ביטוח אחרות מקצועית למעצבי פנים

ביטוח אחריות מקצועית למעצבים

שתפו את העמוד:

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים לשכור את שירותיהם של מעצבים בין אם זה לצורך עיצוב מבני מגורים, משרדים, חנויות או מבנים ונכסים אחרים וכן בענף האופנה, הגרפיקה והפרסום. חשוב לדעת שכל מעצב חשוף לתביעה בגין רשלנות מקצועית וראוי שירכוש ביטוח אחריות מקצועית למעצבים שתתאים לאופי העיסוק.

לא פעם, לצערם של מעצבי פנים או מעצבים גרפיים הם מוצאים את עצמם מתמודדים עם תביעות שהוגשו נגדם מצד לקוחות בגין טענות שונות ומשונות. החל מתביעות שקשורות לנזקים שנגרמו במבנה, אי עמידה בהסכמים, רשלנות, אי דיוקים ועוד. תביעות אלו יכולות להשפיע עליהם הן מבחינה מקצועית והן מבחינה כלכלית. הפתרון עבורם הוא ביטוח אחריות מקצועית למעצבי פנים ויתר מקצועות העיצוב.

תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

מה זה ביטוח אחריות מקצועית למעצבי פנים?

המשמעות של ביטוח אחריות מקצועית באופן כללי, הוא לבטח את בעל המקצוע מפני תביעות אפשרויות מצד לקוחות וגורמים אחרים, כך הוא לא יצטרך להתמודד עם ההשלכות של התביעה מבחינה כלכלית ויוכל להמשיך לעבוד בתחום שלו בראש שקט. חברת הביטוח היא זו שתטפל בתביעה (או שתלווה את התביעה מבחינת הוצאות ושכ"ד עורך דין) ותישא בעלויות המשפט וכן בעלויות הפיצויים, במידה ויהיה צורך בכך בניכוי השתתפות עצמית ראשונים לנזק שאותם ישא מעצב הפנים שהתרשל בתפקידו.

מעצבי פנים, בדומה לבעלי מקצוע בתחומים אחרים, צריכים לרכוש ביטוח אחריות מקצועית על מנת שיוכלו להגן על עצמם מפני תביעות שכאלה, בין אם זה מצד לקוחות או גורמים אחרים. לשם כך, יש לפנות אל סוכן ביטוח מקצועי ומנוסה שידע להציע להם את הפוליסה הרלוונטית עבורם.

בשנים האחרונות אנו רואים שמרבית חברות הביטוח בישראל מכלילות בשגגה את מעצבי הפנים והאדריכלים תחת קטגורית מקצוע וסיכון זהה (למרות שאין מדובר באותו סיכון ביטוחי). בעקבות אי החלוקה לקטגוריות סיכון שונות מעצבי הפנים נאלצים לשלם מחיר (פרמיית ביטוח) גבוהה יותר בעקבות הסיכון המוגבר שבמקצוע האדריכלות ומבלי להפריד את שני המקצועות הסיכונים הביטוחים.

אנו בסוכנות הביטוח אנגלמן מציעים כיסוי ייעודי לביטוח אחריות מקצועית למעצבי פנים אשר מוזל בהרבה מביטוח האדריכלים הכללי המוצע על ידי חברות הביטוח בישראל. 

ביטוח אחריות מקצועית למעצבים
מעצבים חשופים לסיכון של תביעות עקב תכנון לקוי. ביטוח אחריות מקצועית למעצבים נועד לכסות את כל הסיכונים המקצועיים ולאפשר לעבוד בראש שקט.​

מקצועות עיצוב שכדאי לבטח:

ישנם מספר מקצועות בתחום העיצוב שחשוב לרכוש ביטוח עבורם. אנו מציעים ביטוח בעבור המקצועות הבאים:

כיצד רוכשים ביטוח מעצבים בצורה נכונה?

ישנם דגשים שונים שחשוב להקפיד ולשים לב אליהם כשרוכשים ביטוח אחריות מקצועית באופן כללי, ובפרט כשמדובר בביטוח אחריות למעצבי פנים.

בראש ובראשונה, יש להקפיד על שהפוליסה מספקת כיסוי לכל תחומי האחריות של המעצב, באופן תואם את תחום ההתמחות שלו. למשל, אם הוא מעצב פנים שמתעסק בעיצוב חנויות או משרדים, הפוליסה צריכה להתייחס לכך באופן ספציפי ולא מעורפל או כללי.

שנית, הפוליסה צריכה להיות מותאמת לתקציב ולמחזור של המעצב, כך אם הוא מחזיק ברשותו משרד מעצבים יוקרתי ומתעסק בפרויקטים גדולים, אזי שהפוליסה צריכה להיות מותאמת לכך. דוגמא טובה אפשר לראות אצל מעצבי פנים שאחראים על פרויקטים גדולים, אז תביעות הנזיקין שהם עלולים להתמודד איתן יהיו משמעותיות. חשוב שהפוליסה תהיה מסוגלת לכסות אותן.

ביטוח אחריות מקצועית למעצבים

שלישית, יש לוודא שהפוליסה מכסה לא רק את הפעילות הנוכחית של המעצב, אלא גם את מה שקדם לתקופת הביטוח. כלומר, אם לפני רכישת הפוליסה המעצב היה מבוטח בחברה אחרת, הרי הפוליסה החדשה צריכה לכסות גם עבודות קודמות (כיסוי של תקופת ביטוח רטרואקטיבית במקרה שתתעורר תביעה מהעבר), כך אם יתגלה נזק מסוים בעתיד באחד המבנים, הוא ייהנה מכיסוי.

ארבע, כמובן שהפוליסה חייבת לספק הגנה מפני כל תביעה בגין נזק פיזי, נזק לרכוש, נזק למבנה שימוש בחומרים מסוימים וכן על כל החלטה שקיבל המעצב במהלך עבודתו. לכן גם הביטוח צריך להיות מקיף ומלא ולא לפספס שום פרט חיוני. הפוליסה גם צריכה לכסות את המעצב מפני תביעות של לקוחות, עקב התנהלות לא מקצועית ורשלנית של ספקים ואנשי מקצוע עליהם הוא היה אחראי במהלך עבודתו בפרויקט.

חמש, פוליסת ביטוח חלה אך ורק על מעצבים מורשים שיש להם תעודות הסכמה ממקום מוסמך ובתוקף.

התאמה אישית של כיסויים בהתאם לעיסוק

בנוסף לביטוח המקצועי למעצבים, לבעלי משרד בתחום העיצוב מומלץ לרכוש ביטוח משרד ייעודי אשר יכסה את העסק שלכם במקרים של שריפה, פריצה, נזקי טבע ומבנה ותכולת המשרד, ביטוח צד ג' לאורחי המשרד, חבות מעבידים לעובדי המשרד וכד'.

אם אתם מעצבי פנים ותיקים או חדשים, מעצבים גרפיים, מעצבי מוצר ועוד אל תהססו, פנו אלינו עוד היום ותרכשו מאיתנו פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למעצבים. רק כך תוכלו לעבוד בראש שקט, ולדעת שאתם בידיים טובות, מבוטחים ומוגנים מפני כל תביעה אפשרית בגין סיבה כזו או אחרת.

הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית למעצבים

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח מקצועי למעצבים
מעצבים חשופים לסיכון של תביעות עקב תכנון לקוי. ביטוח אחריות מקצועית למעצבים נועד לכסות את כל הסיכונים המקצועיים ולאפשר לעבוד בראש שקט.
דילוג לתוכן