ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

שתפו את העמוד:

הורים רבים לתלמידי בתי הספר וגני הילדים אינם מודעים לקיומה ולחשיבותה של תוכנית ביטוח תאונות אישיות לתלמידים. מה זה ביטוח תלמידים? מה הפוליסה מכסה והאם ניתן להרחיבה? מה לעשות אם הילד נפגע בתאונה? האם כדאי לרכוש בנוסף גם ביטוח תאונות אישיות? כל אלו ועוד בכתבה הבאה:

תוכלו ללחוץ על אחד הנושאים לגישה מהירה:

מה זה ביטוח תאונות אישיות לתלמידים?

ביטוח תלמידים הינו ביטוח חובה הנדרש על פי חוק וחל על כל תלמיד כל ימות השנה ובכל מקום, לכן הפוליסה הייעודית מכסה מקרים ותאונות בין אם הם נגרמו בשטח המוסד החינוכי ובגלל קשר לפעילות המוסד החינוכי בו התלמיד לומד, ובין אם האירוע חל כשהתלמיד לא נמצא בשטח בית הספר או גן הילדים.

ביטוח תלמידים
בין השאר, ביטוח תאונות אישיות לתלמידים מכסה את המקרים הבאים:

כדאי לדעת כי הביטוח מכסה גם הורה או בן משפחה המשתתף ללא תשלום בפעילות רשמית של המוסד החינוכי, בין אם הפעילות התקיימה בשטח המוסדי החינוכי ובין אם הפעילות התקיימה מחוץ לשטח המוסד, למשל טיול, הצגה וכיוצא בזה.

חשוב לציין כי הפיצוי במסגרת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים אין קשר לשאלת האשמה שבגללה אירעה התאונה. 

הביטוח חל על התלמיד כל ימות השנה ובכל שעות היום, כאמור הביטוח מכסה אירועים החלים בשטח המוסד החינוכי ומחוצה לו, גם בבית, וגם במסגרות פרטיות, במהלך חופשות בארץ, בטיולים וכמובן בחופש הגדול. זהו ביטוח קבוצתי שההורים משלמים בגינו במסגרת התשלומים למוסד החינוכי.

הצעה לביטוח תאונות אישיות לתלמידים
לצערנו, אף אחד לא בלתי פגיע ותאונות יכולות לקרות לכולנו. ביטוח תאונות לתלמידים הוא ביטוח דל מאוד בכיסויים שלו. פנו אלינו להרחבת ביטוח תאונות הכולל כיסוי לשברים, כוויות, נכות מתאונה, מוות מתאונה, ימי אשפוז ועוד.

מהו החוק המסדיר את דרישת הביטוח?

החוק המסדיר את נושא ביטוח התלמידים מוגדר בסעיף 6 – (ד1) לחוק המסדיר את לימודי החובה. החוק קובע כי על כל תלמיד בישראל העומד בתנאי זכאות לחינוך חינם ישנה מחויבות להיות בכיסוי ביטוח תאונות אישיות.

החוק קובע שרכישת הביטוח תבוצע על ידי גורם החינוך המקומי (מועצה אזורית / עירייה / ישוב וכד') שבתחום שיפוטו ממוקם המוסד החינוכי בו לומדים התלמידים. 

ב-26 ביולי 2017 הכנסת אישרה את חוק ביטוח תאונות אישיות לתלמידים, התשע"ו-2016, מטרת החוק היא ליצור שוויון בנטל דמי הביטוח על ידי חיוב רשויות החינוך המקומיות לחתום על חוזה ביטוח עם זכיין הנבחר במכרז פומבי.

במכרז האחרון שהתקיים ב-2019 זכתה חברת איילון, ולקראת שנת הלימודים תשע"ט החליטה החברה למשק וכלכלה להאריך את החוזה מול איילון לשנה נוספת.

אילו מקרים אינם מכוסים במסגרת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים?

ביטוח תלמידים חל 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה, אך ישנם אירועים שלא מוכרים כתאונות תלמידים, לכן הפוליסה לא מכסה כל מקרה של תאונה. 

הפוליסה מכסה תאונות המוגדרות כאירוע פתאומי ולא צפוי שגורמים לפגיעה בתלמיד המבוטח (או במקרים מסוימים הורה או בן משפחה של התלמיד), כל עוד נגרם נזק פיזי למבוטח, אך הביטוח לא מכסה מחלות.

