ביטוח תושב חוזר

ביטוח תושב חוזר

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

תושבים רבים במדינת ישראל עוזבים את הארץ למספר שנים מכל מיני סיבות, בחזרתם לשהות קצרה או לצמיתות הם מאבדים לזמן מסוים את הזכות הבסיסית לקבל שירותים מקופת החולים ומערכת הבריאות הציבורית.

לבינתיים, עד שיוכלו לחדש את חברותם באחת מקופות החולים, מומלץ שיהיה להם ביטוח לתושבים חוזרים אשר יקנה להם את האפשרות לגשת לקופת חולים ולקבל שירות. על הנושא של ביטוח לתושב חוזר נדבר בכתבה הבאה.

בשורות הבאות ריכזנו את כל המידע שצריך להכיר בנושא ביטוח לתושב חוזר ומה מעמדם בחוק:

איך מוגדר תושב חוזר בישראל?

על פי משרד העליה והקליטה, תושב חוזר הוא אזרח ישראלי, בן 17 ומעלה בעת שובו לישראל אשר היה תושב ישראל בעבר.

בנוסף, אותו אדם שהה בחו"ל לתקופה רצופה של שנתיים לפחות, כאשר גם אם בא לביקור בשנתיים אלו בכל פעם לארבעה חודשים, עדיין תקופה זו תיחשב לרצופה. כמו כן, מגדיר משרד הקליטה כי אנשים שנחשבים לתושבים חוזרים הם כאלו אשר לא נשלחו לחו"ל מטעם שליחות אותן גופים אשר מוגדרים בחוק וגם מגדיר מקרים פרטיים של יזמים עסקיים או מדענים חוזרים.

חלק מהזכויות שנשללות מתושבים חוזרים הם נושא הטיפולים הרפואיים. המדינה הגדירה את תיקון 58 בחוק הבריאות על מנת למנוע מצב בו ישראלים הגרים בחו"ל יטוסו לישראל אך ורק על מנת לבצע טיפולים רפואיים ולאחר מכן ישובו למדינה שממנה הם באו. כפועל יוצא מהשינוי הזה – נוצר הצורך ברכישת ביטוח לתושבים חוזרים עליו נפרט בהמשך.

ביטוח בריאות לתושבים חוזרים
קבלו מאיתנו הצעה לפוליסת ביטוח תושב חוזר עד התקופה בה תוכלו לחזור להיות בכיסוי של קופות החולים השונות. צרו קשר עם מומחי הבריאות שלנו עוד היום.

תיקון סעיף 58 לחוק בריאות ממלכתי

סעיף 58 בחוק ביטוח בריאות הממלכתי הוא סעיף אשר מדבר על איבוד זכויות האזרח לקבלת שירותים רפואיים.

החוק מגדיר באילו מצבים יאבד האדם זכויות אלו. המצב הראשון מדבר על אדם אשר שהה מחוץ לישראל לתקופה של שנתיים ומעלה ובהן הוא לא שילם ביטוח לאומי. המצב השני מדבר על אדם אשר שהה מחוץ לישראל לתקופה של חמש שנים ומעלה ללא התחשבות בדמי ביטוח לאומי ששילם או לא שילם.

כמו כן, הסעיף מגדיר כי שנה אחת מחושבת על פי 182 ימים לפחות גם אם ימים אלו לא רצופים.

מדוע תושב חוזר איננו יכול לקבל שירותים רפואיים?

תושב חוזר גם כאשר הוא עדין מחזיק בדרכון ישראלי איננו יכול לקבל שירותי רפואיים בקופות החולים.

תושב ישראלי אשר מתגורר בחו"ל שנתיים רצופות ויותר ואינו משלם את דמי ביטוח הבריאות למוסד לביטוח לאומי או שיש לו פיגור כלשהו בתשלום לא יהיה זכאי לקבל כיסוי ביטוחי מטעם המדינה עבור שירותי רפואה בסיסיים בארץ.

על מנת שיוכל להיות ככל התושבים בארץ ולהיות זכאי שוב לשירות הרפואי, יהיה עליו לחכות תקופת המתנה של חודשיים על כל שנה שבה נעדר. בכל מקרה, מקסימום התקופה שיאלץ להמתין תהיה עד 18 חודשים.

