מחשבון ביטוח חיים של משרד האוצר – כיצד משווים וחוסכים

מחשבון ביטוח חיים משרד האוצר
צוות סוכנות הביטוח אנגלמן ובניו הכין עבורם מדריך מקצועי ומקיף הסוקר את אחד הכלים החשובים שמשרד האוצר יחד עם רשות שוק ההון הכינו לציבור הרחב – מחשבון ביטוח חיים של משרד האוצר. מהי מטרת המחשבון? איך משתמשים בו? כיצד המחשבון יכול לסייע לכם להוזיל עלויות ולחסוך כסף? כל זאת ועוד במדריך לפניכם:
שתפו את העמוד:
תוכלו ללחוץ על אחד הנושאים לגישה מהירה:

מהו מחשבון ביטוחי הריסק של משרד האוצר?

בדצמבר 2016 השיקה רשות שוק ההון מחשבון השוואתי לעלות ביטוח חיים (ביטוח ריסק), מטרת המחשבון לסייע לתושבי המדינה להשוות בנוחות ובמהירות בין תעריפי ביטוח החיים המוצעים ע"י חברות הביטוח השונות. כדאי לדעת כי בשנים האחרונות החלו ברשות שוק ההון ובמשרד האוצר להגביר את השקיפות בענפי הביטוח השונים. 

בעזרת המחשבון הציבור יכול להוזיל את עלויות ביטוחי החיים הפרטיים ואת עלות ביטוח החיים במשכנתא. רשות שוק ההון מציינת שהמחשבון החדש יסייע לציבור הרחב לחסוך כמיליארד₪ בשנה לכן כדאי גם לכם להכיר את המחשבון ולעשות בו שימוש.

לפני שאנחנו מפרטים על המחשבון וכיצד להשתמש בו, חשוב לנו להעניק לכם טיפ חשוב שיחסוך לכם מאות שקלים בשנה ולמעלה מכך. ביטוח משכנתא לא רוכשים דרך הבנק.

הבנקים מנסים לשכנע את לוקחי המשכנתא לרכוש ביטוח חיים דרכם, אך סוכנות הביטוח של הבנק מציעה תעריפים גבוהים באופן משמעותי בהשוואה לתעריפים שתוכלו לקבל כאשר תזמינו את הביטוח ישירות מחברה זו או אחרת וכל זאת בנוסף לביטוח צד ג' שהבנק לא מספק.

כיצד משתמשים בשדות השונים במחשבון?

כדי להשתמש במחשבון ביטוח חיים משרד האוצר עליכם ללחוץ על הקישור הבא: https://life.cma.gov.il/Home. לאחר טעינת הדף עליכם לבחור בין מחשבון ביטוח חיים למשכנתא לבין מחשבון ביטוח חיים פרטי. 

בעמוד הנפתח לפניכם עליכם למלא את השדות השונים כמו גיל, מין המבוטח, תאריך לידה, עישון – כן או לא, סכום ביטוח מבוקש ותקופת הביטוח.

מחשבון ביטוח חיים משרד האוצר

עליכם לשים לב להבדלים בין שני המחשבונים, במחשבון ביטוח חיים למשכנתא עליכם למלא שדות נוספים כמו מספר המבוטחים, מספר מסלולי משכנתא, ופרטים אודות כל מסלול משכנתא בנפרד.

קבלו הצעת מחיר לביטוח חיים
ביטוח ריסק הוא משהו שלא נעים לחשוב עליו, עם זאת זהו אחד הביטוחים החשובים ביותר הקיימים שיש לקחת בחשבון. פנו אלינו ונסייע לכם למצוא פתרון ביטוח חיים שיתאים לצרכים שלכם.

מדדים ששווה להתייחס אליהם ולקחת בחשבון

בכדי לקבל הצעה לביטוח חיים יש להזין מספר נתונים אשר יקבעו את פרמיית הביטוח החודשית שלכם.

הפרמטרים העיקריים לצורך קבלת הצעת מחיר לביטוח חיים הינם:
מחשבון ביטוח ריסק

כאשר אתם משווים הצעות ביטוח חיים במחשבון של משרד האוצר שווה להתייחס למדדים כגון גובה פרמיית הביטוח, סוג הפרמיה (למשל בביטוח חיים פרטי אתם יכולים לבחור בין פרמיה משתנה כל שנה לפרמיה משתנה כל חמש שנים), וחשוב להתייחס גם לתקופת הביטוח המבוקשת וסכום הפרמיה.

