ביטוח מלחמה

ביטוח נזקי מלחמה וטרור

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

חוששים מנזקים לרכושכם בעת סבב לחימה נוסף או בעת מלחמה? במאמר הבא נסקור בפניכם את האפשרויות העומדות בפניכם לרכישת ביטוח נזקי טרור וביטוח נזקי מלחמה. 

מה המדינה מכסה, האם המדינה מציעה כיסוי לכל הנזקים שנגרמו לכם, כיצד עליכם לנהוג בעת נזק שנגרם לרכוש בגלל פעולות טרור ומלחמה? מאמר חובה לכל אדם המתגורר באזורי סיכון. לגזור ולשמור לעת הצורך!

המצב הביטחוני בישראל רגיש ובעייתי, אנו חשופים לאיומי מלחמה וטרור באופן בלתי פוסק מקום המדינה. אחת לתקופה תושבי המדינה סובלים מאירועי טרור, מפעולות מלחמה וממתקפות טילים ורקטות, במיוחד בשנים האחרונות כאשר מאות רקטות משוגרות מרצועת עזה לעבר ישראל. 

פעולות הטרור גורמות לנזקי רכוש כבדים. כיצד עליכם לנהוג אם רכושכם ניזוק או מה עליכם לעשות בכדי לבטח את עצמכם כראוי?

תוכלו ללחוץ על אחד הנושאים לגישה מהירה:

ביטוח נזקי מלחמה - בדקו כיסוי לפי חוק מס רכוש וקרן פיצויים

מדינת ישראל שומרת על תושביה, וכדי לספק מענה לסוגיית הכיסוי לנזקי רכוש כתוצאה מפעולות טרור ומלחמה, הוחלט על חוק מס רכוש וקרן פיצויים, התשכ"א-1961. החוק, על שלל התקנות הנגזרות ממנו, מבטיח פיצוי מהמדינה אם רכושו של התושב הישראלי נפגע עקב מעשה טרור המוגדר בחוק, או כתוצאה מפעולות מלחמה שונות. 

יחד עם זאת, הכיסוי הביטוחי שחוק מס רכוש וקרן פיצויים מקנה לתושבי ישראל הוא מוגבל, החוק מכסה נזקים שנגרמו לרכוש בלבד כתוצאה מאירועי טרור או מלחמה, אך החוק אינו מכסה אובדן רווחים שנגרמו לתושבים. גם הפיצוי בגין נזקי הרכוש הוא חלקי בלבד, ואינו משקף את הערך המלא של הרכוש אשר נפגע בשל פעולות טרור או מלחמה.

ראו את המאמר שכתבנו בנושא מס רכוש:

הצעת מחיר לביטוח נזקי מלחמה
מעוניינים למצוא פתרון לביטוח נזקי מלחמה או נזקי טרור?. פנו אלינו ונשמח לסייע לכם להגן על הרכוש שלכם באמצעות ביטוח מתאים.

האם מס רכוש מכסה אותנו בצורה מושלמת?

לא מעט ישראלים גילו בשנים האחרונות כי המדינה לא מפצה אותם במלוא הסכום בגין הנזקים שנגרמו להם בעקבות פעולות טרור ומלחמה. בנוסף, ישראלים רבים שוגים לחשוב ולא מודעים לכך שחברות הביטוח מחריגות באופן מפורש אירועי טרור ומלחמה בפוליסות לביטוח דירה, עסק, רכב ופוליסות נוספות.

לכן, מומלץ לכל תושב לרכוש במסגרת פוליסת הביטוח שלו הרחבה בתוספת תשלום הכוללת כיסוי לנזקי מלחמה וטרור (לא כל חברות הביטוח מכסות נזק מלחמה, יש להתייעץ עם סוכן הביטוח). 

הפוליסה נועדה לספק פיצוי למבוטח בגין נזקים שנגרמו לו, הן לרכושו והן לרווחיו, בעקבות פעולות טרור או מלחמה. למעשה, הפוליסה נועדה לתת פיצוי למבוטח על החלק שהמדינה אינה מכסה בחוק מס רכוש וקרן פיצויים.

