ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר

ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר

שתפו את העמוד:
תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

כל מדריכי הכושר אשר באים במגע עם מתאמנים מחזיקים באחריות למקרה נזק כלפיהם מתוקף עיסוקם, בין אם זו אחריות לרכוש שלהם ובוודאי אחריות לגוף שלהם. לשם כך, מאמני הכושר חייבים להחזיק ברשותם ביטוח אחריות מקצועית וצד ג' למקרה בו תוגש נגדם תביעה.  

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר ומהם הדגשים שצריך להכיר? הכל בשורות הבאות:

הצורך בביטוח למאמני כושר והסיכון לתביעת נזיקין

כל בעלי המקצועות החופשיים ומאמני הכושר בפרט מחזיקים בסיכון של תביעה לפי דיני הנזיקין במצבים בהם נגרמים נזקי גוף, נזקים נפשיים ונזקי רכוש כלפי הלקוחות במסגרת הפעילות העסקית. הביטוח מיועד למדריכי כושר שעובדים באופן עצמאי, מאמני כושר אישיים אשר מגיעים אל בית הלקוח או או בפארק ציבורי, ובין אם מדובר במאמני כושר שכירים במכונים ומועדוני כושר.

הסיכון שעומד בפני מאמן כושר הוא, שהתוכנית עלולה לא להתאים למתאמן ברמת המאקרו ולגרום לו נזק גופני או נפשי, וברמת המיקרו, ייתכן מאוד שבעת האימון ייגרם לו נזק מסוים, בין אם הוא יבוא לידי ביטוי בזמן האימון ובין אם הוא יבוא לידי ביטוי לאחר מכן, בשלבים מתקדמים יותר.

הפתרון לכך, הוא ביטוח אחריות מקצועית עבור מאמני כושר. מדובר על ביטוח מותאם ספציפית לצרכים של מאמני כושר. הוא מספק הגנה עבור מאמנים מפני תביעות כאלה ואחרות, כך שאם חס וחלילה הם נתבעים, אז שהם לא יישאו בהוצאות הפיצויים אלא חברת הביטוח תישא בהן.

אילו תביעות יכולות להיות מוגשות כנגד מאמני כושר?

ניתן למצוא מגוון רחב של תביעות אשר מוגשות כנגד מאמני כושר במצבים שונים. אנחנו נציג מספר דוגמאות בולטות:

ביטוח למאמני ספורט

האם מאמני כושר שכירים צריך לרכוש ביטוח?

בעיקרון מרבית התביעות כנגד מאמני הכושר מוגשות עקב נכות זמנית או קבועה של הלקוח כתוצאה מאימון בודד או תוכנית אימונים שלמה. במהלך תביעה שכזו, המתאמן הניזוק יבקש לתבוע את המאמן בעבור הנזקים שנגרמו לו. סכומים התביעות יכולים להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר. 

חשוב לדעת שכאשר נגרם נזק רציני למתאמן, סביר להניח שהוא יתבע את כל הגורמים המעורבים בתמונה. המתאמן יגיש תביעה גם כנגד מכון הכושר או הסטודיו וגם כנגד המאמן שהיה נוכח במשמרת. הבעיה העיקרית של המאמנים השכירים במצב זה היא שלא תמיד ניתן לדעת אם המכון מבטח באופן מפורש את המאמן השכיר או אפילו אם פוליסת הביטוח של המכון בכלל בתוקף ולא בוטלה עקב אי תשלום (אי אפשר באמת לדעת). ולכן, רצוי תמיד לרכוש ביטוח אחריות מקצועית למאמנים גם למדריכי כושר שכירים ובמיוחד לעצמאיים בתחום!

ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר
מאמני כושר חשופים לסיכון רב לתביעות עקב פציעות של מתאמנים. ביטוח אחריות מקצועית למאמנים נועד לכסות את סיכונים וטעויות מקצועיות ולאפשר עבודה בראש שקט.

אילו מקצועות ספורט אנחנו מבטחים?

ניתן למצוא מגוון רחב של מקצועות ותעודות הסמכה שונות בענף הכושר. אנחנו מבטחים כל מאמן באופן אישי על פי תעודת ההסמכה שלו, הצורך ובהתאם לסוג הפוליסה שהמאמן מבקש לרכוש. להלן רשימת מקצועות לדוגמה שאנו מבטחים:

ביטוח למאמני אומנויות לחימה
ביטוח למאמני כושר אישיים
ביטוח למדריכי שחיה
מאמני יוגה
מאמני פילאטיס
משחקי כדור
בנוסף אנו מבטחים גם את המקצועות הבאים:

חשוב להדגיש, לכל סוג של מאמן או מדריך, מוצעת פוליסת ביטוח אחריות אישית מותאמת על פי סוג המקצוע והצרכים שלו. בהחלט ייתכן, שמדריכים ומאמנים בתחומים מסוימים ייאלצו לשלם מחיר גבוה יותר מאשר בתחומים אחרים עקב רמות סיכון שונות שיש במקצוע הספורט הספציפי.

דגשים חשובים בביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר

לפני שניגשים לרכוש פוליסה לביטוח אחריות מקצועית עבור מאמני כושר או בכל תחום ספורטיבי אחר יש לבחון מספר נקודות:

בעידן בו יותר ויותר אנשים עוסקים בפעילות ספורטיבית כזו או אחרת, הן באופן אישי והן באופן קבוצתי, הרי שאנחנו יכולים למצוא הרבה יותר מאמנים ומדריכים. על מנת שהם לא ימצאו את עצמם ללא כיסוי וללא ביטוח, חשוב מאוד לפנות אל סוכן ולרכוש ביטוח אחריות מקצועית. כך אפשר להגן מפני תביעות בגין רשלנות ונזקים, פיזיים, נפשיים, הן כעת והן בעתיד הרחוק.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח מקצועי למאמני כושר
מאמני כושר חשופים לסיכון רב לתביעות עקב פציעות של מתאמנים. ביטוח אחריות מקצועית למאמנים נועד לכסות את סיכונים וטעויות מקצועיות ולאפשר עבודה בראש שקט.
דילוג לתוכן