מחשבון ביטוח בריאות של משרד האוצר – כיצד משווים וחוסכים

מחשבון ביטוח בריאות של משרד האוצר
מעוניינים להשוות בין ביטוחי הבריאות השונים? תוכלו לעשות זאת באמצעות מחשבון ביטוח בריאות שהוקם על ידי משרד האוצר לטובת הציבור בישראל. איך משתמשים במחשבון ואיזה טיפים חשוב להכיר, כל זאת במאמר הבא:
שתפו את הפוסט:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
תוכלו ללחוץ על אחד הנושאים לגישה מהירה:

בתאריך 01.02.2016 יצאה לדרך רפורמת ביטוחי הבריאות שנועדה לתקן בעיות רבות ומגוונות בענף ביטוח הבריאות הפרטי. רפורמה זו נועדה ליצור פוליסת ביטוח בריאות אחידה ושניתן להשוות אותה בקלות בכל חברות הביטוח.

לאחר הרפורמה משרד האוצר יצר מחשבון ביטוח בריאות  שנועד להשוות בין מחירי פוליסות ביטוח בריאות של החברות הפרטיות, על מנת שכל מבוטח יוכל לבחור את הפוליסה המשתלמת והכדאית ביותר עבורו.

קבלו הצעת מחיר לביטוח בריאות
ביטוח בריאות פרטי כולל יעוץ עם רופאים פרטיים מומחים, בדיקות הדמיה, שירותים רפואיים פרטיים ללא תלות במערכת הבריאות הציבורית, כיסוי תרופות שלא בסל הבריאות, ניתוחים, השתלות ועוד.

כיצד משתמשים במחשבון ביטוח הבריאות של משרד האוצר?

  • שלב 1 – הכנסו לעמוד מחשבון ביטוח הבריאות:

כשתיכנסו לעמוד האינטרנט של מחשבון ביטוח הבריאות של משרד האוצר תצטרכו למלא שני פרטים אישיים בלבד – את המין שלכם ואת תאריך הלידה שלכם. הדבר הבא שתצטרכו לבחור הוא את כיסויי הבריאות שביניהם תרצו להשוות – ניתוחים, השתלות או תרופות.

  • שלב 2 – בחירת כיסויים והזנת מידע בסיסי:

רגע לפני שתבקשו מאותו מחשבון ביטוח בריאות את התוצאות, תוכלו לקבל מאיתנו פירוט על מה כולל כל אחד מהכיסויים האלו על מנת לבחור את הכיסוי המעניין אתכם, כאשר אתם יכולים לבחור גם שני כיסויים או את שלושתם:

מאפשר למבוטח לבחור רופא מנתח מתוך רשימה שמציעה חברת הביטוח. כיסוי זה מאפשר למבוטח לא להסתמך על הרפואה הציבורית ולקבל שירות ברמה גבוהה יותר.

נותן פתרון מקיף ומורחב במקרה של צורך בהשתלת איברים בארץ ובחו"ל, ממן הטסה רפואית, שלל טיפולים הקשורים בהשתלות איברים או טרום השתלה.

מעניק למבוטח כיסוי בעבור תרופות שאינן נכללות בסל הבריאות אשר יכולות לעלות אלפי שקלים בחודש. כיסוי זה מתעדכן בהתאם לרשימת התרופות המכוסות של משרד הבריאות בכל שנה.

השלב הבא הוא להזין את מינכם ואת תאריך הלידה שלכם ולחיצה על הכפתור שיאפשר לכם להשוות בין חברות הביטוח השונות.

  • שלב 3 – עיון בתוצאות המחשבון:

תוצאות מחשבון ביטוח בריאות ייפתחו כרשימה של כל חברות הביטוח המציעות פוליסות מתאימות, לצד המחירים שהן מציעות, והציון שקיבלו במדד השירות, המתייחס לאיכות השירות שהם מציעים ללקוחותיהם. 

לצד שם כל חברה, עם המחיר ומדד השירות שלה, ניתן לקבל פירוט של מה כוללת הפוליסה ולקבל אינדיקציה והקלה על תהליך קבלת ההחלטות ברכישת ביטוח חדש.