עם זאת, כמו בפוליסות ביטוח אחרות, גם בביטוח נזקי טרור ומלחמה ישנם הבדלים משמעותיים בין חברות הביטוח, ובכל פוליסה ניתן למצוא אירועים ומקרים חריגים ויוצאים מן הכלל, שהחברות אינן מבטחות.

מה ההבדל בין נזק טרור לבין נזק מלחמה?

חוק מס רכוש, והתקנות שנקבעו מכוחו, קובע את הזכאות לקבל פיצוי מהמדינה, לאזרחים ולעסקים.

כיצד המדינה מפצה את האזרחים? קרן מס רכוש המנוהלת על ידי רשות המסים מציעה תשלום משני סוגים:

פיצוי בגין נזק ישיר

הקרן מציעה פיצוי על נזקים ישירים בגין רכוש שנפגע כתוצאה ממעשה טרור או מלחמה. דוגמה לנזק ישיר היא פגיעה ישירה של טיל בבית או במבנה של עסק באחד מיישובי עוטף עזה. חשוב להדגיש כי נזק ישיר מכוסה כשמדובר בסבב לחימה / טרור שלא מוגדר כ"מלחמה" וגם במלחמה.

פיצוי בגין נזק עקיף

הקרן מציעה פיצוי על נזקים עקיפים שנגרמו כתוצאה מפעולות איבה או מלחמה. דוגמאות לנזקים עקיפים: הפסד ימי עבודה, אובדן הכנסות, הפסד רווחים וכיוצא בזה. 

הפיצוי בגין נזק עקיף מכסה רק כשמוגדרת מלחמה (כזאת שהחיילים מקבלים סיכת מלחמה בסופה) – יש השלכות פוליטיות רבות שתמיד חוזרות ונידונות כאשר יש "מבצע" ולא מלחמה – זו דרך אופיינית של המדינה להימנע מלשלם לכל אזור הנגב עשרות מיליוני שקלים על אובדן הכנסות.

חשוב לדעת כי נושא הפיצויים לתושבים ולעסקים שרכושם נפגע עקב פעולות טרור או מלחמה הוא נושא שהולך ומסתבך עם השנים. אנשי האוצר חוששים מתביעות ענק בגלל נזקים ישירם ועקיפים, לכן המדינה מוצאת פתרונות יצירתיים בכל פעם מחדש, ולמעשה עיקר המאבק הוא בנושא הפיצוי העקיף לעסקים. 

לכן, המדינה לא ממהרת להכריז על מלחמה ומעדיפה להשתמש במונח כמו מבצע צבאי, כך היא יכולה להתנער מפיצוי בגין נזקים עקיפים מאחר וניתן להגיש תביעה רק בגין נזק טרור ופעולות איבה.

הצעת מחיר לביטוח נזקי מלחמה
מעוניינים למצוא פתרון לביטוח נזקי מלחמה או נזקי טרור?. פנו אלינו ונשמח לסייע לכם להגן על הרכוש שלכם באמצעות ביטוח מתאים.

האם ביטוחי העסק והדירה הפרטיים שרכשתם מכסים נזקי טרור ומלחמה?

ביטוחי הדירות והעסקים בישראל כוללים חריגים שונים כדוגמת מלחמה, פעולות טרור, מרד אזרחי, התקוממות צבאית ועוד. חברות הביטוח לא חייבות לכלול בפוליסות לביטוח דירה ועסק כיסוי בגין נזקי טרור ומלחמה, הסיבה העיקרית לכך היא שלא ניתן לאמוד את הנזק בגין פעולות טרור ומלחמה, ולשמחתנו המדינה לקחת על עצמה את האחריות ברוב המקרים.

במידה ולא רכשתם הרחבה מיוחדת לביטוח העסק או הדירה שלכם לנזקי טרור ומלחמה אתם תהיו חשופים לנזק בצורות הבאות:

הסיכון שחל על העסק

בשל ריבוי האירועים הביטחוניים בשנים האחרונות החלה ביקורת ציבורית רחבה כלפי הממשלה כיוון שאם המדינה מכריזה על מבצע צבאי ולא על מלחמה, העסקים המקומיים (לדוגמה בעוטף עזה) לא יכולים לקבל פיצוי על נזקים עקיפים שנגרמו להם והם יכולים להגיש תביעה רק בגין נזקי טרור ופעולות איבה.