כמו כן, עומדת בפניו החלופה של תשלום בעבור תקופת ההמתנה. התשלום שנקבע כיום בחוק הוא 9,270 ש"ח ובתום חצי שנה יוכל לשוב ולקבל את הכיסוי הביטוחי הבסיסי בארץ.

ועוד מגוון רחב של כיסויים העונים על כל צורך ביטוחי הקשור לתחום בריאות המשפחה.

ביטוח בריאות לתושבים חוזרים
קבלו מאיתנו הצעה לפוליסת ביטוח תושב חוזר עד התקופה בה תוכלו לחזור להיות בכיסוי של קופות החולים השונות. צרו קשר עם מומחי הבריאות שלנו עוד היום.

איזה פיתרון ביטוחי יש כיום לתושבים חוזרים?

חברת DavidShield אשר מתמחה בביטוחי רילוקיישן בחו"ל מציעה כיום מעטפת שירותים אשר מטרתה לדאוג לביטחון של התושבים החוזרים במצבים בהם חזרו לשהיה קצרה או לשהות ממושכת.

הפוליסה בחברה זו מקנה לתושבים החוזרים גישה לשירותי הרפואה הציבורית מיד עם החזרה. הפוליסה מבטיחה למבוטח ומשפחתו כיסוי רחב ושירותים גם בחירום וגם בשגרה. תושבים חוזרים אשר מצטיידים בפוליסה זו יכולים להסיר דאגה מליבם כאשר הם חוזרים לארץ, הם יהיו מכוסים מבחינה רפואית.

במסגרת פוליסת הביטוח של חברת DavidShield יוכל תושב חוזר ומשפחתו המבוטחת לקבל שירותים רפואיים מקופת חולים כללית.

כיסוי הפוליסה ינתן לכל אורך תקופת ההמתנה אשר מוגדרת בחוק על ידי המוסד לביטוח לאומי. את השירותים יוכלו לקבל באמצעות כרטיס אישי חכם שיונפק עבורם. כחלק מתנאי הפוליסה, החברה תשלם לספקי השירות הרפואי בגין השירותים הרפואיים שקיבלו המבוטחים. הפעלת הביטוח מותניית בהודעה מוקדמת של המבוטח למוקדי השירות.

שירותים לדוגמא אשר כלולים בפוליסה:

החשיבות של סוכן ביטוח מומחה בביטוחי בריאות

בריאות זה הדבר החשוב ביותר בחיינו, כאשר אנו חלילה נקלעים למצב רפואי מסוים, עלינו לגשת ולקבל טיפול ומענה אשר יוכל לעזור לנו לעבור בהצלחה את המסוכה.

לכן בנושא של ביטוחי בריאות, כל סעיף הוא קריטי וחשוב. על מנת שיהיה לכם כתושבים חוזרים כיסוי ביטוחי מקיף ורחב אשר כולל סעיפים שיגנו עליכם בעת הצורך, מומלץ מאוד לרכוש את הפוליסה אצל סוכן ביטוח אשר מתמחה בביטוחי בריאות ויודע אילו סעיפים הם קריטיים וחשובים.

אנו בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו, בעלי ניסיון של שנים בכל הקשור לביטוחי בריאות. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולקבל שירות מקצועי ואמין ללא פשרות.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
ביטוח בריאות - סוכנות אנגלמן
ביטוח בריאות - סוכנות אנגלמן

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בביטוחי בריאות פרטיים הכוללים: בדיקות וייעוץ עם רופאים מומחים, כיסוי תרופות שלא בסל הבריאות, כיסוי ניתוחים, כיסוי השתלות ושירותי רפואה נוספים. פנו אלינו ונשמח לסייע לכם בהגנה על משפחתכם.

ביטוח בריאות לתושב חוזר
קבלו מאיתנו הצעה לביטוח תושב חוזר עד התקופה בה תוכלו לחזור להיות בכיסוי של קופות החולים השונות. צרו קשר עם מומחי הבריאות שלנו עוד היום.
דילוג לתוכן