ביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן

ביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן

שתפו את העמוד:

עוסקים במקצועות תיווך המקרקעין? חשוב שתדעו – ביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן יכול להציל אתכם במקרה בו הוגשה כנגדכם תביעת רשלנות מקצועית. עיסוק בנדל"ן משמעותו סכומי התביעה מאוד גבוהים וחשוב להיערך למקרה של תביעה בהקדם. אז מה עושים? קראו את המאמר הבא לקבלת תשובות.

מתווכי נדל"ן חשופים לתביעות מצד הלקוחות כתוצאה מהפרת חובה מקצועית הנובעת מרשלנות, טעות, טיפול חסר ו/או השמטה בתום לב. 

מתווך נדל"ן, כמו בעלי מקצועות חופשיים אחרים, חייב להגן על עצמו מפני אירועים הנגרמים בגלל הפרת חובתו המקצועית, לכן מומלץ לרכוש ביטוח אחריות מקצועית למתווך נדל"ן, זו פוליסה המכסה סיכונים רבים ומגוונים וכוללת בין השאר גם כיסוי הוצאות משפטיות.

בשורות הבאות ריכזנו את כל המידע שצריך להכיר על ביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן

מה זה ביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן?

מתווך נדל"ן מחויב לכללים המחייבים שנקבעו בחוק המתווכים במקרקעין, התשנ"ו-1996. החוק קובע כי רק מתווך בעל רישיון תיווך בתוקף רשאי לעסוק בתיווך מקרקעין, כמו כן החוק מגדיר את התנאים לקבלת רישיון תיווך, כללי חובת הגינות וזהירות, זכאות לדמי תיווך ועוד.

הקפדה על הכללים שנקבעו בחוק מפחיתה משמעותית את הסיכון לתביעות בגין רשלנות מקצועית, עם זאת התפקיד של מתווך נדל"ן מעמיד אותו בסיטואציות מורכבות, למשל עוגמת נפש או טעות רשלנית בשוגג, לכן אין לוותר על ביטוח אחריות מקצועית המיועד למתווכי נדל"ן. 

חשוב לציין כי הביטוח מיועד הן למתווכי נדל"ן עצמאיים והן למשרדי תיווך המעוניינים לבטח את המתווכים העובדים בעסק שלהם. מתוקף תפקידו של מתווך נדל"ן עליו לספק שירות ללקוחות, לעסוק במסמכים בעלי אופי משפטי ולמעשה הוא עומד בתווך בין שני הצדדים לעסקה – המוכר והקונה.

לכן, כל מתווך נדל"ן חשוף לתביעות מצד המוכר או משכיר הנכס ומצד המשכיר או הקונה, לרוב בגלל עוגמת נפש של אחד הצדדים או בגלל טעות בתום לב. 

חשוב לזכור כי כל עסקת נדל"ן כרוכה בסכומי כסף גבוהים, ובהיעדר ביטוח למתווכי נדלן אנשי המקצוע חשופים להוצאות גבוהות, הן לצורך מימון ההגנה המשפטית והן לתשלומי פיצוי לתובעים. בנוסף, הם עלולים לסבול מאובדן הכנסה ומפגיעה במוניטין וביכולת לעסוק בתחום התיווך.

הצעת ביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן
במהלך עסקת תיווך נכסים חלים סיכונים החושפים את המתווך לתביעות רשלנות מקצועית. פנו לצוות המקצוענים שלנו לקבלת הצעת ביטוח למתווכים שתבטיח לכם שקט נפשי.​

מהם הסיכונים המקצועיים שהפוליסה מכסה?

ביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן מעניק הגנה מקיפה למתווך או לעובד מטעמו, הפוליסה מכסה בין היתר את הסיכונים המקצועיים הבאים:

כדאי לדעת כי הפוליסה אינה מכסה את מתווך הנדל"ן במקרים בהם פעל מתוך כוונת זדון כלפי הלקוח, במעשי מרמה, במצג שווא ובמחדלים פליליים. כמו כן, הפוליסה אינה מגנה על המתווך במקרי מעילה בכספים או באמון ובמקרים נוספים.

מדוע כדאי לרכוש פוליסת ביטוח למתווכים מסוכנות ביטוח מקצועית?

רכישת ביטוח אחריות מקצועית למתווך נדל"ן מחייבת פגישת הכרות ואפיון הסיכונים במסגרת עבודתו של המתווך. סוכנות ביטוח המתמחה בביטוח אחריות מקצועית מתאימה את הפוליסה למאפייניו ולצרכיו הייחודיים של המבוטח. אין לוותר על ייעוץ מקצועי כיוון שישנם סיכונים רבים אליהם יש להתייחס, ולכלול אותם בביטוח החשוב.

הפוליסה מעניקה שקט נפשי, הגנה מיטבית בפני מגוון אירועים וסיכונים אפשריים, והגנה חשובה על מקור ההכנסה של המתווך או המשרד. לכן חשוב להתאים את הביטוח בעזרת סוכן מנוסה – בהתאמה מושלמת לסיכונים האפשריים ו/או למאפייני משרד התיווך.

בנוסף, סוכנות ביטוח מקצועית תוכל להעניק פתרונות משלימים למשרדי תיווך כמו למשל ביטוח עסק שיתן כיסוי גם למקרה של פריצה, שריפה או נזק לצד ג' במשרד התיווך.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח מקצועי למתווכי נדל"ן
במהלך עסקת תיווך נכסים חלים סיכונים החושפים את המתווך לתביעות רשלנות מקצועית. פנו לצוות המקצוענים שלנו לקבלת הצעת ביטוח למתווכים שתבטיח לכם שקט נפשי.
דילוג לתוכן