ביטוח אחריות מקצועית ליועץ כלכלי

ביטוח ליועץ כלכלי

שתפו את העמוד:

לא מעט אנשים בוחרים להשתמש ביועצים כלכליים, יועצי השקעות, יועצי משכנתאות ובתחומים כלכליים ופיננסיים אחרים. יש מי ששוכר את שירותיהם לצרכיו הפרטיים ויש מי שעושה זאת לצרכים מקצועיים, מתוך כוונה שהיועץ יעזור לו לפתח את העסק, להתקדם מבחינה מקצועית על פי הצורך והתנאים שעומדים לרשותו. 

ליועצים כלכליים ישנו סיכון מוגבר לתביעת לקוחות בשל טענה של התרשלות מקצועית וגרימה של נזק פיננסי. מה זה ביטוח אחריות מקצועית ליועץ כלכלי, מה חשוב להכיר להבטחת כיסוי אופטימלי ושקט נפשי? כל זאת ועוד בשורות הבאות.

תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

מה זה ביטוח אחריות מקצועית ליועצים כלכליים?

אחת הנקודות שעומדות לא פעם לדיון, בשאלת הקשר העסקי שבין יועץ ללקוח ששכר אותו היא, שאלת האחריות של היועץ על התהליך והאם בכל מצב בו הלקוח איננו מקבל את מה שהוא רוצה ואיננו שבע רצון מהתוצאה הסופית, אזי שזה באחריות היועץ והאם הוא יכול לטעון שמדובר ברשלנות מקצועית. זו אחת הסיבות מדוע נכון מצד יועצים בתחומים שונים לרכוש "ביטוח יועצים כלכליים" המשמש אותם כביטוח אחריות מקצועית לתחומם.

כיצד הביטוח בא לידי ביטוי בתחומי ייעוץ?

על מנת שנוכל להסביר כיצד ביטוח אחריות מקצועית יכול לשרת יועצים כלכליים בתחומים שונים, עלינו להבין תחילה מה הרעיון שעומד ביטוח זה ולשם מה הוא נועד, באופן כללי.

ביטול לייעוץ משכנתאות זו פוליסה שאמורה להגן על בעלי מקצוע אשר נתבעים על ידי הלקוחות שלהם בטענה לרשלנות מקצועית מצידם. במידה ובעל מקצוע נתבע ונדרש לשלם פיצויים, אז הוא יכול לממש את הפוליסה ואז חברת הביטוח תממן את עלויות הפיצוי, במקום שהוא יצטרך לשלם על כך מכיסו. 

כפי שבעלי מקצוע בתחומים שונים, למשל רופאים, מטפלים, חשמלאים, אינסטלאטורים וגורמים אחרים חשופים לא פעם לתביעות במסגרת עבודתם בגין טענה לרשלנות וגרימת נזקים, אזי שגם יועצים כלכליים, ארגוניים, יועצי משכנתאות ואחרים, חשופים לטענות ולתביעות מצד הלקוחות שלהם בגין רשלנות ונזיקין.

למשל, הם חשופים לתביעות בגין טענות שהם לא סיפקו את המידע הרלוונטי, סיפקו אך לא בזמן, לא עמדו בסטנדרטים המקצועיים שנדרשו מהן, טענות למצג שווא, טענות בגין אי עמידה בהסכמים, חוסר שמירה על דיסקרטיות, אובדן מסמכים, איחור בהגשת מסמכים ועוד. אלו דברים שלקוחות יכולים לטעון ולתבוע בגינם על רשלנות מקצועית וכן על גרימת נזק שנוצר כתוצאה מכך.

כל בעל מקצוע ובתוכם גם יועצים כלכליים (הן עבור אנשים פרטיים, משפחות, אנשי עסקים או בתי עסק), יועצי משכנתאות או יועצים בכל תחום אחר, צריכים להגן על עצמם מפני תביעות אלו. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות ביטוח אחריות מקצועית שתתאים לצרכים שלהם.

