ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים

ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים

שתפו את העמוד:

אדריכלים ממש כמו שאר בעלי המקצועות החופשיים, נושאים אחריות רבה בעבודתם. מדובר על עבודה מורכבת המצריכה עמידה בחוקים, בתקנות ותקנים שונים. זו הסיבה כי יש לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים, מה שיגן על האדריכלים ולהקטין את הסיכון של הגשת תביעות הנובעות מרשלנות מקצועית.

ישנם סיכונים רבים  לאדריכלים אשר כוללים:  קריסת מבנה עקב תכנון לקוי הגורמים לנזק לגוף ולרכוש וכן נזקים רבים שמקורם בתכנון וטעויות בתום לב. לכן, מומלץ כי כל אדריכל יהיה מכוסה בפוליסת ביטוח מקצועית לאדריכלים. להלן כל המידע שחשוב להכיר:

מה חשוב לכלול בביטוח לאדריכלים?

אדריכלים מחזיקים בסיכונים רבים במהלך עבודתם ועליהם לשקול רכישת תמהיל כיסויי ביטוח שונים אשר יגנו עליהם במקרים לא צפויים. להלן רשימת הכיסויים הכרחיים:

ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים נועדה לכסות תביעות הקשורות בנזק לגוף או רכוש כתוצאה משגיאה בתכנון שהאדריכל מבצע בעבור סוגים שונים של פרויקטים בין אם פרטיים או ציבוריים כמו למשל: תכנון של בנייני מגורים, בניינים ציבוריים, גשרים וכדומה.

הביטוח מכסה נזקים שנגרמים כתוצאה טעות, או מחדל מקצועיים הגורמים בצורה ישירה או עקיפה לנזק.

 

ביטוח לאדריכלים

בעלי המקצוע בתחום רואים בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים, כחלק בלתי נפרד מהוצאותיהם השוטפות. זהו למעשה כלי ההגנה הראשון בחשיבותו עבור כל אדריכל. יש לרכוש סכום ביטוח גבוהה מספיק (גבולות אחריות בפוליסה) רמת הסיכון חלילה של בניין שנהרס שעשוי לעלות מיליונים רבים של שקלים.

במידה ומדובר על פרויקט המתבצע בארץ, יש לציין זאת פוליסה. אם מדובר על פרויקט בניה בחו"ל על האדריכל לציין זאת מול חברת הביטוח אשר תבצע הרחבה של  הביטוח, כשאר הוא מיועד למעשה בפרויקט המתבצע בחו"ל.

בין אם נעשתה רשלנות, טעות השמטה או מחדל, ביטוח אחריות מקצועית עבור אדריכלים, יעניק לכם את הכיסוי המלא של הוצאות הגנה משפטית בגין תביעת רשלנות מקצועית. שימו לב לקביעת חוק ההתיישנות, חוק זה קובע, כי מרגע שחלילה נגרם נזק כלשהו, מתחיל "מירוץ התיישנות תביעה" וחשוב מאוד לוודא שפוליסת ביטוח האדריכלים שרכשתם תכסה את כל התקופות בהם עבדתם בכדי למנוע "חורים" בכיסוי.

ביטוח צד שלישי לאדריכלים

יש לציין, כי במסגרת פוליסת ביטוח מקצועי לאדריכלים ניתן לבצע כמובן הרחבה לביטוח צד ג' בגין נזק לגוף או רכוש שאינו ממקור של רשלנות מקצועית.

ביטוח למשרד אדריכלות

מעבר לסיכון המקצועי של האדריכל, ישנם גם סיכונים לעסק בו מתבצעת העבודה. ביטוח למשרד אדריכלים כולל בדרך כלל כיסוי לביטוח מבנה וביטוח תכולת המשרד אשר יגנו באופן המרבי על המבוטח בנזקים כגון: שריפה, פריצה, נזקי טבע, שיטפונות, ורעידות אדמה ועוד.

בנוסף לכיסויים הללו, ניתן לרכוש כיסוי לביטוח צד שלישי למשרד אשר תגן גם על נזקי גוף או רכוש אשר נגרמו לצד שלישי אשר מבקר במשרד או נזקים למבנים לעסק. 

 וכן, הגנה על עובדי המשרד (והכוונה היא אל ביטוח חבות מעבידים).

ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים
אדריכלים חשופים לסיכון של תביעות עקב תכנון לקוי. ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים נועד לכסות את כל הסיכונים המקצועיים ולאפשר לעבוד בראש שקט.​

התאמת דרישות ביטוח לפרוייקטים ומכרזים של אדריכילים

יזמים, חברות בנייה וגורמים ממשלתיים לרבות רשויות מקומיות דורשים פוליסת ביטח אחריות מקצועית לאדריכלים בטרם תחילת הפרויקט. לעיתים קרובות משרדי אדריכלים נדרשים בהצגת מסמך אישור קיום ביטוח טרום קבלת הפרויקט. 

כאשר אתם בוחרים ביטוח. יש לבצע זאת בצורה המיטבית ביותר בשביל להיות מכוסים גם לפי הנחיות הביטוח בחוזה קבלת הפרוייקט או המכרז. חשוב לדעת שסוכן ביטוח מקצועי לעיתים יוכל לסייע לכם לנהל מו"מ מול דורש הביטוח בכדי להקטין דרישות מנופחות ולא מוצדקות ולכסוך לאדריכל כסף רב.

היכן מומלץ לרכוש ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים?

יש למצוא סוכנות לביטוח, אשר עובדת מול חברות הביטוח הגדולות אשר מתמחות בנושא של ביטוח מקצועי לאדריכלים. אנו באנגלמן סוכנות לביטוח מבטחים אדריכלים מכל מיני תחומים כמו למשל: אדריכלי נוף, אדריכלי בתים, אדריכלי פנים וכן, אדריכלי תכנון ערים ועוד.

ביטוח נכון מאפשר לאדריכלים לעבוד בראש שקט כאשר הם יודעים היטב במה הם מכוסים ומהן ההגנות העומדות לרשותם ברכישת פוליסת ביטוח זו. לכל אדריכל, יש את הצרכים המיוחדים שלו. צרו איתנו קשר ונוכל להתאים לכם את הכיסויים של הביטוח שלכם.

הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח
ביטוח אחריות מקצועית - אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

אנו, באנגלמן ביטוח, בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוחים המקצועיים. אנו משתפים פעולה עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל, מספקים מענה מקצועי ומותאם אישית גם בביטוחים מורכבים, ועם השנים מצאנו פתרונות ייחודיים ויצירתיים ללקוחות דרך חברות הביטוח המובילות בחו"ל – במחירים ובתנאים שלא ניתן למצוא בארץ.

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית המתאימה ביותר עבורכם!

ביטוח מקצועי לאדריכלים
אדריכלים חשופים לסיכון של תביעות עקב תכנון לקוי. ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים נועד לכסות את כל הסיכונים המקצועיים ולאפשר לעבוד בראש שקט.
דילוג לתוכן