ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי מחשבים

ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי מחשבים ולחברת מחשוב

שתפו את העמוד:

כמו כל בעלי המקצועות החופשיים, גם טכנאי אלקטרוניקה וטכנאי מחשבים חשופים לתביעות של רשלנות מקצועית. איזה כיסויים מומלץ לטכנאי וחברות מחשוב לרכוש? כל זאת במאמר הבא:

מהו ביטוח אחריות מקצועית וצד ג' לטכנאי מחשבים?

כולנו יודעים כי מוצרי אלקטרוניקה ומחשבים, הינם מהמוצרים היקרים והרגישים ביותר בארגונים עסקיים. לדוגמא אם טכנאי מחשבים מגיע לחברה גדולה כאשר הוא מתחזק את המחשבים והשרתים על בסיס קבוע, יכולות לקרות תקריות שונות כגון נפילת רשת שרתים היוצרת לעיתים גם השבתה של ארגון שלם וכד'.

במקרה כאלה ורבים אחרים בית העסק (הלקוח) אינו יכול לתפקד ונגרם לו נזק כלכלי רב. זו הסיבה כי חובה על כל חברות מחשוב, לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי מחשבים.

בכל מקצוע ישנם מקרים של רשלנות מקצועית ובמיוחד, כאשר מדובר על רכיבים אלקטרוניים שעולים כסף רב וכן, אם טכנאי מחשבים עובד מול המגזר העסקי ומול המגזר הפרטי עליו לבטח את עצמו על מנת שיוכל לעבוד בראש שקט.

כיסויים ודגשים חשובים לביטוח מקצועי של חברות מחשוב

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מגנה עליכם מפני תביעות ונזק כתוצאה מרשלנות בעבודתכם. להלן דגשים שחשוב להקפיד לבצע בביטוח זה:

פוליסות ביטוח לטכנאי מחשבים, מגנה עליכם מפני תביעות משפטיות, עקב נזק שייגרם מטעות מקצועית וגרימת נזק לגוף או רכוש של צד ג'. מי שמעוניין בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי ואנשי מחשב, חייב להציג תעודת הסמכה מתאימה לסוכן הביטוח.

יש לציין כי תקופת ההתיישנות של תביעה לתגמולי הביטוח, הינה 3 שנים ממועד קרות מקרה הביטוח. ברוב המקרים, כאשר מדובר על שיווק והתקנת רשתות מחשוב. בנוסף יש לשקול לרכוש ביטוח חבות מוצר המכסה נזקים הנגרמו כתוצאה ממוצרים פגומים, כגון רכיב אלקטרוני השייך למחשב, אך ברוב המקרים יש לשובב את התביעה מול היצרן או היבואן אבל עד אז, מי שיהיה חשוף לתביעה יהיה טכנאי המחשבים, כאשר עליו לדאוג, כי תהיה לו הגנה משפטית הולמת.

ביטוח אחריות מקצועית לחברות מחשוב
טכנאים וחברות מחשוב מחזיקים בסיכון מיוחד של השבתת עסקים על רקע של תקלות מחשוב. לשם כך חשוב מאוד לרכוש ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי מחשוב.

פוליסת הביטוח המקצועי לטכנאי מחשב מבלי שהכנסתם תיפגע

יש לציין, כי ביטוח לאנשי מחשבים, הינו למעשה הביטוח אשר יעניק את הכיסוי הכספי מפני אותן תביעות שעשויות להגיע לסכומי כסף גבוהים. לכל פוליסה, קיים סכום כיסוי "גבול אחריות בפוליסה" שעומד על בין כמה מאות אלפי שקלים ועד מיליוני שקלים (תלוי בגובה הסיכון). ההתייחסות המרכזית היא כמובן לנושא של הרשלנות המקצועית שנעשתה בתום לב.

בכל פוליסת ביטוח, קיימת גם השתתפות עצמית של בעל הפוליסה, מה שעשוי לגרום לו להיפרד רק מכמה אלפי שקלים בודדים בהתייחס לתביעה שעשויה להגיע לסכומי פיצוי אסטרונומיים. במידה ומדובר על תביעה של תאגיד או חברה שאותה שירת טכנאי המחשבים, אם באופן חד פעמי, או אם על בסיס קבוע.

כאשר אתם מעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי מחשבים, שימו לב כי ישנו כיסוי ל ביטוח צד ג'. ביטוח זה, מכסה על נזקים שעשויים להיגרם לצדדים בזמן העבודה בבית  הלקוח או בחברה השייכת לו כאשר שם ניתן השירות ע"י טכנאי המחשבים כגון מעידה של הלקוח על כבל מעריך, נפילה של ארגז כלים על רכוש המבוטח וכד'.

לסיכום – בעל מקצוע חופשי הכולל גם אנשי מחשבים, חייבים כי יהיו מכוסים באמצעות  ביטוח לחברות מחשוב, היות ואנשי מחשב, חשופים לתביעות צד שלישי בשל הפרת חובתם המקצועית, אשר נעשתה על ידם בתום לב, בשל מחדל, רשלנות או נזק שנגרם ללקוחות באמצעותם או לכל צד שלישי. הפתרון המושלם להגנה מפני תביעות שיוגשו כנגד אנשי מחשב, הינו פוליסת ביטוח מתאימה אשר תותאם במיוחד ע"י סוכן הביטוח, מה שיעניק מענה מושלם ועבודה שתתבצע בראש שקט.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית לטכנאי מחשבים

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח לטכנאי מחשבים
טכנאים וחברות מחשוב מחזיקים בסיכון מיוחד של השבתת עסקים על רקע של תקלות מחשוב. לשם כך חשוב מאוד לרכוש ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי מחשוב. צרו עם צוות המקצוענים שלנו קשר לקבלת הצעה.
דילוג לתוכן