את התוצאות ניתן למיין על פי המחיר או על פי מדד השירות, יש לקחת בחשבון שהמחירים בטבלה שמפרט מחשבון ביטוח הבריאות הם המחירים המקסימליים נכון לרגע השימוש, ושאלו המחירים לפני שהמבוטח ממלא את הצהרת הבריאות, ובנוסף, חברות הביטוח לא מחויבות לקבל כל מבוטח ויש בהן כאלה שלא מקבלות מבוטחים מעל גיל 65.

  • שלב 4 – בצעו השוואות ובדיקות

בבדיקה זו תוכלו למיין את חברות הביטוח לפי המחיר ומדד השירות לפי העדפתכם. חשוב מאוד ללחוץ על כפתור "מה כולל הביטוח" ולבחון את הכיסויים וגובהם בחברות הביטוח השונות ולא להתעלם מהשוני השונה בין הכיסויים.

את התוצאות של הבדיקה ניתן לשמור בקובץ אקסל במחשבכם או להדפיסם. אם במידה ואתם רוצים שאחת מחברות הביטוח תחזור אליכם, רצוי לפנות לסוכן ביטוח שאתם סומכים עליו באותה חברת הביטוח מאשר להמתין לקבלת שיחה מגורם שאתם לא מכירים מטעם החברה.

מהו מדד השירות של מחשבון הבריאות?

מדד השירות של חברות הביטוח בביטוח הבריאות נועד להעניק למבוטחים פוטנציאליים ידע מוקדם על טיב ואיכות השירות שמספקות חברות הביטוח. 

התנהלות החברה מול לקוחותיה באופן כללי ובפרט במקרה של תביעות, היא גורם מהותי בשביעות רצונם של הלקוחות, ולכן הבחירה בחברת הביטוח המתאימה ביותר כדאי שתתבסס לא רק על שיקולים כספיים אלא גם על השירות שמספקת החברה.

במדד השירות של חברות הביטוח בביטוחי הבריאות, אותו מעדכן משדר האוצר מדי שנה ומציג נתונים לגבי סוגי הביטוחים השונים, כלולים מספר סעיפים:
  • שביעות הרצון של הלקוחות הקיימים.
  • מהירות הטיפול בתביעות שהוגשו ואחוז התביעות ששולמו מתוך סך התביעות הכולל.
  • זמני המענה הטלפוני של החברה.
  • בחינה של תלונות שהוגשו כנגד החברה ואחוז התלונות בהן נמצא שהחברה אכן לא פעלה כראוי.
  • מידת הנגישות הדיגיטלית שמאפשרת החברה ללקוחותיה.

בשקלול כל אלו מתקבל מדי שנה ציון עבור כל חברה בכל תחום ביטוח, ועל פיו מדורגות החברות לשימוש נוח ומועיל עבור הציבור. מומלץ מאוד לקחת מדד זה בחשבון כאשר אתם בוחרים את ביטוח הבריאות למשפחתכם.

כמה מדוייק מחשבון הבריאות?

מחשבון זה לא לוקח בחשבון מקרים בהם יש מצב רפואי קודם כלשהו או הנחות מיוחדות אותם ניתן לקבל מסוכן הביטוח שלכם. בנוסף, מדד השירות נותן אינדיקציה לגבי אופי חברת הביטוח אך המדד לא מדויק במאת האחוזים מאחר וישנם סוכנויות ביטוח ו/או אגפים בחברת ביטוח שמדורגים באופן שונה מרמת כל החברה. 

ככלל, רכישת ביטוח בריאות מול סוכנות ביטוח בעלת מוניטין וכמות לקוחות גבוהה תוכל להבטיח לכם רמת שירות גבוהה יותר מהממוצע. 

לסיכום – מחשבון ביטוח בריאות הפרטי של משרד האוצר נוח וידידותי. המחשבון יוצר תחרות בריאה בין חברות הביטוח שמובילה לשינוי מגמה חיובי בשוק ביטוחי הריאות.

מחשבון ביטוח בריאות נועד להעניק לכם את האפשרות לקבל את הכיסוי הביטוחי המקיף ביותר, במחיר הנוח ביותר ותחת השירות הטוב ביותר, כאשר השימוש בו לא יגזול יותר מעשר דקות מזמנכם.

שתפו את הפוסט:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

מלאו את הטופס ונחזור אליכם

דברים נוספים שיכולים לעניין אותך:
עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

דילוג לתוכן