מחשבון ביטוח חיים
ניתן למיין את המידע המתקבל לפי:

בסיום ההשוואה ניתן בכל שלב להדפיס את התוצאות או לשמור אותן במחשב בקובץ אקסל על ידי לחיצה על הכפתור הזה:

מחשבון חיים משרד האוצר

בעת השוואת ביטוח חיים למשכנתא עליכם להתייחס למדדים אחרים כמו מספר מסלולים במשכנתא שאתם מתכננים לקחת, ריבית בכל מסלול, סכום הביטוח, סוג הריבית במסלול ההלוואה ותקופת הביטוח בחודשים ולמספר הלווים (זוג נשוי הנוטל הלוואת משכנתא יחד זקוקים שניהם בביטוח חיים).

מסך השוואת ביטוח חיים למשכנתא נראה כך:
השוואת ביטוח חיים מחשבון

אחד המדדים החשובים ביותר עבורכם הוא מדד השירות של חברות הביטוח. מומלץ להתייחס למדד השירות כדי לקבל החלטה נכונה ושקולה ממי לרכוש את ביטוח החיים. 

המדד משקף את רמת השירות של חברות הביטוח במוצרי ביטוח נפוצים, לכל מוצר מחושב מדד שונה המבוסס על תשלום תביעות, תלונות ציבור ושביעות הרצון מטיפול בפניות.

מהי התפתחות פרמיה?

כאשר רוכשים ביטוח חיים חשוב לשאול את סוכן הביטוח האם הפרמיה תשתנה בעתיד וכיצד. רוב המבוטחים אינם מודעים לסעיפי חוזה הביטוח עליו הם חותמים, ויש מקרים בהם הסוכנים לא מקפידים על גילוי נאות של תנאי הפוליסה. 

לכן, חשוב לדעת כי יש פוליסות בפרמיה משתנה, כלומר הפרמיה למבוטח מתייקרת בהתאם לגיל המבוטח. אמנם, עליית הפרמיה בגילים הצעירים יחסית מינורית וזניחה, אך ככל שהגיל עולה כך השינוי בפרמיה משמעותי ומשפיע על הכיס שלכם, בעיקר אם אתם מעשנים.

גרף התפתחות הפרמיה נראה כך:
התפתחות פרמיה

מהי מטרת המחשבון?

שוק ביטוחי החיים סבל עד לאחרונה מפערי מידע גדולים ומשמעותיים, ורוב הציבור שילם פרמיות גבוהות בלי אפשרות לדעת כי ניתן להוזיל את הביטוח באופן משמעותי ולחסוך מאות שקלים בשנה ואפילו יותר.

זו הסיבה מדוע החליטו במשרד האוצר וברשות שון ההון לסייע לציבור להוזיל את עלויות ביטוחי החיים הפרטיים וביטוחי החיים במסגרת לקיחת משכנתא.

זו בשורה חשובה עבור הציבור כיוון שבאמצעות המחשבון של משרד האוצר קל להשוות את תעריפי הביטוח המוצעים מחברות הביטוח השונות. אם אתם מתכננים לקחת משכנתא בקרוב כדאי לכם להיעזר במחשבון כדי להשוות הצעות ולהוזיל עלויות. 

חשוב לזכור כי כל לוקחי המשכנתא מחויבים על ידי הבנקים לרכוש ביטוח חיים למשכנתא, לכן מדובר בלקוחות שבויים, ולא מעט זוגות צעירים רכשו את הביטוח דרך סוכנות הביטוח של הבנק בעלות גבוהה יותר ממחירי השוק.

באתר האוצר שלי תוכלו למצוא מחשבון ביטוח חיים שיסייע לכם להוזיל עלויות ולהשוות בנוחות בין ההצעות של חברות הביטוח. בעמוד הבית של המחשבון תוכלו לבחור בין מחשבון להשוות תעריפי ביטוח חיים לבין מחשבון להשוואת תעריפי ביטוח חיים למשכנתא. 

