ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים / הנדסאים

שתפו את העמוד:

ישנם מקצועות, אשר הסיכון המקצועי בהם גבוהה מאוד וישנו צורך מאוד גדול לרכוש ביטוח מקצועי. אחד מבעלי המקצוע שעבורם ביטוח זה קריטי הינו המהנדס. ישנן תביעו שיכולות להיפתח נגד מהנדסים שעשויים לגרום להם להפסדים גדולים כגון: סכנות של טעויות או השמטות אנושית ושאר תביעות מגוונות הכרוכות בזמן ביצוע עבודתם. ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים מומלצת לכל העוסקים בתחום. 

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים? אילו כיסויים חשוב לבדוק? כל זאת בשורות הבאות:

הסיכון במקצועות ההנדסה והצורך בפוליסת ביטוח מקצועי למהנדסים

ישנם כמה סוגים של מהנדסים כגון: מהנדס בניין, מהנדס חשמל ועוד. עבודת מהנדסים, הינה מורכבת וכוללת עיסוק בכל מיני סוגים של אלמנטים משוכללים וגדולים אשר עשויים להשפיע על אוכלוסיות שלמות כגון: מוסדות, בניינים, כבישים, גשרים ועוד.

עבודתו של מהנדס, חייבת להיות בעלת תכנון מקדים וקפדני במיוחד. החשיפה של מהנדסים מול לקוחות לתביעת רשלנות ונזק היא גדולה. למשל מהנדס חשמל שהתרשל בתכנון וגרם להתחשמלות ומותו של אדם, או מהנדס בניין, אשר התרשל בעבודתו וגרם נזק למבנה וכן הלאה. התביעות מגיעות לסכומי עתק ולכן, יש לשים לב כי הפוליסה תכסה את כל סוגי התביעות. זוהי פוליסה כל כך חשובה ואף עשויה להיות קריטית למהנדסים רבים.

מה מקנה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים?

מדובר בהגנה מפני תביעות נזיקין אם בגין רשלנות מקצועית ואם רשלנות של אחד העובדים. הגנה זו כוללת ייצוג משפטי וכיסוי העלויות שיידרשו מהמבוטח.

בנוסף, יש להגן על המבוטח, מפני אירועים ביטוחיים או נזקים שעשויים להיגרם לו בזמן הפרויקט. יש לשים לב כי הפוליסה של ביטוח אחריות מקצועית מהנדסים, תכלול גם ביטוח כיסוי עבור מי שנצא בשירותו של המבוטח. גם הרחבה בביטוח של חריגה מסמכות, מומלץ כי תהיה כלולה בפוליסה, כגון חריגה מסמכות בתום לב במהלך עיסוקו של המבוטח.

ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים
מה חשוב לדעת ולהכיר בפוליסת ביטוח למהנדסים?
ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים
מהנדסים חשופים לסיכון רב לתביעות עקב תכנון לקוי. ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים נועד לכסות את סיכונים וטעויות מקצועיות ולאפשר עבודה בראש שקט.​

הרחבת הפוליסה לביטוח צד שלישי למהנדסים והנדסאים

 יש לכלול בפוליסה הרחבה צד ג' שתכסה על נזקי גוף ורכוש. ביטוח אחריות מקצועית מכסה נזק שמקורו במחדל מקצועי ולא תאונות "רגילות". ביטוח צד שלישי מכסה מקרים כמו – נפילת חפץ מבניין וגרימת נזק לכלי רכב, המהנדס מיקם את הציוד שלו באתר העבודה בצורה שגרמה לעובר אורח ליפול וכד'.

ישנן שתי אפשרויות להוסיף כיסוי צד ג'. הראשונה זו הרחבה של פוליסת ביטוח אחריות מקצועית והשניה היא פוליסת צד שלישי נפרדת.

היכן מומלץ לרכוש ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים?

לסיכום, שימו לב לכל ההרחבות בפוליסה, כך שתבחרו את ההרחבות הרלוונטיות ביותר עבורכם כמהנדסים והנדסאים. יש להתייעץ עם סוכנות ביטוח ותיקה ומוכרת בתחום. סוכנות שלנו מתמחה בביטוח אחריות מקצועית למהנדסים והנדסאים. החברה קיימת כבר למעלה מ-60 שנה ומספקת את השקט הנפשי והמענה המקצועי לבעלי המקצועות החופשיים, מה שנחוץ מאוד לאנשי מקצוע מסוג זה החשופים לסיכונים גדולים.

הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח מקצועי למהנדסים
מהנדסים חשופים לסיכון רב לתביעות עקב תכנון לקוי. ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים נועד לכסות את סיכונים וטעויות מקצועיות ולאפשר עבודה בראש שקט.
דילוג לתוכן