יש מקרים העונים להגדרה שנקבעה כתאונה, אך האירועים לא נכללים בביטוח, למשל:

זו הסיבה שבגינה כדאי להרחיב את הביטוח, ולספק הגנה מקסימלית לתלמיד.

האם כדאי להרחיב את ביטוח?

הורים רבים מתלבטים האם להרחיב ביטוח תאונות אישיות לתלמידים. אנשי המקצוע ממליצים לרכוש הרחבה לביטוח תלמידים בנוסף לקיים מאחר שהביטוח שהמדינה מחייבת מעניק לנפגע סכומים דלים מאוד שלא יכולים לתת מענה אמיתי למשפחת הנפגע בשעת מצוקה. 

בנוסף הביטוח הנוסף יכסה אירועים כמו תאונות דרכים המתרחשות בחו"ל, תאונות בהן התלמיד או ההורה המבוטח נפגעו בעת שהייתם מטעם המוסד החינוכי, הרשות מקומית או משרד החינוך.

כדי לספק כיסוי מקיף ורחב יותר לתלמיד, לרבות כיסוי אירועים שאינם נכללים בביטוח תלמידים, ההורים יכולים לרכוש לילדים ביטוח תאונות אישיות

הביטוח מאפשר קבלת פיצוי כספי במקרים של תאונה הגורמת לנכות, למוות או לאובדן כושר עבודה. כדאי לדעת כי הפיצוי הכספי יוענק על ידי המבטח בנוסף לפיצויים כספיים אחרים העומדים לרשות המבוטח.

ביטוח תאונות אישיות לילד כולל פיצוי כספי במקרי מוות ונכות, ניתן לקבל פיצוי כספי בגין נכות מלאה או חלקית, זמנית או לצמיתות. במקרה של מוות החברה המבטחת תעביר תשלום ליורשיו של המבוטח, בכפוף לתנאים שנקבעו בפוליסה.

כיצד לבחור את הביטוח המתאים?

כהורים לילדים אנו מעוניינים לספק עבורם חיים טובים, בריאות, חינוך מצוין ועוד. ההורים חוששים מתאונות ומאירועים שונים, במיוחד תאונות העלולות להיגרם לתלמידים שאינן מכוסות במסגרת ביטוח תאונות אישיות תלמידים.

בעזרת סוכן ביטוח מיומן ומנוסה מסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו תוכלו גם אתם לספק הגנה מקיפה לילדים הלומדים במוסדות חינוך שונים. פוליסה לביטוח תאונות אישיות מותאמת לגיל ולמאפייני הילדים, היא מכסה מגוון רחב של אירועים וסיכונים, עלותה אינה משמעותית וכך ההורים זוכים לשקט נפשי ולביטוח רחב המכסה אירועים רבים.

לכל תלמיד יש מאפיינים ייחודיים וצרכים מעט שונים, לכן סוכן הביטוח שלכם בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו, יתאים עבורכם את הפוליסה הנכונה והמתאימה ביותר. 

לסוכני הביטוח שלנו ידע מעמיק בנושא ביטוח תאונות אישיות לתלמידים ולכל הגילים, הם מכירים את כל מסלולי הביטוח שחברות הביטוח המובילות משווקות, ובהתאם לצורך הם ימליצו לכם על הרחבות.

סוכן הביטוח האישי שלכם דואג לייצוג מול החברה המבטחת, הוא מטפל במיומנות בכל אירוע והגשת תביעה, ותפקידו לדאוג לכם ולוודא שתקבלו את הפיצוי המגיע בגין התאונה.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח תאונות אישיות לתלמידים ולילדים

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
Picture of ביטוח תאונות אישיות - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח תאונות אישיות - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

ביטוח תאונות אישיות מכסה כויות, שברים, מוות או נכות וכיסויים נוספים כמו פיצוי על ימי אשפוז, החזר הוצאות רפואיות הנובעים מתאונה ועוד . משרדנו מתמחה בענף הביטוח - תאונות אישיות. פנו אלינו לקבלת הצעה משתלמת.

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים
לצערנו, אף אחד לא בלתי פגיע ותאונות יכולות לקרות לכולנו. ביטוח תאונות לתלמידים הוא ביטוח דל מאוד בכיסויים שלו. פנו אלינו להרחבת הביטוח שמוצא על ידי המדינה.
דילוג לתוכן