ביטוח ליועץ כלכלי
יועצים כלכליים כמו יועצי משכנתא, יועצי השקעות, יועצים ארגוניים וכד' חשופים לתביעות בגין רשלנות או מחדל מקצועי שהתרחש במהלך טיפול בלקוחותיהם. לשם כך רצוי לרכוש ביטוח מקצועי יעודי שיאפשר עבודה בראש שקט.​

דגשים חשובים שחובה לבדוק בביטוח של יועצים כלכליים

ישנם מספר דגשים שחשוב מאוד ליועץ לוודא לפני רכישת הביטוח. על מנת שיהיה ניתן ליהנות מהפוליסה באופן מלא ומדויק, חשוב לשים לב למספר דגשים:

ביטוח אחריות מקצועית לא יכול למנוע תביעה, זאת יכול לעשות רק עורך דין שמייצג את היועץ בפני בית המשפט, אך הפוליסה כן חיונית מאחר והיא מונעת מהיועץ את הצורך לשאת בעלויות הפיצוי בעצמו. במקום שהוא יצטרך לשלם על כך מכיסו הפרטי, אזי שהוא יכול לממש את הפוליסה, בהתאם לתנאים שלה, וכך חברת הביטוח תישא בהוצאות הפיצויים שיידרשו ממנו.

גובה גבול האחריות – כל בעל מקצוע, ובפרט יועץ עסקי צריך להחליט מה יהיה גובה גבול האחריות שהוא ירצה שהפוליסה תכיל. הגובה ייקבע בהתאם לאופי השירותים והעלויות שמספק היועץ. באופן טבעי גובה הגבול יקבע גם את סכום הפרמיה שעל המבוטח לשלם.

השתתפות עצמית – כמו בכל מקרה של רכישת פוליסת ביטוח, יש לשים לב מה גובה ההשתתפות העצמית הנדרשת מהמבוטח בהתאם לאופי הפוליסה וסוג הכיסויים שהיא כוללת.

ביטוח לתקופה רטרואקטיבית – תחום הייעוץ, בדומה לתחומים אחרים, אינם משפיעים רק בנקודת ההווה, אלא גם משפיע בנקודות אחרות בזמן. כלומר, מאוד ייתכן שלקוח מסוים שהיועץ סיים לעבוד איתו, יחליט לתבוע אותו בגין עבודה שהוא ביצע עבורו לפני זמן מה, בגלל הנזק שנגרם לו כעת. פוליסת הביטוח צריכה להכיל גם תביעות רטרואקטיביות.

מחזור הכנסות שנתי – פוליסת הביטוח צריכה להתייחס למחזור השנתי של היועץ והכיסויים צריכים להיות מושפעים מכך, זאת על מנת שהיועץ לא ייפגע מבחינה כלכלית.

רציפות הביטוח – חשוב להקפיד על כך שהביטוח יהיה רציף וקבוע ולא יהיו נקודות זמן בהם היועץ יהיה חשוף לתביעות אך לא יהיה מבוטח.

לסיכום, כל אדם שעוסק בתחום הייעוץ בעולם הפיננסי, הכלכלי, יהיה נכון מצידו לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית ליועצים כלכליים, בדיוק כמו כל בעל מקצוע אחר שעובד בשוק החופשי. לשם כך, אנחנו ממליצים לכם לפנות אלינו ולקבל מיד על פוליסות ביטוח המותאמת לצרכים שלכם. אצלנו בחברת אנגלמן, תוכלו ליהנות מפוליסות אטרקטיביות, ניסיון, אמינות ושירות אישי ומסור.

הצעת מחיר לביטוח ליועץ כלכלי

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח מקצועי ליועצים כלכליים
יועצים כלכליים כמו יועצי משכנתא, יועצי השקעות, יועצים ארגוניים וכד' חשופים לתביעות בגין רשלנות או מחדל מקצועי שהתרחש במהלך טיפול בלקוחותיהם. לשם כך רצוי לרכוש ביטוח מקצועי יעודי שיאפשר עבודה בראש שקט.
דילוג לתוכן