ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנים

ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנים

שתפו את העמוד:

אין זה סוד שבשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים צעירים ומבוגרים, פונים אל דיאטנים ותזונאים, על מנת לרדת במשקל, ליהנות מתזונה בריאה יותר, להתמודד עם הפרעות אכילה ובעיות תזונתיות שונות או מסיבות בריאותיות שמחייבות אותם לעבוד באופן צמוד עם אנשי מקצוע בתחום התזונה.

אותם דיאטנים ותזונאים, אף על פי שהם אנשי מקצוע מוסמכים וחלקם הגדול בוודאי גם עובד באופן מקצועי, כפי שנדרש מהן, עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם סיכונים מקצועיים אשר מחייבים אותם להחזיק ברשותם ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנים או תזונאים.

תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

מה זה ביטוח אחריות מקצועית לתזונאים?

ביטוח אחריות מקצועית הוא מוצר חובה עבור כל בעל מקצוע ובפרט עבור מי שעוסק בתחום של רפואה משלימה, וכן בכל מה שקשור להיבטים של תזונה ודיאטה. ההסבר לכך הוא פשוט. למרות שהטיפול יכול להתבצע באופן מקצועי לגמרי, תמיד ייתכן שהלקוח לא יהיה מרוצה ויטען לטיפול רשלני, מה שעלול להוביל גם לתביעה משפטית בנושא. במקרה הזה הביטוח יכול להגן על בעל המקצוע. כפי שנוכל לראות מיד, הסיכון יכול להיות משמעותי בהיבטים שונים והביטוח יכול לעזור בכך.

ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנים
דיאטנים ויועצי תזונה חשופים לתביעות בגין רשלנות או מחדל מקצועי שהתרחש במהלך טיפול בלקוחותיהם. לשם כך רצוי לרכוש ביטוח מקצועי יעודי שיאפשר עבודה בראש שקט.​

ביטוחים רלוונטיים בעולם התשונה

ישנם מספר כיסויים ביטוחיים שכל יועי התזונה צריכים לקחת בחשבון. להלן הכיסויי החשובים ביותר:

ביטוח אחריות מקצועית

החלק המהותי של הביטוח, צריך להתייחס להיבט המקצועי, קרי לתהליך הטיפול עצמו. כל דיאטן או תזונאי, נמצא בסיכון מסוים שמא המטופל (או מי מבני משפחתו) יתבע אותו לדין בגין טיפול רשלני ונזק שנגרם לו. הסיכון יכול להיות מהותי מבחינה כלכלית, תדמיתית ומקצועית.

הביטוח נועד להגן על כל דיאטן ותזונאי, בכך שאם חס וחלילה מוגשת נגדו תביעה, אזי חברת הביטוח תטפל בכך והוא לא יצטרך לדאוג בהיבט הכספי. חשוב לשים שהביטוח עומד בגבולות אחריות מתאימים לסוג עבודתו ולגובה המחזור של הדיאטן או התזונאי, וכן, יש לוודא שהביטוח גם מספק כיסוי רטרואקטיבי. כלומר, אם מטופל מהעבר תובע אותו בגין נזק מסוים, אז הפוליסה אמורה לכסות זאת, אף על פי שבזמן הטיפול הדיאטן או התזונאי, לא בהכרח החזיקו באותה פוליסה.

ביטוח צד ג' לתזונאי

הכוונה לתאונות ונזקים שעלולים להיגרם לכל מי שמגיע לקליניקה, בין אם הוא לקוח, ספק או כל גורם אחר, וכן הפוליסה מיועדת לכסות גם על נזקים שייגרמו לרכוש או למבנים, בגלל נזק ובלאי מבנה הקליניקה. הביטוח יכול לכסות גם מקרה בו התזונאי גרם נזק במהלך בית של קליינט אליו הגיע לתת פגישת ייעוץ.

ביטוח לקליניקה של תזונאי או דיאטן

כפי שאנחנו יודעים, במהלך השנים ייתכן מאוד שייגרמו נזקים למבנה הקליניקה וכן לציוד ולרכוש שמאכלסים אותה. מדובר על נזקים אשר נגרמים כתוצאה מבלאי, נזקי טבע, אש או כל סיבה אחרת. חשוב לרכוש כיסוי למקום וכן כיסוי לציוד ולאביזרים השונים שנמצאים בתוך הקליניקה בנסגרת פוליסה לביטוח עסק. כמובן שהכיסוי יהיה על פי ערך המבנה והחפצים השונים שמאכלסים אותו.

חשוב להדגיש, כל תזונאי ודיאטן, צריכים לרכוש פוליסות ביטוח אחריות מקצועית בהתאם ליכולות שלהם, אך חשוב לא פחות בהתאם לגובה המחזור שלהם ולא מתחת, זאת על מנת שלא יווצר מצב שהכיסוי של חברת הביטוח לא יספיק להם.

ביטוח ליועצי תזונה

התאמה אישית של כיסויים בהתאם לעיסוק

כשניגשים לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנים או ביטוח אחריות מקצועית לתזונאים, רצוי לעשות זאת דרך סוכן ביטוח מקצועי, מנוסה, אשר מכיר היטב את התחום, לא רק של עולם הביטוחים בכלל, אלא בפרט כל מה שקשור לנושא של ביטוח אחריות מקצועית בקרב אנשי מקצוע ובכלל ורפואה משלימה בפרט.

בצורה כזו יהיה אפשר לרכוש פוליסה בתנאים אטרקטיביים, עם כל מה שנדרש על מנת שיהיה ניתן להשתמש בפוליסה בצורה נכונה. הסוכן ידאג שהכל יתבצע כמו שצריך ויהיה אפשר לקבל את מה שהובטח בפוליסה, כמה שיותר מהר.

הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית לדיאטנים

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח מקצועי לתזונאים
דיאטנים ויועצי תזונה חשופים לתביעות בגין רשלנות או מחדל מקצועי שהתרחש במהלך טיפול בלקוחותיהם. לשם כך רצוי לרכוש ביטוח מקצועי יעודי שיאפשר עבודה בראש שקט.
דילוג לתוכן