יכול לקרות גם בעת נפילה ממדרגה בכניסה לבית הכנסת. ביטוח צד ג' יגן על ציבור המתפללים במידה וניזוקו בפציעה או תאונה בשטח בית הכנסת.

כמו כן, נהוג להקים בתי כנסת בתוך שכונות על מנת שיהיה קרוב למתפללים שמגיעים אליו, כך שסביב בית הכנסת יש גם בתי מגורים. נזק שמתחיל בבית כנסת, כמו פיצוץ של בלון הגז של המזגן או שריפה, עלול לפגוע גם בשכנים. ביטוח צד ג' בבתי כנסת יפצה את הנזקים שנגרמו לבית השכן.

הצעת מחיר לביטוח בתי כנסת
בית הכנסת הוא מקום מאוד מיוחד לליבם של המתפללים ויש לו סיכונים מיוחדים. ביטוח לבית כנסת מקצועי יכלול כיסוי למתפללים, לעובדים ולציוד היקר בבית הכנסת.

ביטוח חבות מעבידים לביטוח עובדי בית הכנסת

לבתי כנסת יש לרוב שלושה עובדים קבועים שהם חזן בית הכנסת, גבאי בית הכנסת ולעיתים גם רב בית הכנסת. ביטוח חבות מעבידים יגן מפני תביעות בגין נזק פיזי, נפשי או נזק עקיף שנגרם לעובדי בית הכנסת ויפצה אותם במידה וסכום הנזק העובר את סכומי הפיצויים ששולמו להם על ידי ביטוח לאומי.

מעבר לאנשי צוות אלו, ישנם גם עובדי ניקון ואחזקה אשר מועסקים ישירות על ידי בית הכנסת. מומלץ בעת רכישת הפוליסה להתייעץ על כך עם סוכן הביטוח.

בצעו את הביטוח מול סוכן ביטוח בעל ניסיון

לסיכום, ביטוח לבתי כנסת הוא ביטוח חשוב מאוד בשל האובדן הכספי הגדול שעלול להיות במצבים של נזק וחוסר היכולת לתקן את הנזק לאורך זמן. לכן, כאשר אתם הולכים לרכוש ביטוח לבתי כנסת, מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי.

אצלנו באנגלמן ובניו תוכלו לערוך פגישה עם סוכן ביטוח אשר מומחה בתחום זה ולקבל ביטוח בתי כנסת מותאם לצרכים.

מלאו את הטופס לביטוח בתי כנסת

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
ביטוח עסק - סוכנות ביטוח אנגלמן
ביטוח עסק - סוכנות ביטוח אנגלמן

ביטוח לעסק עושים רק אצל המומחים. סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951 ובעלת ניסיון רב בביטוח עסקים. אנחנו מתמחים בכל סוגי הביטוחים העיסקיים - ביטוח למבנה ותכולת העסק, צד שלישי, חבות מעבידים, אחריות מקצועית, ביטוח עבודות קבלניות, ביטוח סייבר, חבות המוצר ועוד.

ביטוח לבית כנסת
בית הכנסת הוא מקום מאוד מיוחד לליבם של המתפללים ויש לו סיכונים מיוחדים. ביטוח לבית כנסת מקצועי יכלול כיסוי למתפללים, לספרי תורה ולציוד היקר בבית הכנסת. פנו למומחים שלנו לקבלת הצעת מחיר.
דילוג לתוכן