איך מחשבים סכום ביטוח מבנה

איך מחשבים סכום ביטוח מבנה
כאשר אנו נדרשים לבטח את עצמנו בביטוח דירה לצורך המשכנתא, ביטוח עסק וכד' אנו צריכים לבחור את עלות הבניה של הנכס ולקבוע באיזה סכומים לבטח את הרכוש. במאמר זה נסביר איך מחשבים סכום ביטוח מבנה וניתן לכם נוסחאות והמלצות על מנת שתוכלו לבטח את הנכס שלכם בצורה המיטבית.
שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

סכום ביטוח המבנה לדירה ולעסק

פוליסת ביטוח מבנה, בין אם היא מיועדת למבנה עסקים או מבנה מגורים, היא אחת הפוליסות החשובות ביותר עבורנו. מדובר בפוליסה שנועדה לעזור לנו במקרה ומתרחש נזק מסוים למבנה כגון אש, נזקי טבע, שטפון, רעידת אדמה וכד', אז חברת הביטוח תשתתף בהוצאות התיקון ובפיצוי, ולא נידרש לשלם את כל המחיר באופן בלעדי בעצמנו.

השאלה שעומדת בבסיסה של פוליסת ביטוח מבנה היא כיצד מחשבים סכום ביטוח מבנה בצורה נכונה. הרי אנחנו לא נרצה לחשב סכום גבוה מדי מחד, מה שעלול להביא לידי כך שנידרש לשלם פרמיה גבוה מדי לא לצורך, ומאידך, לא נרצה לחשב סכום נמוך מדי מאחר שלמרות שהפרמיה שנשלם תהיה נמוכה יותר, אנו נהיה חשופים למקרה של תת ביטוח אשר במקרה של קטסטורפה ימנע מאיתנו לקבל פיצוי שיוכל לאפשר לנו לתקן את כל הנזק שנגרם לנכס.

כיצד מחשבים סכום ביטוח מבנה

לפני שאנחנו נציג שתי נוסחאות עיקריות לחישוב סכום ביטוח מבנה, נסביר בקצרה מה עומד מאחורי ההיגיון ומה בעצם בוחנים.

למעשה פוליסת ביטוח מבנה, מתייחסת לפרמטרים שונים קשורים לאופי המבנה, בין אם לביטוח מבנה מגורים ובין אם זה מבנה עסקי. בין היתר, צריך להתייחס לגודל המבנה, אופי ואיכות הבנייה ועד כמה באמת המבנה בטוח או מהווה סיכון לחברת הביטוח. ככל שהוא יהיה חדש יותר, סביר להניח שהסיכון יהיה נמוך יותר ולכן גם הפוליסה תהיה נמוכה יותר.

עלות מבנה לביטוח

ישנן  שתי דרכים עיקריות על פיהן אפשר לחשב ביטוח מבנה:

נוסחאות כלליות לחישוב עלות ביטוח מבנה:

 בנדל"ן מגורים מתייחסים ל-8,000-5,000 שקל למ"ר. כאשר היחס הוא גם על פי איכות וסוג הבנייה, רמת הגימור של המבנה (שיש, קרמיקה, מטבח, אינסטלציה ועוד) וכן פונקציות ייחודיות שיכולות לייקר את העלויות (למשל, מערכות מתקדמות שמותקנות במבנה). חשוב לדעת, ככל שהמבנה חדש יותר, כך סביר להניח שהבנייה תהיה איכותית יותר, ולכן רמת הסיכון של חברת הביטוח יהיה נמוך יותר. זה יילקח בחשבון כאשר יקבע מחיר הפוליסה.

לדוגמה, דירה בת 100 מ"ר תחושב בסכום עלות מבנה של 500,000 ש"ח – 800,000 ש"ח.

בנדל"ן מסחרי, עלויות ביטוח המבנה נמוכות יותר והן מסתכמות בד"כ לסכום של 3,500-5,000 ש"ח למ"ר. יש לקחת בחשבון שבמידה ומדובר במבנים הבנויים בבניה קלה כמו אסכורית לדג' העליות יכולות להיות נמוכות יותר.

חישוב עלויות בניה באמצעות שמאי רכוש

הדרך השניה מתבססת על עבודת שמאי מומחה. הכוונה לשמאי נדל"ן שבוחן את המבנה על פי פרמטרים רלוונטיים ויכול בהתאם לכך לקבוע את הערך הנכון לפוליסת ביטוח (בדרך כלל נדרש כאשר רוכשים ביטוח משכנתא). שמאי יכול גם להשפיע על היכולת לקבל זכאות למשכנתא על פי ערך הנכס.

יש חשיבות למציאת ערך נכון לביטוח, כמו שציינו קביעת הערך הנכון לביטוח יאפשר לנו ליהנות מפוליסה שתשרת אותנו בצורה מדויקת על פי עלויות תיקון הנזק, במידת הצורך. מציאת הערך הנכון יאפשר לנו גם לרכוש ביטוח משכנתא בצורה מדויקת ולא מעל או מתחת למה שאנחנו צריכים.

זקוקים לעזרה בביטוח הנכס?
צרו איתנו קשר ונסייע לכם במציאת פתרון לביטוח המבנה למשכנתא, ביטוח דירה, ביטוח עסק וכד'. סוכני הביטוח שלנו יסייעו לכם למצוא את סכום הביטוח המתאים ביותר עבורכם.

בטחו את הנכס שלכם כראוי

לפני סיום חשוב לזכור, כשמדברים על ביטוח נכס, עלינו לזכור שלצד ביטוח מבנה יש גם ביטוח תכולה. לשם כך, אנחנו צריכים לעשות סקר תכולת דירה על פיו ייקבע כמה עלינו לשלם עבור חלק זה של הפוליסה.

להלן מדריכים נוספים שיעזרו לכם לבטח את הנכס שלכם בצורה הטובה ביותר:

בשביל ליהנות מאפשרות של חישוב סכום ביטוח מבנה בצורה מדויקת, אנחנו מציעים לכם לפנות אלינו ולקבל את כל המידע והכלים הנדרשים בנושא. אצלנו תוכלו ליהנות מצוות מקצועי ומנוסה שילווה אתכם לאורך כל התהליך ויציע לכם פוליסת מבנה בתנאים ובעלויות הרלוונטיות עבורכם.

שתפו את הפוסט:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

דברים נוספים שיכולים לעניין אותך:
עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

דילוג לתוכן