ביטוח אחריות מקצועית למדריך טיולים

ביטוח אחריות מקצועית למדריכי טיולים

שתפו את העמוד:

מדריך טיולים ותיירים, תפקידו בא לידי ביטוי בהדרכה בשטח ועבודה עם קבוצות מטיילים.  כמו כל בעל מקצוע, מוטב לעוסקים בתחום לרכוש ביטוח אחריות מקצועית למדריכי טיולים. כיצד עובד הביטוח ומה חשוב להכיר במאמר הבא:

מהו ביטוח אחריות מקצועית וצד ג' למדריכי טיולים?

מורי הדרך חשופים לשורה ארוכה של סיכונים בשל היותם עם קבוצות המטיילים בשטח הפתוח וישנה אחריות כבדה שהם נוטלים על עצמם כגון: פציעה של אחד מהמטיילים, כתוצאה  מתכנון לקוי של מסלול הטיול, נזק לרכוש המטיילים ועוד.

זו הסיבה כי כל מורה דרך, חייב לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למדריכי טיולים. על מנת לרכוש פוליסת אחריות מקצועית, אשר מיועדת למורי דרך יש להיות בעל הסמכה ממוסד מוכר.

ביטוח אחריות מקצועית למדריכי תיירים
מדריכי טיולים ומורי דרך חשופים לסיכונים רב של תביעות נזקי גוף ורכוש של לקוחותיהם. צרו קשר עם צוות המומחים שלנו לקבלת הצעה לביטוח מקצועי.

כיסויים חשובים בביטוח מקצועי של מורי דרך ומדריכי טיולים

הזמן הנכון לרכוש ביטוח למורי דרך הוא בסיום הקורס וקבלת ההסמכה. פוליסת ביטוח למורי רך היא ייחודית ואף כוללת שורה ארוכה של כיסויים מתאימים. למעשה מומלץ, כי למורי הדרך תהיה פוליסת ביטוח אחרות מקצועית אשר כוללת גם ביטוח צד ג'. והכוונה היא למטייל שנפגע או שרכושו נפגע. למעשה, מורה דרך הוא תפקיד די מורכב, אשר דורש גיבוי ביטוחי מלא ככל הניתן.

להלן מספר נקודות שחשוב להכיר בביטוח ולבדוק כאשר בודקים הצעות לביטוח:

גבול אחריות מספיק גבוהה

יש לדעת מה גבול האחריות בפוליסה (גובה הכיסוי הביטוחי) סכום זה בינו למעשה הסכום אשר מעמידה לרשותכם חברת הביטוח במקרה של תבעה. יש לבדוק שאתם רוכשים סכום, אשר יספיק במידה ותוגש תביעה נגדכם.

תאריך הכיסוי של הפוליסה

תקופת ההתיישנות לפי חוק הינה 3 שנים בגין נזקי רכוש ו-7 שנים בגין נזקי גוף ולעיתים גם הרבה יותר במקרים מסויימים. כאשר בוחנים רכישת ביטוח אחריות מקצועית חדש, יש להתייחס לנושא הכיסוי הביטוחי גם לאחר הפסקת העבודה בתחום, לפוליסות הקודמות והתאריך הרטרואקטיבי שלהם, על מנת למנוע אי כיסוי.

גובה ההשתתפות העצמית

כמובן שקיימת השתתפות עצמית של מורה הדרך, כאשר סכום זה יצוין בפוליסה. יש לוודא, שסכום ההשתתפות העצמית סביר ואינו דורש ממדריך הטיולים, להכניס ידיים לכיסים עמוקים במקרה של אירוע תביעה.

לשקול רכישה של ביטוח נוסף למדריך הטיולים עצמו

בנוסף, יש לציין כי גם מורי הדרך עצמם חשופים לפגיעות. אנו מציעים לכם לרכוש ביטוח תאונות אישיות (פוליסה נפרדת) הפוליסה תעניק לכם פיצוי כספי בגין תאונה אשר גרמה למוות, נכות, שברים, כוויות, מצב סיעודי והיא אף כוללת פיצוי כספי יומי, בעת אשפוז בבית חולים ואובדן כושר עבודה כתוצאה מהתאונה.

כיסוי ביטוחי הוא בגדר חובה למורי הדרך ומדריכי התיירים

לצערנו, תאונות קורות כל הזמן וכולנו חשופים לפגיעות ובמיוחד מורי דרך ומדריכי תיירים. יש לדאוג כי ביטוח למדריכי תיירים ולמורי דרך יהיה בעל כיסוי רחב, כאשר גם המורה דרך או מדריך התיירים יהיה מכוסה מפגיעות.

אם תחשבו לרגע, כל טיול שאתם יוצאים אליו אם הוא אתגרי או לא, יכול לזמן כל מיני תקלות. אם מטייל נפגע בדרך, נקע את רגלו או שבר יד, חווה עקיצה או הכשה וכל שאר מריעין בישין, הוא עלול להיתבע ע"י אותו מטייל. מדובר בסכומי תביעה גבוהים. זו הסיבה כי ללא ביטוח אחריות מקצועית למורי דרך וביטוח צד ג' עבודתם של מורי הדרך לא תתאפשר והם לא יוכלו לעבוד בראש שקט.

ביטוח למורי דרך

למרות שכל מורה דרך, חייב לעמוד בחוקי המדינה וממלא את הוראות רשות הטבע והגנים, מורי הדרך חייבים בכיסוי של פוליסת ביטוח שתגן עליהם ותכסה אותן מכל מיני תאונות או מכל הנובע מרשלנות מקצועית. למעשה כל מורי הדרך, מכירים את תחום האחריות המקצועית ודואגים מבעוד מועד, להצטייד בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית וצד ג'.

ניתן תמיד לבצע הרחבות בביטוח אחריות מקצועית למורי דרך אשר תכסה טיולים אתגריים, או הרחבה של ביטוח אחריות מקצועית עבור מדריכי תיירים בחו"ל. לפרטים יש לשאול את סוכן הביטוח אשר יגיש לכם הצעת מחיר וייעץ לכם לגבי ההרחבות המתאימות בפוליסת הביטוח.

הערה חשובה למדריכי טיולי ג'יפים: הפוליסה לא מכסה טיולי ג'יפים או כל נזק אחר שקשור לשימוש בכלי רכב. לצורך כיסוי זה, נדרש לבצע ביטוח חובה, מקיף או צד ג' לרכב.

לסיכום, מורי דרך ומדריכי טיולים חשופים במסגרת עיסוקם לתביעות רשלנות ונזקים לצד ג'. אנו בסוכנות הביטוח אנגלמן נשמח לסייע לכם למצוא את הכיסוי המתאים ביותר עבורכם.

הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית למורי דרך ומדריכי טיולים

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח למדריכי תיירים ומורי דרך
מדריכי טיולים ומורי דרך חשופים לסיכון רב של תביעות נזקי גוף ורכוש של לקוחותיהם. צרו קשר עם צוות המומחים שלנו לקבלת הצעה לביטוח מקצועי.
דילוג לתוכן