אישור קיום ביטוח – האם הוא מסמך מחייב?

אישור קיום ביטוח
אישור קיום ביטוח הוא מושג שמטריד בעלי עסקים רבים מכיוון שפעמים רבות האישור המיוחל משפיע על קבלת המכרז לעבודה או שנדרש על ידי משכיר הנכס שבו העסק שוכן ובלעדיו – העסק יהיה בבעיה. בשורות הבאות נעשה לכם סדר בעניין חשוב זה.
שתפו את העמוד:

דרישת ביטוח לפי חוזה - אישור קיום ביטוח

אישור קיום ביטוחים, הוא מושג שנתקלים בו בעיקר גורמים עסקיים המבקשים מסמך משפטי חוקי המוכיח כי קיים ביטוח בנושאים שונים. זהו צורך אמיתי של שני צדדים עקב ביצוע הסכם ותומך למשל במניעת חיובם במקרה של נזקים לצד שני, קבלת שיפוי בעקבות תביעה שמוגשת נגד מחדל או מעשה של הצד השני וכו'. 

תפקיד האישור הוא לוודא שיש כיסוי ביטוחי נאות למבוטח אל מול דורש האישור. נוסח האישור לרוב נכתב על ידי יועץ הביטוח של מבקש האישור (לדוגמה – משכיר נדל"ן עסקי, רשות מקומית שמקבלת שירותים מבעלי מקצוע, חוזה התקשרות בין ספקי שירות וכד').

האישור מופיע בחוזה ההתקשרות / השכרה בין הצדדים ונקרא "נספח ביטוח לחוזה" או "מסמך אישור קיום ביטוח" ונחתם על ידי חברת הביטוח באמצעותו של סוכן הביטוח.

תוכלו ללחוץ על אחד הנושאים לגישה מהירה:

האם הדרישות במסמך אישור קיום ביטוח מוגזמות?

נקודה חשובה שלמדנו עם הניסיון – באמצעות סוכן ביטוח אשר מיומן בענף העסקי ניתן להפחית את דרישות הביטוח ולהתמקח על תנאי החוזה ולקבל הקלות. לעיתים צריך "להוריד מהעץ" את יועץ הביטוח שמבקש אישור ביטוח עם סכומי ביטוח לא הגיוניים לעסק קטן שאין ביכולתו לעמוד בגובה הדרישות.

אישור קיום ביטוח הוא מוקד לחיכוך בין יועץ הביטוח של דורש האישור לבין חברת הביטוח שלא תמיד מוכנה לתת כיסוי בהתאם לדרישות המחמירות כמו למשל דרישת סכומי ביטוח גבוהים במיוחד לצד ג' לעסק קטן או דרישת לרכישת "תנאי ביט" ועוד.

כמו כל דבר, משא ומתן לגבי גובה הדרישות יכול לחסוך למבוטח אלפי שקלים בשנה.

באמצעות סוכן ביטוח מיומן והכרה מלאה של המבוטח, העסק שלו והצרכים שלו, יניבו את אישור הביטוח שהוא מקובל על חברת הביטוח אך לאו דווקא לפי הדרישות בפועל. 

כסוכני ביטוח של בעלי עסקים רבים, אנו מתמודדים עם דרישות שונות של אישור קיום ביטוחים שנדרשים מהמבוטחים שלנו, וגם פה אנו חייבים לנקוט במידה רבה של מעורבות, כדי שאישורי קיומי הביטוחים שדורשים מהם יהיו תואמים את המציאות העסקית שלהם.

התאמה של דרישות הביטוח לפי החוזה
במהלך השנים סוכנות ביטוח אנגלמן פיתחה מומחיות בענף ביטוח העסק. פנו אלינו ונשמח לתת לכם פתרון והתאמה לדרישות הביטוח לפי חוזים ומכרזים.

טופס אישור קיום ביטוחים

אישור קיום ביטוחים במקור הוא מסמך שמהווה הוכחה לקיומו של ביטוח בין שני הצדדים כמו למשל: חבות מעבידים, ביטוח עסק, ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח צד ג' לעסק. זה יכול להיות לקוח, מזמין עבודה, משעבד וכו'.

ניתן לראות טופס אישור ביטוחים בדוגמא הבאה (ביטוח קבלנים)  מסמך זה מכיל את הכיסויים העיקריים המופיעים בפוליסה כמו למשל שמו של המבוטח, מהי תקופת הביטוח, הסכומים שישולמו אם וכאשר תהיה התרחשות כלשהי ועוד.

היום אישורי קיום ביטוחים הפכו להיות תחליף להצגת דף רשימת פוליסת הביטוח. כלומר, במקום להציג פוליסה

איזה סעיפים נפוצים במסמך אישור קיום ביטוח?

ביטוח צד שלישי למבוטח מפני חלילה תאונות או נזק שייגרם לצד שלישי, פגיעה נפשית או פיזית, מוות וגם נזקים לרכוש של צד ג'. זהו למעשה אחד מהביטוחים הכי נפוצים שחוזה דרישות הביטוח מבקש. 

הצד המבקש את האישור מבקש לרוב לוודא שיש כיסוי לצד שלישי ושאם תהיה תביעה כלשהי הוא יהיה מוגן והתביעה לא תתגלגל אליו. לעיתים דורש הביטוח מבקש תוספת של סעיף מיוחד – "ביטול זכות שיבוב".

ביטוח עסק יעניק לכל בעל עסק קטן או גדול, את הכיסוי לעסק במקרים של דליקה, נזקי מזג אוויר, פריצה למבנה ולתכולה. הביטוח גם מכסה תביעה של צד שלישי שנפגע למשל בשטח העסק. ביטוח עסק חשוב להרכיב בהתאמה אישית. 

לעיתים קרובות ניתן לראות בחוזה שכירות של נדל"ן עסקי דרישה של בעל הנכס (המשכיר) לבטח את מבנה הנכס והוספת השם של המשכיר לתוך פוליסת הביטוח של השוכר.

ביטוח זה נועד לכסות את חבות בעל העסק כלפי העובדים שלו בשל נזק גופני שנגרם במהלך עבודתו. ביטוח זה נדרש לדוגמה כאשר קבלנים בענף הבניה מבצעים עבודה בפרויקט בניה. 

הקבלן הראשי של הפרויקט יבקש מנותן השירות שיחתום על אישור קיום ביטוח שמאשר שיש לעובדים שלו כיסוי ביטוחי במקרה ויפצעו בעבודתם. כך הקבלן הראשי דואג לשמור על עצמו מתביעות.

נועד לבעלי מקצועות חופשיים כמו רואי חשבון, רופאים, מהנדסים וכל מי שמחזיק בתעודת הסמכה ובעל מלאכה עם רישוי החשופים לתביעות רשלנות מצד לקוחות. למשל: רשלנות רפואית. 

כאשר רוכשים ביטוח אחריות מקצועית צריך להקפיד לרכוש סכום ביטוחי מספיק שיתאים לגובה דרישות חוזה הביטוח.

אנחנו פה בשביל לעזור בדרישות הביטוח

צריכים ביטוח שיעזור לכם לעמוד בדרישות הביטוח המחמירות? בשמחה – למשרדנו ניסיון עשיר בביטוחי עסקים ומכירים את כל הדרכים למצוא ללקוחות פתרונות מתאימים ובעלות הוגנת.

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

דילוג לתוכן