זהו נושא בעייתי ומורכב, האוצר מנסה ככל יכולתו להימנע מהגדרת מבצעים כמלחמה, כיוון שכך נוצר פתח לעסקים להגיש תביעות בגין נזקים עקיפים, החל מאובדן הכנסות ורווחים ועד להפסד עסקאות ותשלום שכר לעובדים שלא הגיעו לעבודתם בגלל המצב הביטחוני ועל פי הנחיות פיקוד העורף.

המדינה מתקשה לעמוד בפיצוי המגיע למיליארדי שקלים בגין כל יום מלחמה, לכן האוצר נלחם בעניין הנזקים העקיפים, ובמשך הזמן הוסדרו תקנות חדשות המהוות מעין שמיכת טלאים עבור התושבים והעסקים הסובלים מנזקים כבדים, בעיקר ביישובי עוטף העזה הנמצאים במרחק קצר מהגבול.

הסיכון שחל על הדירה

פוליסות ביטוח לדירה של חברות הביטוח בישראל מבוססים על פוליסה תקנית לביטוח דירה (מבנה ותכולה), הפוליסה התקנית קובעת תנאי מינימום על פי חוק. המבוטח רשאי לשנות את התנאים לטובתו.

בביטוח דירה תקני הנמצא בפיקוח משרד האוצר נקבע כברירת מחדל שהפוליסה לא תכסה נזקי טרור ומלחמה. גם בביטוח עסקי, בביטוחי רכב ובביטוחים נוספים – נזקי טרור מהווים חריג בפוליסה והם אינם מכוסים.

יודגש, כי מדינת ישראל הסדירה את אופן הפיצוי באירועי מלחמה וטרור באמצעות התקרות שנקבעו במס רכוש. עם זאת, ישנם פערים גדולים העלולים להשאיר את הציבור חשוף לנזקים ולהפסדים כספיים. 

לכן, חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח מנוסה כדי לרכוש את הכיסויים שיבטיחו לכם פיצוי כספי מלא לנזקים ישירים ועקיפים כתוצאה מפעולות מלחמה וטרור.

ביטוח נזקי טרור ומלחמה לדירה

עליכם לזכור שמבנה ותכולת הדירה מבוטחים באמצעות מס רכוש, לכן אם המבנה נפגע מפגיעת טיל, קרן הפיצויים של מס רכוש תדאג לתיקון הנזק. אך הבעיה העיקרית היא – האם תקבלו כיסוי מלא? הקרן מעניקה פיצוי בסכום מוגבל גם לנזקים שנגרמו לתכולת הדירה שלכם, למעט חפצי ערך כמו מזומן, תכשיטים ופריטי אמנות.

יש לכם שתי אפשרויות עיקריות לרכישת ביטוח נזקי טרור וביטוח נזקי מלחמה:

האפשרות הראשונה היא להוסיף ביטוח רשות המוצע על ידי המדינה, קרן הפיצויים דרך רשות המסים. מאחר והחוק אינו מכסה תכשיטים, מזומנים, חפצי אמנות ועתיקות, כל תושב יכול לבטח את חפציו הביתיים בערך גבוה יותר מתקרת הכיסוי הרשומה בתקנות. 

ניתן לרכוש ביטוח רשות בתמורה לתשלום פרמיה של 0.3% משווי החפצים הביתיים הנוספים. עם זאת, כדאי לדעת כי השווי הנוסף של החפצים לא יכול לעלות על סך של 881,870 ש"ח. תוכלו קראו עוד במדריך הבא שכתבנו בנושא מס רכוש:

חלק מחברות הביטוח מאפשרות למבוטחים לרכוש הרחבה לנזקי טרור ומלחמה בפוליסות ביטוח הדירה השונות. למעשה, ההרחבה מבטלת את החריג של נזקי טרור בביטוחים תקניים לדירה. כך המבוטח זוכה לכיסוי רחב וגבוה יותר מעבר לכיסוי שיקבל ממס רכוש בעבור הנזקים הישירים מפעולות טרור.

ביטוח נזקי טרור ומלחמה לעסק

עסקים רבים סובלים עקב פעולות מלחמה וטרור לא רק מנזק ישיר אלא גם מנזקים עקיפים, למשל אובדן הכנסות ותשלום לעובדים בגין יום עבודה למרות שהם לא הגיעו לעבודה. 

