ביטוח סיעודי לילדים – המתנה הטובה ביותר

יונ 16, 2015 (0) comment

מחיר הפוליסות לילדים הוא זול וקבוע, ישנו כיסוי מובטח גם במקרה שבו תשלומי הפרמיה הופסקו, הביטוח מכסה גם מקרים בו המצב הסיעודי נגרם כתוצאה מתאונה ותקף גם אם הילד יהפוך לסיעודי בגיל מבוגר

ביטוח סיעודי לילדים? יש בכלל דבר כזה? ובכן, כן. יוסי אנגלמן, הבעלים של סוכנות "אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח (1999) בע"מ", מעלה נקודה חשובה שמרבית הציבור לא מקדיש לה תשומת לב – הביטוי ביטוח סיעודי לילדים.

"אומרים שהגורל הוא עיוור ואינו מבחין בין ילד לזקן", אומר אנגלמן, שמשפחתו עוסקת כבר שלושה דורות בעסקי הביטוח, "ולמרות שמרבית פוליסות הביטוח הסיעודי מכוונות לאוכלוסיית הקשישים, למרבה הצער יש מקרים לא מעטים בהם גם ילדים עוברים תאונות או לוקים במחלות קשות, חלקן למרבה הטרגדיה סופניות, ואחרות משאירות אותם סיעודיים לשנים רבות".

ביטוח סיעודי לילדים: הכל בסופו של דבר מושפע מסטיסטיקה

מכיוון שתוחלת החיים במערב נמצאת בעלייה כל העת, גם מחירי פוליסות הביטוח הסיעודי שמוצעות לציבור מתומחרות בהתאם לגילו של המבוטח. ככל שהגיל מתקדם יותר, כך מחיר הפוליסה גבוה יותר – בגיל 50 משלמים פי שלוש מגיל 30 והדברים ידועים. במקרה של ילדים, אם כך, הפוליסות צריכות להיות ממש זולות ומחירן אינו משתנה לכל אורך תקופת הביטוח. מכיוון שתחום הביטוח הסיעודי לילדים הוא חדש יחסית, מרבית חברות הביטוח עדיין לא מוכנות לסיכונים הכרוכים בו בעתיד והציבור עצמו לא מכיר את כל הפרטים והזכויות המגיעות לו, שלא לדבר על מחירים משתנים של פוליסות וחוסר אחידות מבלבל.

לפיכך, מציעה הסוכנות של אנגלמן, שחיה את הענף הביטוח כבר 65 שנה, פוליסות ביטוח סיעודי לילדים שהן ממש זולות וגם התנאים שלהן לא דומים לפוליסות למבוגרים. פוליסה לילד בגיל שלוש, נניח, תעלה כ-50 שקלים לחודש, כאשר פוליסה דומה לקשיש תעלה כמה מאות שקלים. יותר מזה – בעוד שבפוליסות הבריאות הסכומים ששולמו במהלך השנים אינם נצברים, בפוליסות הסיעוד לילדים חלק נכבד מהכסף ששולם עם השנים נצבר עבור הילד, ויישמר עבורו גם במקרה שבו הוא עצמו לא ירצה להמשיך ולהפקיד את הסכום החודשי כאשר יהפוך לבוגר וזכויותיו יישמרו למקרה שחו"ח יהפוך להיות סיעודי בעתיד ללא שום הגבלת גיל.

המשמעות של חוסר בביטוח סיעוד

למרבה הצער, המקרים בהם ילדים אכן הופכים לסיעודיים, דורשים טיפולים מיוחדים ויקרים, כך שבנוסף לסבל ולצער הגדולים, המשפחה עומדת בפני שוקת שבורה בכל הקשור לאמצעים הכספיים העומדים לרשותה על מנת לטפל בילד. מדובר לעיתים בהוצאות של עשרות ומאות אלפי שקלים. ההורים המסורים לא חוסכים מהילד את הטיפולים, הם מכלים את חסכונותיהם ולעיתים מגיעים גם למצב שבו הם מוכרים את דירתם, מכיוון שהמוסדות הסיעודיים מפנים את המטופלים כאשר למשפחה אוזלים האמצעים.

בדיוק אל המצבים האלה מכוונת הסוכנות של אנגלמן, שמציעה להורים פוליסת ביטוח סיעודי לילדים, על מנת להיות מכוסים במקרים הקשים הללו. הפוליסה המוצעת מכסה מצב סיעודי ונותנת פיצוי חודשי למי שיזדקק לאישפוז ולמטפל. חברת הביטוח תפצה את המשפחה בסכום קבוע, לתקופה מוגדרת מראש. התשלום יקל על ההוצאות הגדולות שיחולו על המשפחה ויגן עליה מפני מכירת נכסיה ואובדן חסכונותיה.

גיל הכניסה לביטוח סיעודי הוא שלוש ומעלה

על פי הנוסחה שנבנתה בסוכנות אנגלמן, גם אם נפסיק לשלם את הפרמיה החודשית, הצבירה השנתית שנרשמה תאפשר לא לקבור את הפוליסה, אלא תקנה למבוטח זכויות וכיסוי חלקי על פי הותק שנצבר וזאת לאור העובדה שההצטרפות היא בגיל צעיר והיא מוזילה את מחיר הפוליסה ומקבעת אותו לפרמיה קבועה. הורה יוכל לצרף את ילדו מגיל שלוש לפוליסה שלו, כשהוא בעל הפוליסה או לרכוש לילדו פוליסה עצמאית. ככל שגיל המצטרף צעיר יותר כך המחיר זול יותר. בפוליסות הללו יש סעיף מיוחד המשחרר מתשלום הפרמיה, אם אכן מגיעים למצב הסיעודי.

ביטוח סיעודי לילדים

פוליסת ביטוח סיעוד היא מתנה לילדים

יועץ הבריאות של לשכת סוכני הביטוח, גבי נקיבלי, מברך על היוזמה ומוסיף: "כל אדם יכול להיקלע למצב סיעודי, בין שהוא ילד ובין שמבוגר. תאונות ומחלות קורות ולעיתים המצב הסיעודי אינו מקצר חיים והמבוטח חי שנים רבות במצב זה. מדובר במתנה יקרת ערך שהורה יכול לתת לילדיו. למעשה, ביטוח סיעודי הוא הכרחי לכל משפחה והצטרפות בגיל צעיר מבטיחה תשלום פרמיה נמוכה וקבועה. בנוסף, בפוליסות כאלה, ערכי הסילוק מבטיחים מצב שזכויות הילד המבוטח נשמרות, גם אם הופסקו תשלומי הפרמיות והוא נשאר מבוטח לכל חייו בהתאם לסכום הגמלה שייקבע לו לפי הותק. המשמעות היא שגם במצבים בהם משלמים כמה עשרות שנים את הפרמיה ואז מפסיקים, הרי שגם כשיגיע לגיל מבוגר יהיה המבוטח זכאי לקבל את גימלת הביטוח הסיעודי. למעשה, בתוך כמה חודשים של תשלומי גמלה הוא יקבל החזר לכל התשלומים שהעביר עד כה כפרמיות".

לפרטים נוספים בנושא ביטוח סיעודי לחצו פה

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים