גניבת ממירים קטלטיים והקשר לביטוח רכב

גניבת ממיר קטליטי

אחד הרכיבים החשובים במערכת הפליטה של רכבים הוא הממיר הקטליטי. ממיר קטליטי עשוי ממתכת הפלדיום ששוויה עלה מאוד בשנים האחרונות ממגוון סיבות שונות.

בשנים האחרונות היו עדויות רבות לגניבה של ממירים אלו מרכבים ונהגים רבים שילמו אלפי שקלים כדי להחזיר את הרכב שלהם אל הכביש.

במאמר הבא תוכלו להבין איך ביטוח מקיף יעזור לכם במידה וגנבו לכם את הממיר הקטליטי של הרכב.

שתפו את העמוד:
תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

מהו ממיר קטליטי?

ממיר קטליטי הוא למעשה צינור שמורכב במערכת הפליטה של כלי רכב. בתוך הממיר הקטליטי מתקיימת תגובה כימית של שריפת פחמימנים שנותרו מתהליך הבערה בעת הפעלת הרכב.

בזכות הממיר הקטליטי, ניתן להקטין את זיהום האוויר שנפלט מרכבים. בישראל, משנת 1993, כל רכב חדש שאינו חשמלי חייב בהתקנת ממיר קטליטי. נסיעה ללא ממיר קטליטי ברכבים אלו היא עברה על החוק.

למה מתרחשות גניבות של הממיר?

בשנה האחרונה אנו רואים יותר ויותר עדויות על גנבות של ממירים קטליטיים מרכבים ונשאלות השאלות: למה גונבים ממיר קטליטי? מה מרוויח הגנב מגניבה זו?

גניבת ממירים קטליטייםאז מי שלא מכיר, ממירים קטליטיים עשויים ממתכת פלדיום שנחשבת למתכת יקרה. שווי המתכת כיום בשוק מגיע לכ-1,000 דולר לאונקיה. גנבים שמוכרים אותה יכולים לעשות רווחים של כ-400 דולר על כל ממיר כזה.

גנב שמגיע לבצע פשע כזה, לרוב יעשה זאת בפשיטה על חניון שבו יגנוב עשרות ממירים ויוכל למכור אותם ברווחים עצומים.

אם כך, גניבת ממיר קטליטי הוא עסק מאוד משתלם לגנבים ונחשב מאוד קל "2 דקות עבודה ורווח של אלפי שקלים" וזאת מבלי להסתכל על העניין המוסרי שבגניבה ומי שמשלם את המחיר הם הנהגים שמחויבים להתקין את הממיר כדי לשמור על החוק וגם לשמור מפני הזיהום הסביבתי שהוא לא פחות חשוב.

באילו מקרים יש לבצע תביעה מול ענבל?

זקוקים לסיוע בביטוח?
אנו בסוכנות הביטוח אנגלמן מתמחים במגוון תחומי ביטוח שונים. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לסייע לכם למצוא פתרונות ביטוח עבורכם על ידי נציג מקצועי.

כמה יעלה לכם לתקן את הנזק?

לצערנו, הנזק נמדד בעשרות אלפי שקלים ונהג עשוי לשלם כ-10,000 שקלים כדי לתקן את הנזק. זאת ועוד, לרוב הממיר לא נגנב לבד ויש גנבים שמגדילים לעשות ומוציאים גם את צינור הפליטה שגם הוא עשוי ממתכת והגנבים מוכרים ועושים רווח נוסף.

עלות של 10,000 ₪ היא עלות לא מבוטלת ובשונה מטיפולים אחרים ברכב שהינם מתוכננים, במקרה הזה מדובר בהפתעה עבור הנהג שצריך להוציא כעת סכום זה שלא תמיד קיים בנמצא.

למזלנו, חברות הביטוח מכירות את נושא הגניבות של הממיר הקטליטי והן מאפשרות כיסוי באמצעות ביטוח מקיף.

איך ביטוח מקיף יכול לעזור לכם אם נגנב לכם הממיר הקטליטי?

ביטוח ממיר קטליטיכל רכב במדינת ישראל מחויב לעשות ביטוח רכב חובה. ביטוח זה אינו קשור לנושא של גניבות ברכבים. במידה ונגנב לכם הממיר הקטליטי, מה שיציל אתכם הוא ביטוח מקיף.

בביטוח המקיף ישנה אפשרות לקבל פיצוי כספי במקרים של פריצה לתוך הרכב, גרימת נזק או גניבת חלקים.

במקרה כזה, יהיה עליכם למלא טפסים לתביעה, לצרף את המסמכים הנדרשים על פי חברת הביטוח שבה עשיתם ביטוח מקיף ולאחר מכן לקבל את השיפוי המבוקש.

כמובן שבכל חברת ביטוח מציעים תנאים קצת שונים ולכן, בגלל שתופעת הגניבות הפכה להיות מאוד נפוצה, מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי על החברה עם תנאי המימון המשתלמים ביותר.

אנו בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו מכירים היטב את תחום ביטוח הרכב ואת הנושא של גניבות הממירים. בעת רכישת פוליסת ביטוח מקיף, הסוכנים המקצועיים שלנו מבצעים בדיקה מקיפה על אחוזי המימון המוצעים על מנת לאפשר לכם לבחור את הפוליסה הטובה ביותר והמשתלמת ביותר. אז אם אתם נמצאים בזמן חידוש ביטוחי הרכב שלכם, פנו אלינו ונשמח לסייע.

עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

קבלו הצעת מחיר מיידית:

דילוג לתוכן