ביטוח אחריות מקצועית ליועץ מס

ביטוח אחריות מקצועית ליועצי מס

שתפו את העמוד:

לאחרונה אנו עדים לכך כי תביעות משפטיות של לקוחות נגד יועצי מס רק עולות והצורך ברכישת ביטוח אחריות מקצועית ליועצי מס מתגבר עם השנים. הטענות של הלקוחות כלפי יועצי המס, הינם נזקים שנעשו להם בגין רשלנות מקצועית והפסדים ממוניים עקב עבודתם הלקויה של היועצים.

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית לייעוץ מס? אילו כיסויים חשוב לבדוק? כל זאת בשורות הבאות:

הסיכון המקצועי של יועץ המס והצורך בביטוח

כל בעל מקצוע חופשי כמו יועץ מס, חשוף לתביעות רשלנות מקצועית ויהיה להגן על עצמו מתביעות אלה באמצעות ביטוח אחריות מקצועית ליועצי מס. לאחרונה, גדלה המודעות לרכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, לא רק בקרב יועצי מס, כי אם בקרב כל בעלי המקצועות החופשיים.

דוגמא לתביעת רשלנות מקצועית נגד יועץ מס הינה כדלקמן: יועץ מס, הגיש בשם הלקוח שאותו הוא מייצג הצהרת הון למס הכנסה. במסגרת הצהרת ההון, שכח יועץ המס לכלול נתונים שקיבל מלקוחו. כאשר התבקש אותו לקוח להגיש הצהרת הון נוספת לאחר כמה שנים, נאמר לו, כי קיים פער בין ההצהרות ולכן רשויות מס הכנסה, חייבו את אותו הלקוח לשלם מס בגין הכנסה נוספת שלטענתם לא הצהיר עליה. כאן זה לבטח נהיר לכולם, כי אלמלא הטעות שאותה ביצע יועץ המס, מס הכנסה לא היה מחייב את הלקוח במס וכאן באה לביטוי רשלנותו של יועץ המס.

מהם הכיסויים המומלצים ברכישת ביטוח אחריות מקצועית ליועצי מס?

ישנם מקרים שבהם הלקוחות צודקים, אך ישנם מקרים, אשר בהם הלקוחות מוצאים עילה לסחיטת כספים באמצעות תביעות שאין להן אפילו עילה מוצדקת. האחריות המקצועית של יועץ המס מתעוררת, כאשר נגרם נזק לצד ג' נזק פיננסי ללקוח עצמו.

חשוב כי ליועץ המס, תהיה פוליסת ביטוח ליועצי מס בתוקף כאשר גבולות האחריות (סכומי הביטוח) במקרה תביעה תהיה מספיקה בכדי לאפשר פיצוי צד ג'. ככלל – ככל שגבולות האחריות יהיו גבוהים יותר, כך גם מחיר הביטוח יעלה בהתאמה.

ביטוח ליועץ מס

הדרך הנכונה לבחור את גובה הכיסויים היא לרכוש גבולות אחריות בסכומים אשר תואמים את גובה הסיכון של יועצי המס מול לקוחותיהם, מחזור ההכנסות של יועץ המס ועוד. מומלץ להתייעץ עם סוכנות הביטוח בכדי להתאים את הסכומים בצורה הטובה ביותר.

בנוסף לגבולות האחריות לכיסוי מומלץ לכלול גם הרחבה בגין שיפוי על אובדן מסמכים, הרחבה לנזקים פיזיים לצד ג' ועוד. כמו כן, ניתן לבחור כיסויים נוספים כגון: כיסוי למקרה של אי יושר עובדים וכן,כיסוי נוסף בפוליסה להוצאת דיבה ולשון הרע.

בכל רכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, יש הציג תעודת הסמכה, אשר מעידה כי יועץ המס מוסמך.

ביטוח אחריות מקצועית לייעוץ מס
יועצי מס חשופים לסיכון רב לתביעות עקב טעויות מקצועיות. ביטוח אחריות מקצועית ליועצי מס נועד לכסות את סיכונים וטעויות מקצועיות ומאפשר עבודה בראש שקט.

החשיבות של חוקי ההתיישנות בתביעה ורכישת כיסוי רטרואקטיבי

כאשר יועץ מס רוכש פוליסת ביטוח מקצועי ליועצי מס, עליו לדעת מהי תקופת ההתיישנות של במקרים של תביעה.

במידה וחלילה ישנה תביעה רשלנות, מדובר על 3 שנים ממועד קרות מקרה הביטוח. יש למנות את תקופת ההתיישנות של 3 שנים, מיום שבו הוגשה התביעה. מתקופה זו, עומדת למבוטח תקופה של 3 שנים להגיש את תביעתו לשיפוי מחברת הביטוח שבה היה מבוטח.

ישנן יתרונות בולטים ברכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, אשר מיועדת ליועצי מס למשל הפוליסה מכסה הוצאות עבור הגנה משפטית מתביעות שהוגשו באמצעות צד ג' בגין רשלנות מקצועית או שלמבוטח נגרם נזק מהעובד שהעסיק בחברתו.

ולכן, כאשר מחליפים בין חברות ביטוח חשוב לוודא כיסוי המבוטח באופן רטרואקטיבי, בשל נזק שנגרם טרם התחלת הפוליסה וזאת בלבד, אם המקרה לא היה מוכר למבוטח, אך התביעה הוגשה בזמן תקופת הביטוח ולמבוטח למעשה, הייתה פוליסה ברת תוקף, של רשלנות מקצועית.

יש לציין, כי שיפוי המבוטח בגין נזקים תקפים לגבול תקופת הפוליסה. יש לדעת נקודה חשובה, כי גם אם יועץ המס פרש מהמקצוע, חשוב כי ליועץ המס, תהיה פוליסה תקפה לביטוח אחריות מקצועית בגין העבר.

היכן מומלץ לרכוש ביטוח אחריות מקצועית ליועצי מס?

יש לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית ליועצי מס מסוכנות ביטוח שמתמחה בביטוחים מסוג זה. אחת מסוכנויות הביטוח הידועות והוותיקות  בתחום, הינה סוכנות  ביטוח אנגלמן ובניו בע"מ, הסוכנות קיימת מזה 70 שנה ומנוהל ע"י הדור השלישי של המשפחה. סוכני הביטוח מקצועיים תמיד ישמחו לייעץ ולהתאים את פוליסת הביטוח שתותאם אישית לכל יועץ מס.

הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית ליועצי מס

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח ליועצי מס
יועצי מס חשופים לסיכון רב לתביעות עקב טעויות מקצועיות. ביטוח אחריות מקצועית ליועצי מס נועד לכסות את סיכונים וטעויות מקצועיות ומאפשר עבודה בראש שקט.
דילוג לתוכן