ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות

ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות

שתפו את העמוד:

מעסיקים כיום מחויבים למנות ממונה בטיחות בתוך העסק או הארגון. זהו תפקיד חשוב מעין כמוהו, על ממונה הבטיחות להכיר בסיכונים שקיימים בארגון, להתריע עליהם ולהדריך מנהלים ועובדים כאחד איך להתנהל אל מול הסיכון הבטיחותי.

ממונה בטיחות שלא זיהה סיכון מסוים ועובד נפגע ממנו, עלול להיתבע בידי המעסיק או העובד שנפגע בגין רשלונותו, גם אם קרתה בשוגג. כדי שממונה הבטיחות יוכל לקבל הגנה כספית בעת תביעה עליו לדאוג לעצמו לביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות. על ביטוח זה נדבר בכתבה הבאה.

מהו ביטוח אחריות מקצועית וצד ג' לממונה בטיחות ומה תפקידו?

משנת 1996 קיימות תקנות המחייבות עסקים, חברות וארגונים למנות ממונה בטיחות. לממונה הבטיחות יש שני כובעים, האחד לדאוג לבטיחות העובדים מפני סיכונים פיזיים שקיימים במקום העבודה והכובע השני לדאוג לעובדים מפני סיכונים בריאותיים שנובעים מהעבודה עצמה. כך לדוגמא, אם מדובר במפעל שבו יש עבודה עם מתח גבוה, על ממונה הבטיחות להציף סיכון זה ולדאוג לתקנות ארגוניות ומיגונים עבור העובדים שעוסקים בתחום.

סיכונים נוספים ששכיחים במקומות עבודה שונים הם סיכוני רעש ועבודה עם חומרים מסוכנים. במקרים אלו על ממונה הבטיחות לשלוח את העובדים אחת לתקופה לבדיקות אצל רופא תעסוקתי על מנת למנוע בעיות שמיעה או מחלות שונות שנובעות מחומרים מסוכנים אלו.

לממונה הבטיחות קיימת אחריות גדולה מאוד בשמירה על בטיחות העובדים בטווח הקצר והארוך ותחומי האחריות שלו הם רבים. עליו לזהות בתוך הארגון כל מפגע שעלול לסכן וכמו כן, להכיר היטב את התפקידים השונים ואופי עבודתם. מדובר במערך שלם של זיהוי המפגע, מציאת פיתרון בטיחותי הולם, בדיקות תקופתיות והדרכות שוטפות לעובדים. זהו תפקיד גדול מאוד עם המון אחריות.

ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות
ממוני בטיחות מחזיקים בסיכון מיוחד של תביעות בעקבות נזק לעובדים. לשם כך חשוב מאוד לרכוש ביטוח אחריות מקצועית לאותם אחראי בטיחות. צרו עם צוות המקצוענים שלנו קשר לקבלת הצעה.​

מהם הסיכונים שקיימים עבור ממונה הבטיחות?

אחד הסיכונים הגדולים ביותר שקיימים עבור ממונה הבטיחות הוא חוסר זיהוי מפגע בטיחותי, התראה עליו ותכנית פעולה מסודרת למיגור שלו.

מפגע שלא זוהה וגרם לנזק לעובד עלול להביא לתוצאות שאינן ברות שינוי. כך לדוגמא, אם בארגון קיים ארון חשמל שאינו מסודר עם חוטים קרועים שעלולים להביא לקצר חשמלי ולהתחשמלות, וממונה הבטיחות לא דאג לזהות אותו כמפגע, לסדר אותו או לפחות להודיע כי זה אזור מסוכן, ארון זה עלול לפגוע בעובד שנגע בחוטים בטעות ולגרום לנזק בלתי הפיך.

במצב זה העובד יכול לתבוע את ממונה הבטיחות בתביעת נזיקין. דוגמא נוספת ששכיחה אף היא מדברת על עבודה עם חומרים מסרטנים המחייבים מיגון מסוים. היה ועובד עשה עבודתו ללא מיגון מסודר שהקנה ממונה הבטיחות וכתוצאה מכך חלה בסרטן, יוכל העובד לתבוע את ממונה הבטיחות בגין רשלנות בתפקידו. אלו רק שתי דוגמאות, אך מדובר בסכנות רבות שפוקדות ארגונים והם מחייבים התייחסות ונקיטת צעדים שמונעים מהעובדים להסתכן.

חשוב להבין כי תביעת נזיקין היא תביעה חמורה שגוררת עימה הוצאות כספיות גבוהות מאוד המגיעות למאות אלפי שקלים. ממונה בטיחות שנתבע בתביעת נזיקין עלול לאבד את מקום עבודתו וגם לשלם מאות שקלים על הנזק שנגרם לעובד ועל הוצאות המשפט.

על אף הזהירות הרבה שנוקטים ממוני הבטיחות והרצינות שבה הם מבצעים את תפקידם, תופעת הרשלנות ותביעות הנזיקין עדיין קיימת וחשוב שממונה הבטיחות ידאג לביטחונות שיגנו עליו במקרים של תביעות.

ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות, ביטוח חובה שכדאי לכל העוסקים במקצוע

כמו שאתם מבינים, מדובר במקצוע המביא עימו סיכונים רבים וניתן לעשות בו טעויות לא בכוונה תחילה. ממוני הבטיחות כמובן מעוניינים להגיע למצב שבו הם מזהים את כל מפגעי הבטיחות ושומרים על העובדים בצורה הטובה ביותר, אך למרות ערנותם ורצינותם, עדיין קיימים בכל שנה מקרים של רשלנות.

ביטוח לאחראי בטיחות בארגון

אם אתם אלו שאחראים על הבטיחות בארגון שלכם, אל תקחו ריזיקות וכבר היום בטחו את עצמכם בביטוח לממונה בטיחות. כך תוכלו לישון בשקט ולדעת שגם אם נתבעתם בתביעת נזיקין, יש לכם איך להתמודד עם ההוצאות הכספיות. ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות הוא ביטוח אשר ידאג לכסות נזקי גוף, רכוש ונזקים שונים שנגרמו לצד שלישי.

נקודות חשבות שחשוב להכיר בביטוח מקצועי לממוני בטיחות:

חשוב לציין כי ביטוח זה נחשב כיום לסיכון מיוחד ולכן חברות הביטוח בארץ ממעטות לבטח בגינו. אנו בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו עוסקים רבות בנושא של ביטוחי אחריות מקצועית ואנו מכירים היטב את סיכוני המקצוע. סוכני הביטוח המקצוענים שלנו עושים שיתופי פעולה עם חברות ביטוח מחו"ל שכן מבטחות בגין סיכון מיוחד זה.

כמו כן, אנו דואגים כי הביטוח יקנה לכם גבולות אחריות רחבים לכלל הסיכונים הקיימים ורצף ביטוחי למקרים בהם העובד תבע אתכם לאחר מספר שנים.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית לממוני בטיחות

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח לממונה בטיחות
ממוני בטיחות מחזיקים בסיכון מיוחד של תביעות בעקבות נזק לעובדים. לשם כך חשוב מאוד לרכוש ביטוח אחריות מקצועית לאותם אחראי בטיחות. צרו עם צוות המקצוענים שלנו קשר לקבלת הצעה.
דילוג לתוכן