ביטוח נזקי טרור היא הרחבה המצויה בפוליסת ביטוח עסק, הפוליסה מעניקה לכם כיסוי מפני נזק או אובדן פיזי לרכוש הקיים בעסק שלכם בעקבות אירוע טרור כפי שהוגדר בפוליסה. בנוסף, הפוליסה כוללת כיסוי עקב אובדן הכנסות כתוצאה מנזק או אובדן פיזי לרכוש העסק כתוצאה מאירוע טרור.

יודגש כי הכיסוי של פוליסת ביטוח נזקי טרור לעסק מעניק לכם רובד נוסף לקבלת פיצויים, מעבר לפיצוי שתוכלו לקבל כפי שנקבע בחוק מס רכוש וקרן פיצויים. המדינה לא ממהרת לפצות עסקים שנפגעו, וככלל היא נמנעת ממתן פיצוי על נזקים עקיפים הנגרמים לעסקים כתוצאה מאירועי טרור. 

לכן, מומלץ לכל בעלי העסקים בישראל לרכוש באופן פרטי הרחבה של ביטוח נזקי טרור לעסק. ההרחבה מכסה נזקים ישירים ועקיפים שנגרמו לעסק כתוצאה מנזקי טרור, לרבות כיסוי על אובדן רווחים עד השבת העסק למצבו הקודם.

זהו עניין חשוב ורלוונטי לעסקים רבים, וכדאי לכם לקרוא על הנזקים הכבדים שנגרמו למפעל צעצועים בשדרות ולמחסן המזרנים של חברת הולנדיה הממוקם בשדרות. המחסן של הולנדיה נשרף כליל לאחרונה עקב פגיעה ישירה של טיל במחסן והשריפה שהתחוללה במקום לאחר הפגיעה.

בגלל הפגיעה ברכוש העסק אתם עלולים להפסיד הרבה כסף, לעיתים הנזק המשמעותי עלול לגרום להשבתת העסק שלכם לתקופה ממושכת, לכן אתם עלולים לסבול מאובדן הכנסות עד שיקום המבנה ורכישת ציוד ומלאי חדש. 

מס רכוש אינו מכסה את אובדן ההכנסות בתקופת שיקום הרכוש של העסק, וללא כיסוי ביטוחי מתאים אתם חשופים לסיכונים רבים, ומעבר לאובדן ההכנסות, אתם חשופים גם לפגיעה כלכלית קשה העלולה לגרום לסגירת העסק, וכן לפגיעה בתדמית ובמוניטין העסק ולנטישת לקוחות.

כיצד צוות סוכנות הביטוח אנגלמן ובניו יכול לעזור לכם?

כסוכנות ביטוח ותיקה ומובילה, אנחנו, בסוכנות ביטוח אנגלמן, נסייע לכם לרכוש פוליסות ביטוח הכוללות בין היתר כיסוי רחב לנזקי רכוש עקב פעולות טרור ופעולות מלחמה. רכשנו ידע וניסיון רב בתחום ביטוחי הרכוש, פרטי ועסקי, ואנו מסייעים לכל לקוח ומתאימים עבורו את הכיסוי המיטבי בהתאם לסיכונים האפשריים ועל פי תרחישים שונים.

צרו עמנו קשר עוד היום ואנו נסייע לכם להגן על רכושכם בצורה המקצועית והנכונה ביותר, תוך התייחסות לביטוח המעניק לכם הגנה מושלמת בפני נזקי רכוש עקב פעולות טרור ומלחמה.

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח נזקי מלחמה

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

ביטוחים מיוחדים - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוחים מיוחדים - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו מציעים מגוון פוליסות ומוצרי ביטוח מיוחדים בארץ ובחו"ל. למדו עוד על מוצרי הנישה שלנו.

הצעה לביטוח נזקי מלחמה
לצערנו המצב הבטחוני בישראל יכול לגרום לנזק כלכלי עצום למי שבבעלותו עסק או דירה. אנחנו בסוכנות ביטוח אנגלמן מציעים ביטוח ייחודי לכיסוי נזקי מלחמה וטרור. צרו קשר עם צוות המומחים שלנו.
דילוג לתוכן