ענבל חברה לביטוח – המדריך

ענבל חברה לביטוח

בישראל פועלות, כידוע, מספר חברות ביטוח המציעות ללקוחותיהן מגוון רחב של מוצרי ביטוח, מוצרים פנסיונים ומוצרים נוספים. החברות הן פרטיות ומתנהלות על פי הכלל הבסיסי של כל עסק, קרי עלות-תועלת ושורת הרווח הסופית.

ענבל ביטוח היא חברה שונה במובנים מסוימים. מדובר בחברה ממשלתית, אשר הממונה עליה הוא שר האוצר ובראש הדירקטוריון שלה עומד החשב הכללי של משרד האוצר. כפי שניתן להבין, מדוע בחברה ממשלתית והמטרה שלה לשרת את הממשלה בצורות שונות. אומנם שורת הרווח, ושאלות כמו עלות-תועלת הן רלוונטיות עבורה, אך היא התייחסות בהקשר לנקודות אלו היא שונה מאשר אצל חברות פרטיות.

שתפו את העמוד:
תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

במה מתעסקת חברת הביטוח ענבל?

חברת ענבל, מפעילה מספר יחידות אשר כל אחת מהן מתעסקת בסוג מסוים של פעילות:

ביטוח – החברה מספקת שירותי ביטוח למדינה, בפרט בכל מה שקשור לפוליסות ביטוחי רכוש של מדינת ישראל.

קרן פנימית לביטוחי ממשלה – הקרן מעניקה פוליסות ביטוח ליחידות ממשלה והגופים העומדים לרשותה. מדובר על כיסויים שנועדו להגן על פעולות הממשלה בהיבטים שונים, החל מכיסויים בתחום רכב, רכוש, הגנה משפטית, אחריות מקצועית ועוד.

פרויקטים עם המגזר הפרטי – חברת ענבל ביטוח מחזיקה אגף שעוסק בפרויקטים לאומיים עם המגזר הפרטי, משלב הייזום, דרך מכרזים ועד שלב הביצוע.

סוכנות נסיעות – החברה מחזיקה סוכנות נסיעות לעובדי מדינה ומעניקה את כל השירותים הנדרשים בנשוא.

אגף חשבונאות, בקרה ודיווח – יחידה זו מעניקה את כל שירותי החשבות, פיקוח ובקרה שנדרשים למשרדי ממשלה בתחומים שונים. כולל בתהליכים פיננסים רלוונטיים.

יחידת רכש – היחידה עוסקת בכל מה שקשור לרכש ממשלתי, כולל מכרזים, הסכמים, ועוד.

יחידת חוב – היחידה אחראית על ניהול החוב וגיוסי חוב במידת הצורך.

חברת ענבל מעסיקה בסך הכל 250 עובדים וכולם כאמור מספקים שירותים לממשלה, גופים מטעמה ויחידות שפועלות תחתה.

זקוקים לסיוע בביטוח?
אנו בסוכנות הביטוח אנגלמן מתמחים במגוון תחומי ביטוח שונים. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לסייע לכם למצוא פתרונות ביטוח עבורכם על ידי נציג מקצועי.

מה המטרה של ענבל ביטוח?

ענבל ביטוח מאז הקמתה בשנת 1978, מספקת זרוע מקצועית למימוש יעדי הממשלה ומשרד האוצר בפרט, בין אם זה בתחום של ייעוץ כלכלי ופיננסי, וכן לספק את כל צורכי הביטוח של הממשלה ומוסדות המדינה השונים.

למרות שחברת ענבל ביטוח פועלת מול הממשלה והיחידות השונות שלה, כל אחד ואחת בציבור הישראלי מושפע ממנה באופן כזה או אחר. יש לה השפעה ניכרת על חיינו, בין אם אנחנו עובדי מדינה או לא. לכן חשוב שנכיר את הפעילות שלה, מה בדיוק היא עושה וכיצד היא משרתת אותנו דרך עבודה מול מוסדות המדינה ומתן שירותי ביטוח, פיננסים ואחרים.

באילו מקרים יש לבצע תביעה מול ענבל?

האזרח הפשוט יתקל בחברת ענבל כאשר יבקש לתבוע אותה. בין ההתרחשויות הנפוצות ביותר הן: 

  • תביעת אחריות מקצועית ברפואה מול גופי בריאות ציבוריים.
  • נזק הנגרם לצד ג' בעקבות שטחים, מבנים וחצרים המוחזקים על ידי חברות ממשלתיות.
  • פגיעה מול רכבים בבעלות המדינה
  • חבות משרד החינוך כלפי צד ג', תלמידים והורי תלמידים. 
  • חבות מעבידים (פגיעת עובדים) של עובדי ממשלה.

לסיכום, ענבל חברה לביטוח היא חברה ממשלתית שנועדה לתת מענה ביטוחי לפרוייקטים שונים של הממשלה. לנו כאזרחים, כמעט לא תהיה נגיעה מול חברת הביטוח פרט לתביעת נזיקין שקשורה לפרוייקט הממשלתי. במידה ואתם מעוניינים להגיש תביעה נגד ענבל, יש לפנות לחברה באתר האינטרנט הרשמי שלה.

עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

דילוג לתוכן