ביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן

עוסקים במקצועות תיווך המקרקעין? חשוב שתדעו – ביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן יכול להציל אתכם במקרה בו הוגשה כנגדכם תביעת רשלנות מקצועית. עיסוק בנדל"ן משמעותו סכומי התביעה מאוד גבוהים וחשוב להיערך למקרה של תביעה בהקדם. אז מה עושים? קראו את המאמר הבא לקבלת תשובות.

מתווכי נדל"ן חשופים לתביעות מצד הלקוחות כתוצאה מהפרת חובה מקצועית הנובעת מרשלנות, טעות, טיפול חסר ו/או השמטה בתום לב. מתווך נדל"ן, כמו בעלי מקצועות חופשיים אחרים, חייב להגן על עצמו מפני אירועים הנגרמים בגלל הפרת חובתו המקצועית, לכן מומלץ לרכוש ביטוח אחריות מקצועית למתווך נדל"ן, זו פוליסה המכסה סיכונים רבים ומגוונים וכוללת בין השאר גם כיסוי הוצאות משפטיות.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית:

לשיתוף העמוד:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

לחצו כאן לניווט מהיר:

מה זה ביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן?

מתווך נדל"ן מחויב לכללים המחייבים שנקבעו בחוק המתווכים במקרקעין, התשנ"ו-1996. החוק קובע כי רק מתווך בעל רישיון תיווך בתוקף רשאי לעסוק בתיווך מקרקעין, כמו כן החוק מגדיר את התנאים לקבלת רישיון תיווך, כללי חובת הגינות וזהירות, זכאות לדמי תיווך ועוד.

הקפדה על הכללים שנקבעו בחוק מפחיתה משמעותית את הסיכון לתביעות בגין רשלנות מקצועית, עם זאת התפקיד של מתווך נדל"ן מעמיד אותו בסיטואציות מורכבות, למשל עוגמת נפש או טעות רשלנית בשוגג, לכן אין לוותר על ביטוח אחריות מקצועית המיועד למתווכי נדל"ן. חשוב לציין כי הביטוח מיועד הן למתווכי נדל"ן עצמאיים והן למשרדי תיווך המעוניינים לבטח את המתווכים העובדים בעסק שלהם.

מתוקף תפקידו של מתווך נדל"ן עליו לספק שירות ללקוחות, לעסוק במסמכים בעלי אופי משפטי ולמעשה הוא עומד בתווך בין שני הצדדים לעסקה – המוכר והקונה. לכן, כל מתווך נדל"ן חשוף לתביעות מצד המוכר או משכיר הנכס ומצד המשכיר או הקונה, לרוב בגלל עוגמת נפש של אחד הצדדים או בגלל טעות בתום לב. חשוב לזכור כי כל עסקת נדל"ן כרוכה בסכומי כסף גבוהים, ובהיעדר ביטוח למתווכי נדלן אנשי המקצוע חשופים להוצאות גבוהות, הן לצורך מימון ההגנה המשפטית והן לתשלומי פיצוי לתובעים. בנוסף, הם עלולים לסבול מאובדן הכנסה ומפגיעה במוניטין וביכולת לעסוק בתחום התיווך.

מהם הסיכונים המקצועיים שהפוליסה מכסה?

ביטוח למתווכי נדל"ןביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן מעניק הגנה מקיפה למתווך או לעובד מטעמו, הפוליסה מכסה בין היתר את הסיכונים המקצועיים הבאים:

  • אובדן מסמכים או אמצעי מידע אחרים במסגרת עבודתו של המתווך.
  • הפרת חובה מקצועית בתום לב שמקורה ברשלנות, טעות או השמטה.
  • כיסוי הוצאות ההגנה המשפטית לטיפול בתביעות.
  • כיסוי האחריות השילוחית של המתווך עקב מעשיו ו/או מחדליו של נציג מטעמו.

כדאי לדעת כי הפוליסה אינה מכסה את מתווך הנדל"ן במקרים בהם פעל מתוך כוונת זדון כלפי הלקוח, במעשי מרמה, במצג שווא ובמחדלים פליליים. כמו כן, הפוליסה אינה מגנה על המתווך במקרי מעילה בכספים או באמון ובמקרים נוספים.

מדוע כדאי לרכוש  פוליסת ביטוח למתווכים מסוכנות ביטוח מקצועית?

רכישת ביטוח אחריות מקצועית למתווך נדל"ן מחייבת פגישת הכרות ואפיון הסיכונים במסגרת עבודתו של המתווך. סוכנות ביטוח המתמחה בביטוח אחריות מקצועית מתאימה את הפוליסה למאפייניו ולצרכיו הייחודיים של המבוטח. אין לוותר על ייעוץ מקצועי כיוון שישנם סיכונים רבים אליהם יש להתייחס, ולכלול אותם בביטוח החשוב.

הפוליסה מעניקה שקט נפשי, הגנה מיטבית בפני מגוון אירועים וסיכונים אפשריים, והגנה חשובה על מקור ההכנסה של המתווך או המשרד. לכן חשוב להתאים את הביטוח בעזרת סוכן מנוסה – בהתאמה מושלמת לסיכונים האפשריים ו/או למאפייני משרד התיווך.

לשיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר

אנגלמן ביטוח

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

כתבות שנוספות שאולי יעניינו אותך:

שינוי גודל גופנים