הצהרת בריאות לביטוח – לא עניין שכדאי לשחק בו

הצהרת בריאות לביטוח
כל הרוכש ביטוח בריאות, ביטוח חיים ועוד חייב להגיש לחברת הביטוח טופס מיוחד של הצהרת בריאות לביטוח. זהו חלק אינטגראלי ברכישת הפוליסה והמסמך חייב להיות מדויק ואמין. עם זאת, חשוב לדעת כיצד למלא אותו כמו שצריך בשביל לא לגרום נזקים בעתיד. כל זאת במאמר הבא:
שתפו את הפוסט:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

בהסתמך על המידע שמוסר המבוטח, מחליטה חברת הביטוח אם לבטח או לסרב לבטח אדם מסוים או להחריג חלק פציעות/מחלות. למשל במקרה של אדם חולה, חברת הביטוח יכולה לסרב לעשות לו ביטוח או לדרוש ממנו תשלום פרמיה גבוהה יותר, וכמובן ההחלטה היא לגופו של כל עניין ומבוטח.

מחיר הפוליסה מושפע באופן ישיר מנתוני הצהרת בריאות לביטוח

בסופו של דבר, חברות הביטוח "קונות" את הסיכונים ומוכרות לנו פוליסות ביטוח. סיכונים אלו מתבססים על טבלאות תמותה ותחלואה של הציבור והם אלו שקובעים את מחיר הביטוח הסופי. 

גובה הפרמיה המשולמת עבור ביטוח בריאות או חיים, נקבע לפי פרמטרים של משקל, מחלות קיימות, נטיה גנטית למחלות, עישון גיל המבוטח ועוד.

הצהרת בריאות לדוגמה (ביטוח בריאות)

אדם בן 60 אינו מתפקד ביולוגית כאדם בן 30 ודינם באשר לפרמיה אינו זהה. הצהרת הבריאות ממלאים כנדרש, עם התייחסות ברורה ומפורטת בכל הסעיפים, וכמובן מסירת האמת לאמיתה בכל סעיפי ההצהרה.

לעיתים ישנו פיתוי גדול לא למסור את המידע המלא בהצהרת הבריאות כמו לדוגמה בשאלת העישון ("האם את/ה מעשנ/ת"?). 

בהצהרת בריאות של ביטוח משכנתא, מענה על שאלת העישון בשלילה יכול לחסוך למבוטח אלפי שקלים למבוטח לאורך תקופת הביטוח ובעקבות זאת הפיתוי הוא רב וגדול.  חשוב לדעת שהעלמת נתונים אלה יכולה להכניס אתכם לצרות צרורות.

סיפקתם מידע שגוי בשאלון הבריאות בביטוח? – אתם חשופים לאי תשלום במקרה תביעה

אם אדם חולה במחלה מסוימת, ואינו מצהיר עליה בהצהרת הבריאות, ולימים הוא נזקק לטיפול רפואי חריג בגלל המחלה שלו, רשאית חברת הביטוח שלא להעניק לו את הטיפול הזה, או לשתלם באופן חלקי על ההוצאות הרפואיות וכל זאת בגלל שהוא לא מסר מידע אמין ונכון לגבי מצבו הרפואי. 

במקרה של מסירת מידע כוזב במילוי הצהרת בריאות, רשאית חברת הביטוח לבטל את הפוליסה, מהיום בו נתגלה להם המידע החדש ובמהלך שלוש השנים שיחלפו מעריכת הפוליסה. 

אם חברת הביטוח מגלה כי מדובר בתרמית הצהרת בריאות שנעשתה בכוונה וכדי "לסחוט" מחברת הביטוח שירותים רפואיים בגין מחלה ידועה, היא רשאית לבטל את הפוליסה, מידית גם לאחר שלוש שנים. כל זאת מסדיר חוק חוזה הביטוח.

מי צריך לחתום על הצהרת בריאות בביטוח?

חברת הביטוח אליה אתם פונים כדי לעשות פוליסת ביטוח בריאות או פוליסת ביטוח חיים ועוד, לא מכירה אתכם אישית ואין לה גישה לתיק הרפואי שלכם. 

על מנת שתוכל חברת הביטוח לחשב את הסיכון אותו היא נוטלת על עצמה ועל מנת לתמחר את עלות הביטוח עליה לקבל את מלוא המידע הרלוונטי באמצעות הצהרת הבריאות כך שלמעשה כל אחד שמצטרך לביטוח צריך למלא שאלון זה.

כדי שחברת הביטוח תוכל להציע לכם את הפוליסה שמתאימה לכם אישית, ואשר הכיסוי הביטוחי שלה מתאים לאנמנזה האישית והמשפחתית שלכם, עליה לדעת כל פרט על ההיסטוריה הרפואית שלכם וגם של המשפחה שלכם. 

הרבה פעמים תידרשו גם לתמוך בהצהרת הבריאות שלכם גם במסמכים רפואיים נוספים ולעיתים אף לבצע בדיקות רפואיות (מרפאות שעובדות בהסדר עם חברות הביטוח) לפני הצטרפותכם לביטוח. חומר שקרי, שגוי או חסר יבטל את מחויבות הפוליסה כלפיכם.

סיוע בחתימה על הצהרת בריאות לביטוח
אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן מתמחים בביטוחי בריאות, חיים, משכנתא, סיעודי, תאונות אישיות ועוד. פנו אלינו ונסייע לכם למלא את השאלון הרפואי בפוליסה בדרך הנכונה.

חשיבות מילוי שאלון בריאות

הצורה בה אתם מתנסחים במילוי הצהרת בריאות חשובה מאוד. פירוט והרחבה של תשובות, יוכלו לתת תמונה מדויקת ונכונה לגבי המחלות שאתם סובלים מהם, רגישויות, באיזה רמה. למשל אלרגיה, זוהי תופעה רחבה ויש לה סוגים שונים. 

במילוי ביטוח הצהרת בריאות תצטרכו למלא אחר הסעיף הזה ולהסביר במפורט מאיזה סוג אלרגיה אתם סובלים, במה זה מתבטא, האם זה תלוי בעונות השנה? איך אתם מטפלים בזה והאם אתם נוטלים תרופות בשביל זה. איזה סוג של תרופות כמה ועוד.

כלומר- כל מידע רפואי שיש בו להעיד על המצב הבריאותי האמתי שלכם, שפי שתמלאו בהצהרת הבריאות , יוכל להקל על חברת הביטוח להתאים לכם פוליסת ביטוח אישית שתכסה את מה שעלול לקרות לכם, וחברת הביטוח לא תוכל להתנער מאחריות מולכם.

במידה ונתקלת בבעיה ולא בטוחים אם פוליסות ביטוח הבריאות או פוליסת ביטוח הסיעודי הקיימות שלכן משקפות את הכללים של הצהרת הבריאות שנידנו במאמר זה או שאתם זקוקים לסיוע במילוי נכון של שאלון הבריאות, אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע.

שתפו את הפוסט:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

מלאו את הטופס ונחזור אליכם

דברים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עשו לנו לייק:

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

WhatsApp chat