ביטוח אחריות מקצועית למפקחי בניה

ביטוח אחריות מקצועית למפקחי בניה

שתפו את העמוד:

אחד המקצועות החשובים ביותר בעולם הבנייה, הוא מפקח בניה. מדובר על מי שאחראי לוודא שפרויקט הבנייה מתבצע בצורה נכונה, אחראית ובטוחה והתוצר הסופי שלי, קרי המבנה עצמו, אכן יכול לאכלס דיירים וניתן להשתמש בו על פי התוכניות המקוריות שלו.

הבעיה של מפקחי בניה היא שהאחריות שלהם עלולה לעמוד במבחן אם וכאשר מתרחש יגרם נזק, בין אם זה למי שאמור לאכלס את המקום ובין אם זה למבנה או לרכוש שמאוכלס בתוכו או סביבו. במקרה כזה, הם יידרשו לתת תשובות וייתכן שהם גם ייתבעו בבית המשפט על רשלנות ונזקים.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית למפקחי בניה ומה חשוב לעשות בכדי להגן על עצמכם? כל זאת בשורות הבאות:

תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

מהו ביטוח אחריות מקצועית וצד ג' למפקח בניה? ומדוע קשה לבטח את התחום?

ביטוח אחריות מקצועית וביטוח צד ג' מכסה נזק תאונתי ולא צפוי במהלך פרויקט קבלני אשר מקורו באופן ישיר מהתנהלות המפקח. בנוסף לכך, הביטוח מכסה נזק שמקורו רשלני אשר גרם לפגיעה בגוף או ברכוש או בהפסדים כלכליים כלפי צד ג'.

צריך לומר, בעולם הבנייה כל הספקים שנוטלים חלק בפרויקט, צריך לספק אישורי קיום ביטוח והוכחות לחוזי ביטוח, זאת על מנת שאם חס וחלילה יקרה משהו, הרי שהם יוכלו לעמוד בעלויות ההחזר באמצעות חברת הביטוח. במקרים של פקחי בנייה ישנה בעיה, שכן בעוד שבמקצועות אחרים ישנם תעודות ורישיונות אשר מוכיחים את הסמכתם של בעלי המקצוע, מה שמאפשר להם לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית כנדרש, הרי שבמקרה של מפקחי בנייה זה שונה. אין רישיון ייעודי עבורם ולכן אין פתרון מיועד עבור ביטוח מקצועי למפקח בנייה.

מה הבעיה וכיצד אפשר להתמודד איתה?

בעיקרון הבעיה היא, ברגע שתחום מפקחי הבנייה איננו מוסדר בצורה חד משמעית אז חברות ביטוח רבות נמנעות מלספק ביטוח אחריות מקצועית עבור מפקחי בנייה. למעשה, אם תוגש נגדם תביעת דיני נזיקין בעקבות אירוע כזה או אחר, הרי שהם לא יוכלו להשתמש בפוליסה לצורך קבלת הגנה.

אם נניח מדובר בחברה אשר רוכשת פוליסת ביטוח, הרי שהיא תגן על קבלנים או בעלי מקצוע אחרים, אך באופן ברור חברת הביטוח תדאג להוסיף סעיף שהכיסוי איננו חל על האחריות של מפקח בנייה ולכן הוא לא חלק מהפוליסה.

זו הסיבה שצריך למצוא פתרונות יצירתיים ונכונים בשביל להתמודד עם הבעיה ולאפשר למפקחי בנייה וליהנות מהגנה תחת ביטוח אחריות מקצועית. לנו בסוכנות אנגלמן יש פתרונות ייעודיים להציע לכם, ואתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בשביל לשמוע עליהם. הפוליסה מיועדת למפקחי שבמקצועם הם אדריכלים, מהנדסים או הנדסים. אז ניתן להשתמש בכובע מקצועי בשביל לרכוש ולהשתמש בביטוח אחריות מקצועית עבור מפקחי בנייה.

כמו כן, הפוליסה מבוססת על סוג הקשר והחוזה שבין מזמין העבודה למפקח הבנייה ולכן חשוב להקפיד שהחוזה ביניהם יגדיר גם את התקשורת והיחס בכל מה שקשור לתביעות רשלנות ונזקין.

ביטוח אחריות מקצועית למפקח בניה
מפקחי בניה מחזיקים בסיכון מיוחד של תביעות בעקבות נזק בפרויקט קבלני. לשם כך חשוב לרכוש ביטוח אחריות מקצועית לעוסקים בתחום. צרו עם צוות המקצוענים שלנו קשר לקבלת הצעה.

מה חשוב להקפיד ולבדוק בקשר לביטוח?

מומלץ לוודא שמזמין העבודה מחזיק ברשותו פוליסת ביטוח כמו לדוגמה ביטוח עבודות קבלניות אשר מכסה את כל ספקי המשנה שמאפשרת למפקח הבנייה להיות חלק ממנה ולקבל הגנה בעזרתה.

חשוב שיקבעו גבולות אחריות מתאימים לפוליסה בהתאם לסוג העבודה וסוג השירות שמספק מפקח הבנייה, אך כמובן גם בהתאם לעלויות הנזקים האפשריים וכל מה שכרוך בכך. כלומר, לא יווצר מצב שמפקח הבנייה יהיה מבוטח בסכום נמוך מתחום האחריות שלו ועלות הנזקים האפשרית.

חשוב שיהיה רצף ביטוחי, באופן כזה שמפקח הבנייה יהיה מבוטח על כל הפרויקט מהתחלה ועד הסוף. המפקח צריך להחזיק ברשותו פוליסת אחריות מקצועית במועד בו התרחש האירוע וכן במועד בו הוגשה נגדו התביעה.

 

נקודות עיקריות שחשוב להכיר בביטוח מקצועי למפקחי בניה:

אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל מאיתנו את כל המידע הרלוונטי עבור ביטוח אחריות מקצועית, כמו כן אתם מוזמנים לקבל הצעת מחיר עבור ביטוח אחריות מקצועית למפקחי בנייה. הצוות שלנו בסוכנות אנגלמן ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולענות על כל שאלה בנושא.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית למפקחי בניה

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח למפקחי בניה
מפקחי בניה מחזיקים בסיכון מיוחד של תביעות בעקבות נזק בפרויקט קבלני. לשם כך חשוב מאוד לרכוש ביטוח אחריות מקצועית לעוסקים בתחום. צרו עם צוות המקצוענים שלנו קשר לקבלת הצעה.
דילוג לתוכן