המחשבון יציג בפניכם פרמיה למקרה מוות מכל סיבה שהיא, כלומר חברת הביטוח תשלם פיצוי חד פעמי. ראוי לציין כי הפרמיה המוצגת במחשבון היא מחיר המקסימום שחברת הביטוח יכולה לדרוש ממצטרפים חדשים, עליכם להתייחס לעלות המוצגת בפניכם כבסיס למשא ומתן מול חברת הביטוח ולמיקוח. 

עם זאת, יתכנו מקרים בהם חברת הביטוח תייקר את הפרמיה לאחר בדיקת החיתום הרפואי שיש לבצע בסמוך למועד ההצטרפות לביטוח.

מדוע כדאי להשוות מחירים במחשבון ביטוח חיים?

רשות שוק ההון פרסמה נתונים מטלטלים בנושא שוק ביטוח החיים בישראל. על פי נתוני הרשות נמכרו בשנת 2016 ביטוחי חיים פרטיים בהיקף של כיסוי ביטוחי המגיע ל-150 מיליארד ₪, ובנוסף נמכרו ביטוחי חיים למשכנתא בהיקף של 164 מיליארד ₪. 

רשות שוק ההון הפועלת להגברת השקיפות בענפי הביטוח והפנסיה, בדקה ומצאה כי ציבור המבוטחים היה יכול לחסוך כמיליארד ₪ בשנה אם אנשים היו נעזרים במחשבון היעיל. 

בדיקות רשות שוק ההון גילו פערים עצומים בין ההצעות של חברת הביטוח לביטוחי חיים פרטיים, אך הפערים המשמעותיים יותר נמצאו בפרמיות של ביטוחי החיים למשכנתא. לכן, השוואת ביטוח חיים היא פעולה שאתם חייבים לבצע כדי להוזיל את הפרמיות שאתם משלמים לחברות הביטוח. 

ההוצאות בגין ביטוחים הן גבוהות, וכל הוזלה משמעותית עבורכם ומשאירה לכם יותר כסף בארנק לצרכים אחרים. לכן, אם אתם רוצים להוזיל את עלויות ביטוחי החיים שלכם כדאי להשתמש במחשבון שמשרד האוצר מציע כשירות ללא עלות. 

המחשבון הוא כלי חשוב ובעל ערך לציבור, רבים אינם מכירים את המחשבונים הקיימים באתר משרד האוצר שלי, לכן אנחנו באנגלמן ובניו מעודדים אתכם להיעזר במחשבון, וכמובן נשמח לסייע לכם לבחור ולרכוש ביטוח חיים פרטי או למשכנתא בהתאמה אישית מלאה באמצעות שירות בדיקת ביטוחים שאנו מבצעים.

קבלו הצעת מחיר לביטוח חיים
ביטוח ריסק הוא משהו שלא נעים לחשוב עליו, עם זאת זהו אחד הביטוחים החשובים ביותר הקיימים שיש לקחת בחשבון. פנו אלינו ונסייע לכם למצוא פתרון ביטוח חיים שיתאים לצרכים שלכם.

חשיבות השוואת המחירים בביטוח חיים

לסיכום, מחשבון ביטוח חיים של משרד האוצר הוא כלי חשוב עבורכם, קל להשתמש במחשבון ותוך שניות ספורות תוכלו להשוות בנוחות מחירי ביטוח חיים פרטיים או למשכנתא, תוך התייחסות לשדות ולמדדים שונים. המחשבון נועד ליצור תחרות בין חברות הביטוח ולהוזיל עלויות עבור הציבור הרחב.

עם זאת, המחשבון מציג את הפרמיה המירבית שכל חברת ביטוח יכולה לדרוש מהמבוטחים, והמחיר המוצג עלול להשתנות לאחר חיתום. לכן, אין עדיין תחליף לשירות מקצועי הניתן על ידי סוכני ביטוח מנוסים. 

אנחנו בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו מכירים את הניואנסים וההבדלים הקטנים והגדולים בין חברות הביטוח והפוליסות שהן מציעות לציבור. סוכני הביטוח שלנו יטפלו בכם באופן צמוד ואישי, ובכל בעיה ותביעה הם ידאגו לייצג את האינטרסים שלכם מול חברת הביטוח.

עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

דילוג לתוכן